Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tom384 14. 3. 2016 18:44

Pemar:

Od te doby co je vyhodnoceni ostrosti algoritmicke, tak uz tam moc prostoru na subektivitu nezbyva. Skoda ze nemam nejaky objektiv ktery je primarne urceny na sport nebo reportaz. Neco jako 70-200f2.8. Tam by to asi bylo jiny kafe.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 3. 2016 19:29

Jediny, co by mi prislo zajimavy, by bylo posadit ten fotak/obrazec na nejaky pojezd a zkusit, jak se to chova/lisi za ruznych podminek (rychlost pohybu, kontrast obrazce, uroven osvetleni, opakovani). To ze si to udelal v nejakem jednom konkretnim pripade za "nahodnych" (nebo nejak zvolenych) podminek je jakoze zajimavost, ale o nicem to nevypovida. Coz rikam od zacatku. Ja takhle "testovat" A7 proti 6D jakoze pro svoje potreby (bezec, RC model na draze, strapec na navijaku), ale testem bych to nenazval... Proto mi prijde zbytecny nejak hluboce resit metodiku vyhodnocovani ostrosti. Tady je hlavni problem v mereni...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 14. 3. 2016 19:45

Prostě výkon autofokusu je naprosto komplexní děj, který dramaticky závisí na:
- konkrétním těle
- konkrétním objektivu
- konkrétní scéně
- konkrétních podmínkách
- konkrétním fotografovi
- konkrétních požadavcích co od toho očekáváme (strefit se s hloubkou ostrosti 2 cm versus 20 metrů), ....

Takže někdo udělá nějaký pokus pro jednu situaci z miliónů možných a diskutující se rozdělí na tyto kategorie:
- hodí se mu to do krámu, tak to podpoří a má radost z toho, že jeho technika dopadla dobře a ostatní mají vztek
- nehodí se mu to do krámu, tak tam najde milión důvodů proč je to celé blbost
- je mu to jedno, takže se neobtežuje
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 14. 3. 2016 19:47

Lukáši hlavně nerozumím co dělá test ve vlákně nazvaném "Kdy nahradí beznosorožec zastaralého APS-C nosorožce. K testu není co dodat, raději se informaticně podívám na DPreview. Další věcí je pak osobní seznámení, pak naštěstí nejsem odkázaný jen na písmenka na netu, na to jsou jiní borci. Pak pobaví cvachovy rozbory, kdy jedním dechcem dopručuje jednozančně černou díru sony 16-50 a druhým haní Nikkora 70-200/2,8, kterého ani neměl pazourech. Takovými kecálky je net zamořen, proto dávám přednost pouze ajedině vlastním zkušenostem, které ale nikdy nenazývám testem, ale spíš hodně subjektivním pohledem. Naštěstí tu možnost mám, ale beru to tak, že ostatní jsou naneštěstí odkázáni na ty cvachy...

Tomáši, zcela máš pravdu a souhlasím.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 3. 2016 19:58

Já rozumím, proč je tady. Srovnává bezzrcátko se zatím vlajkovou lodí APS-C Nikonu způsobem, který zatím vylučuje nejvíc proměnných, které tu popsal FoE. Tedy po vlastní zkušenosti se zkouškama autofokusů na létající ptáky. To, co vyvedl 384 je (řekněme) letmý, nenáročný pohled na to, jak by skutečně to testování mělo probíhat. Neprobíhá, těch proměnných je příliš mnoho, i když ve skutečnosti jsou jen dvě. Tělo a objektiv.

Zdravím

edit, omlouvám se, k těm dvěma proměnným patří ještě jedna, snad nejzávažnější, to je charakter pohybu. :-)
Naposledy upravil Puntík dne 14. 3. 2016 20:03, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 14. 3. 2016 20:01

lukas_highenergy.cz

Promin ale nevim co konkretne ti na tom testu vadi. Za me je metodika ok a od tebe jsem v podstate neslysel jediny rozumny argument proc neni. Par jsem ti jich vyvratil uz na zacatku diskuze, k tomu jsi se vubec nevyjadril takze jsem to chapal tak ze je beres zpet...

-- 14. 3. 2016 19:09 --

Grimjaur:

Vsimnul jsem si ze nerozumis docela dost vecem. Krom hloubky ostrosti teda i tomu, ze 50% diskuze se toci okolo porovnani presnoti fazoveho a kontrastniho ostreni. Proto tady ma ten test co delat. Dokonce vic nez porovnavani ruznych chlastu, kospiracnich teorii a narku nekterych jedincu.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 14. 3. 2016 21:06

tom384: Máš recht ogare, seš všímavej. Tak teď jedna pro tvůj ostrovtip, jaké že je zadání vlákna? A je tebou zmíněný kompakt od panasu beznosorožec? Tebe bych chtěl někdy mít na place, asi by ses divil bystroni.

-- 14. 3. 2016 20:11 --

Puntík píše:Já rozumím, proč je tady. Srovnává bezzrcátko se zatím vlajkovou lodí APS-C Nikonu způsobem, který zatím vylučuje nejvíc proměnných, které tu popsal FoE. Tedy po vlastní zkušenosti se zkouškama autofokusů na létající ptáky. To, co vyvedl 384 je (řekněme) letmý, nenáročný pohled na to, jak by skutečně to testování mělo probíhat. Neprobíhá, těch proměnných je příliš mnoho, i když ve skutečnosti jsou jen dvě. Tělo a objektiv.

Zdravím

edit, omlouvám se, k těm dvěma proměnným patří ještě jedna, snad nejzávažnější, to je charakter pohybu. :-)

Puntíku, nechci být detailista, jako olympusák (a taky panasonák, canonák a exnikonák) jsem se musel podívat, ale vážně seš si jistý že Panasonic LX100 je beznosorožec? Jako špígl nemá na stopro, ale to bychom tu mohli za chvilku řešit fotofouny.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 14. 3. 2016 21:13

Grimjaur:

Tak tos me dostal rejzo, budu ten kompakt muset rozebrat abych se podival jestli tam to zrcatko nekam neschovali. Ale jsem ochotnej se s tebou vsadit ze tam to zrcatko neni. A ted se ukaz jakej ses frajer.
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 3. 2016 21:22

Grimjaur, omlouvám se, ale jestli je to kompakt, nebo kompakt s možností výměny objektivu, jistě že je to rozdíl.... (který jsem neřešil, protože v tomto případě není až tak podstatný). Šlo (zřejmě) o porovnání dvou systémů ostření, tak jsem tuhle věc zanedbal. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 14. 3. 2016 21:28

Koukám ses zařadil do kategorie tzv. Cvach DA. Sice se snažíš, ale na G seš ještě slabší kousek, zatím jsi oslnil jen sloupečkem čísel a novou defincí kategorie bezzrcadlovek. Už vidím, jak tu postuješ test automatické pračky, páč ta je taky bez zrcadla. Seš machr ogare. Držím ti palce i na dolních končetinách.

-- 14. 3. 2016 20:29 --

Puntík, nic se neděje. Kdo se v těch LX a další má furt vyznat. Já jedu jen po těch GH a G, no teď i po GX.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom384 14. 3. 2016 21:44

Na ty vidle sis nabeh sam ;), me se nestezuj. Navic se hadas jako ma 6leta dcera o slovicka.

BTW nevidim nic spatnyho na testu pracek, mozna i to me nekdy potka. Ale uz jsem delal i zajimavejsi kousky. Tak hodne uspechu na place (bez ironie).
tom384
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 3. 2016 22:16

Ty srovnání jablek a hrušek mohou být zajímavé, třeba jak se jednotlivé produkty vyvíjí nebo jsou zaměnitelné. Ano jsou to jablka a hrušky, ale pokud jsou plus mínus za stejné peníze, jako třeba D500 a D750, tak řeším, jestli je pro mne důležitější rychlejší AF, nebo větší snímač.

Kolik fotek v protipohybu zaostřím s Leicou SL a kolik s D5? Srovnávám nesrovnatelné? Asi ano, dokud oba nemám v nákupním košíku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chel 14. 3. 2016 22:30

A se vsim udelate fotku. Detaily? Na co kdyz stejne nemate co fotit :D
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 3. 2016 22:31

tom384 píše:
Lotrandor píše:V tom snímku z Panasonicu máš ale přece úplně jiné množství informací, všechno je zvětšené, vlastně i ten přechod neostrosti.

Stále mám za to, že objektivní by bylo porovnávat na stejných efektivních ohniscích.

No, uz to zacinas chapat. Opravdu je u panasonicu zvetseny i "ten prechod neostrosti". Zase je to jen f2.8 takze ta neostrost bude mensi. To je prave ta kompenzace o ktere jsem psal v prvnim postu ze soboty.

Kdybych testoval na stejnych efektivnich ohniscich, tak bych musel mit stejne i efektivni clony a to by slo dost blbe. Bylo by to neco jako 16mm@f0.8.

Takže vlastně testuješ, jak je který ten objektiv ostrý na plnou díru a aby to nebyla nuda, trochu s tím přitom hýbeš?

-- 14. 3. 2016 21:35 --

Puntík: vlajkovou lodí APS-C, tak to asi ne
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 3. 2016 22:41

jakozto nepozorny ctenar vubec nevim kdo to vyhral
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka