Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 2. 2016 13:58

Radek71 píše:To neni cely kovovy? Nestras. Doufam ze tam moje FUJINA je kovova.


No předpokládám, že to bude nějaký mix kostra a plasty... Kovový sem myslel jako že na omak, jako původní PEN a všechyn straý zradlovky. Když sem teď vyndal ze skříně starou minoltu nebo contaxe, tak sem měl pocit, že s tim můžu zatlpukat hřebíky. 6D je sice z nějaký hořčíkový slitiny, ale kdyby bylo z nějakýho high-end plastu, tak ten feeling bude podobný.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 2. 2016 14:14

Allien driver píše:
Petr Luňák píše:
JSP070 píše:Dvojnasobna uhlopriecka nie je dvojnasobne vacsi snimac.

Tohle mi pripomelo slova jednoho policisty, ktery mi rikal, cituji: "policajt muze byt blby jako clovek, ale nemuze byt blby jako policajt". Holt neni blbec jako blbec a neni dvojnasobek jako dvojnasobek... pro nekoho :D


PL, si moc múdry, dvojnásobná uhlopriečka v zdrvujúcej väčšine prípadov skutočne nie je dvojnásobne väčšia plocha!!! Majú snáď všetky snímače rovnaký pomer strán???


Marty nebo Gancuv spolubydlici? :D Ano, uhlopricka neni plocha, co objevneho nam jeste povis? :tleskani
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panet 19. 2. 2016 00:05

Technická:
Sice nevím, o co se tak hezky hádáte, ale dvojnásobná uhlopříčka znamená čtyřnásobná plocha. Jenom tak pro jistotu.

:-)
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 2. 2016 00:58

Aké zábavné je hádať sa o to, kto má menší... :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 19. 2. 2016 01:20

Ále.... dva pánové si tu snaží vzájemně dokázat, že ten druhý je hlupák. A celkem úspěšně se to daří oběma. ;-) :-D :D

Zdravím
Puntík
Návštěvník



Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 2. 2016 08:09

spresním: dvojnásobná uhlopriečka (pravouhlé štvorstranové útvary) v zdrvujúcej väčšine prípadov neznamená dvojnásobne väčšiu plochu. Takže s prehľadom vedie panet...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panet 19. 2. 2016 08:55

Předpokládám samozřejmě plochy obdélníkové a čtvercové, pak přesně platí co jsem napsal a taky jsem předpokládal, že o takových snímačích se tu bavíme.
panet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 2. 2016 08:59

PL si už sehnal adresu a rodinné příslušníky našeho trola, aby nebyl pak ve zprávách na NOVĚ.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 2. 2016 09:11

To bolo prvé čo mi napadlo. PL myslím nemá k ráne daleko a to čo Tu predvádza ten frustrát hlavne v diskusiách pod článkami je už za všetkými čiarami.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 2. 2016 09:19

Já jsem taky pro násilí. V historii lidstva se to velmi osvědčilo. Třeba ten Hus, jak kázal blbosti, Pierre d'Ailly mu dobře radil, ale pomohlo až násilí.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 19. 2. 2016 14:46

lukas_highenergy.cz píše:
Radek71 píše:To neni cely kovovy? Nestras. Doufam ze tam moje FUJINA je kovova.


No předpokládám, že to bude nějaký mix kostra a plasty... Kovový sem myslel jako že na omak, jako původní PEN a všechyn straý zradlovky. Když sem teď vyndal ze skříně starou minoltu nebo contaxe, tak sem měl pocit, že s tim můžu zatlpukat hřebíky. 6D je sice z nějaký hořčíkový slitiny, ale kdyby bylo z nějakýho high-end plastu, tak ten feeling bude podobný.

Mno on u 6D je předek a zadek je snad z hořčíkový slitiny, něco je hliníkový a vršek plastovej...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 19. 2. 2016 16:26

Pen F je celokovovy.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 2. 2016 17:29

Jakoze opravdu kov? Jako stary Pen? Jsrm doufal, ze s lov prijde az Zeiss u neceho s FE bajonetem :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků