Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BendaJenda 17. 1. 2016 18:59

prej by měl přijít objektiv 500mm 5.6 nebo tak něják, nevíte o tom něco ?
BendaJenda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 17. 1. 2016 19:00

Gwerts, díky, pokud nemá vedlejší účinky, rafinované. Ostatně, pokud bych aktuálně měl volit systém s FF vychází mi nejlépe Canon, díky objektivům.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 1. 2016 19:05

Nekoupit pristroj kvuli absenci detekce tvare je dobry ulovek (Ja to pouzivam, protoze jinak mi to proostri pozadi a nic nenadelam).
Nicmene to "ukaz fotku", to je detsky level. Co jako nadelate, kdyz by Kozak nekomu pujcil techniku a dopadlo to katastrofalne? To ze to Ganec neumi nafotit neznamena, ze nekdo jiny, po vypoceni 5l potu muze neco nafotit. A zase je to k nicemu, to ze nekdo vyjde na Rysy v lodickach neznamena, ze bezne wokflow horolezcu budou lodicky.
Musi to byt stejne jako v pripade prichodu digi techniky. Najednou se na stadionu, v Kunratickem lese nebo na Barumce objevi polovina lidi s Olympusem a jeho nejlepsim 600mm sklem. Tak jako se v roce 2004 objevila polovina lidi s digi technikou. Vsechno ostatni je zbytecna, naivni teorie - iphone udela peknou fotku = vsichni budou do roka fotit iPhonem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 1. 2016 19:11

S iphonem uděláš dobrou fotku obsahově, pokud budeš řešit TK, asi většinu vyhodíš. Často mám pocit, že jsem to měl fotit zrcadlem a ne telefonem. Ale jsem rád za ty z tydlyfonu. klasika.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 1. 2016 19:31

No já se přiznám, že sem třeba celou sobotu v Brdech fotil jen telefonem. Sice ty fotky stojí za h...o, ale na druhou stranu na památku a max k článku z akce (pokud někdy budu dělat) to stačí a nic jinýho bych s těma 10-15 fotkama nikdy nedělal... A nejsmutnější na tom je, že sem měl na zádech někde v báglu A7. Ale proste mobil byl vepředu po ruce a na zastavování, vyndavání, focení a následné dobíhání zbytku skupiny nějak nebyl čas a prostor... A stejně by tam nějaký zásadní fotky nevznikly - les, lesní cesty a všude až překvapivý množství sněhu (teda na sobotu, dneska by mě to už nepřekvapilo :-D ).
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod BendaJenda 17. 1. 2016 20:09

tak to by mě zrovna zajímalo jak to v Brdech vypadá, ještě než tam půjdou mraky turistů, teď je tam prý nádherná příroda (díky tankům) :hmm:

tak nejnovějším iphonem jdou záběry přírody, panoráma a podobné věci fotit celkem obstojně, s další gen to bude ještě lepší . .

prý vychází nové sklo Fuji http://www.popphoto.com/new-gear-fujifi ... -zoom-lens
BendaJenda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 1. 2016 20:24

iPhonem jsem nemyslel iPhone, pokud se dirkovou komorou podari vyfotit sport, tak to nic neznamena.

-- 17. 1. 2016 20:28 --

Ja jsem fotil oba dva dny Fuji X100, oba dva dny rodinne vylety, prvni naucna stezka lesem, druhy Macocha vcetne lodicek a citil jsem se jako clovek. Brasnu s 17-40 a 70-200 s FF bych unesl s prehledem, klidne i brasnu s 7mi objektivy, ale s tim fotackem na krku jsem se citil normalne a ne jako kdyz jedu Masserati do vecerky pro parek a dva rohliky. Fotky normalni. Presne proto jsem to kupoval. V patek jedu fotit vesnickou zabijacku, tady uz nevim. Asi vezmu oboje, Fuji i FF, ale vemu si misto 70-200 spis 24 a 35 F1,4. Kdyz budu muset pomahat honit prase, vezmu do ruky spis X100.

-- 17. 1. 2016 20:32 --

Vecer pred tim ma byt -12C a rano 1C a prset. Podle mne si prase zlomi nohu. Nebo reznik nebo ja.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 1. 2016 20:37

Takze na 600mm eq je tazke udrzat stredovy bod, lebo mister Ganec pri 14x zvacseni na 600mm eq ho na displayi neudrzi :D

Lotrandor: ad focus peaking .. kdesi sme to riesili a teraz mi to pripomenulo .. nedohladal som to na svojom EPL1, takze bud si to pletiem s EPL3 (co som mal k dispozicii), alebo neviem... A nie, nie je to zebra .. zebru mam a neviem sa jej zbavit, resp. som tomu nevenoval dostatok casu. Je to skutocne zvyraznenie kontrastnych hran a teda focus peaking. Princip je easy, ale je nutne mat zapnuty RAW, zbytok asi netreba pisat, urcite vies ako :) Takze sorry za mystifikovanie ohladne EPL1 :) .. je to sice strasny kram, ale svoje si odsluzil statocne, prezil aj pad na asfaltovy chodnik, myslim, ze na chodniku zostala puklina , hehe.

Po sobotnajsej turistike Strazov-Vapec si vravim, ze jedine co ma zmysel je mobil so slusnym fotakom (Nokia Lumia) :D .. a nie, nie je to kvoli vahe .. na druhu stranu to ma vcelku viditelne skreslenie ..
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 1. 2016 22:01

Bezzrcátko je jako univerzální easy náhrada pořád velké, mobil zase slabší kvalitou (vyjma opravdu drahých kousků) mně by se líbil henten oný L16, to vypadá sympaticky. Jasně, že tam někde je pořádný háček, ale kdyby to fungovalo z 50% jak slibují... http://digiarena.e15.cz/light-l16--nahr ... udoucnosti.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2016 22:08

Ganec píše:
Petr Luňák píše: na to, jak fotka vznikla, se historie nepta. Vysledek je to, co se pocita
Presne:
- nikto nevníma tie 10-tisícky zmazaných cvakov psov, ktoré si musel vyfotiť, kým si sa to naučil
- v galérách sa (takmer) nikdy sa neprezentuje séria, vždy len jeden záber zo série

Tak čo tu máme?
- chcel si fotku psa s malou HO => poskytol som ti fotku psa s malou HO
(naproti čomu si ty uviedol fotku psa s neostrým čumákom .. to ti ešte prepáčim)
- FOE chcel sériu človeka na nízkej clone zaostrenú na tvár => poskytol som mu dokonca až 2 série
- ja som od vás chcel bežkyňu s viditeľnými mihlanicami ako som dal ja => ups! :-P

Teda zatiaľ vediem 3:0. Joj, baví ma to ;-)

Gance, ses kral demagogu, neli primo kral spinavych lharu. Zcela bez diskuse, to jen na uvod.

Takze:
- dokaz mi, ze jsem musel nafotit "10-tisicky cvakov psov" jak tvrdis. Pokud to nedokazes, ses automaticky lhar.

- jak by se ta serie mela podle tebe v galerii prezentovat? Jako gif? Tak ten uz jsem dolozil davno, rad ti osvezim pamet:

Obrázek

Nebo snad jako video? To se ale do FOTO galerie take blbe vklada, ze? Opet pripomenu:

- chtel jsem po tobe serii fotek v rade, jak jdou za sebou, nedodal si ji. Respektive dodal, ale +/- spravne zaostrena byla snad prave jen jedna jedina, navic s hloubkou ostrosti pomalu 1m, takze byl cely pes v hloubce ostrosti, ne jako muj pes, kde je ostry jen cumak a oci. Jenom hlupak, nebo tedy mirneji receno totalni fotograficky negramot, si muze myslet, ze pri AF-S bude mit vsechny fotky pobihajiciho psa ostre. Ganec si to holt ale myslel a podle toho to taky dopadlo, co uz... :D

- pises, ze jsem dodal fotku psa s neostrym cumakem. Takovou fotku jsem sem vlozil jen jednu jedinou, spolu s dalsimi zaostrenymi na chlup presne, par dni nazpet a okomentoval jsem to slovy, ze prediktivni ostreni je u fazoveho ostreni tak efektivni, ze kdyz pes nahle zpomali, tak se muze stat, ze fazove ostreni pro nasledujici snimek utece focenemu objektu, protoze pokracuje zlomek vteriny v predikci. Proto byla hloubka ostrosti tesne pred cumakem psa, nikoliv za nim.

- ad ta tvoje bezkyne: neni duvod vkladat fotky bezkyne v panningu jako dukaz rychleho ostreni, kdyz existuji motivy, ktere se hybou mnohem rychleji a nepredvidatelne, znova s radosti pripomenu na nazornem prikladu:

Obrázek
*foceno levnymm telezoomem 70-300VR, to jen tak na okraj.

- ano Gance, vedes. Ve fotografickem diletanstvi zcela s prehledem. A rozhodne ne pouze 3:0.

A protoze si OPET neodpovedel na otazku, polozim ji OPET znova:

Co se detekce ksichtu tyce, bylo by zajimave sledovat FF+50/1.4 namireny mirne z boku na lidi sedici vedle sebe v hospode, pricemz bych chtel mit ostreho jen jednoho z nich, protoze bych chtel jeho emoce vypichnout od ostatnich. Jak automatika zjisti, na ktery ksicht z treba peti kamaradu chci JA jako fotograf zaostrit?

PS: moje cajka z manualniho Samyangu:

Obrázek
Naposledy upravil Petr Luňák dne 17. 1. 2016 22:16, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 1. 2016 22:13

PL: opět se tvé fotky nezobrazují - jenom nápis obrázek (racek a gif)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iamc00l 17. 1. 2016 22:17

PL taky se mi 3. fotka nezobrazuje, ta spodni, ty ostatní ano

asi si nikdy nezkoušel N. 80-200 f2.8 ?
Iamc00l
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2016 22:20

reign: tak si odblokuj imageshack.us.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 1. 2016 22:51

Ganec píše:
pemar píše:To s tou detekcí tváře mne také zaujalo. Je to dnes móda, mají to i zrcadlovky, ale je to takové klasické nefotografické, jako automat u auta. Ne, že by to občas řidič nebo fotograf nevyužil, ale pokud je to pro někoho dealbreaker, mám pochybnost, jaký je řidič nebo fotograf.
Nie je to len móda. Má to seriózne prínosy. Lebo to nie je len o AF, ale aj o AE.
Ak si dobre pamätám, pekné vysvetlenie som videl aj na Nikoňáckych stránkach/rumorsoch
(najnovšie Nikony majú totižto metering senzor so 180.000 pixelmi, ktoré toto umožňuje)

Aj ja som už o tom písal a jednu ukážku z praxe som priložil do článku:
http://www.gancovky.sk/2015/11/bezzrkad ... a-a-video/

Ganče, prosímtě nepiš točení videa DSLR vs. CSC, páč hážeš do jednoho i druhého pytle (špatné DSLR a super CSC) a zmatlal jsi to všechno jak pejsek a kočička. Ještě jednou, víš o natáčení kulové, tak se této problematice prosímtě vyhni. O to tě jako člověk, který se tomu věnuje slušně prosím. Je to pro tebe terra icognita, tak ber jako holý fakt a nepouštěj se do samostatných větších akcí.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 1. 2016 22:52

Petr Luňák píše:chtel jsem po tobe serii fotek v rade, jak jdou za sebou, nedodal si ji
Dodal. No keďže ten môj pes bol omnoho rýchlejší ako tvoj (navyše kľučkoval, čo z tých záberov bolo pekne vidno), tak mi to pri pomalšej (AF-C) sekvencii vydalo len na 3 zábery

Petr Luňák píše:jak by se ta serie mela podle tebe v galerii prezentovat?
a vo tom to je: série sa neprezentujú! :D

Petr Luňák píše: spravne zaostrena byla snad prave jen jedna jedina, navic s hloubkou ostrosti pomalu 1m, takze byl cely pes v hloubce ostrosti, ne jako muj pes, kde je ostry jen cumak a oci
myslíš tento?
Obrázek

Petr Luňák píše:neni duvod vkladat fotky bezkyne v panningu jako dukaz rychleho ostreni, kdyz existuji motivy, ktere se hybou mnohem rychleji a nepredvidatelne
Existuje dôvod (a už som ti ho určite písal):
1) keď namieriš bežkyni na prsia stredovým bodom, tak podľa tvojich slov bude mať oči neostré
=> nebudú mihalnice ;-)
2) teda musíš použiť ne-stredový bod (aby babuľa bola dosť veľká na to, aby jej bolo vidno mihalnice)
=> no na jednom tvojom videu si predviedol, že tie nie sú presné

Petr Luňák píše:Jak automatika zjisti, na ktery ksicht z treba peti kamaradu chci JA jako fotograf zaostrit?
Prečo by to mala zisťovať automatika? Keď si v tomto prípade môžem jednoducho zvoliť zaostrovací bod dotykom. Dokonca si môžem zvoliť veľkosť zaostrovacieho políčka, čo ty so zrkadlovkou nemôžeš! (a nedávno sa voľakto na to v jednej diskusii sťažoval, že mu to nechytalo to čo malo)

Zjavne ti uniká zásadný fakt: ja tú automatiku MÔŽEM využívať, ale NEMUSÍM
(keď sa nehodí, alebo chcem niečo absolútne neštandardné)

Petr Luňák píše:moje cajka z manualniho Samyangu
600mm EQ?
Lebo to je diametrálny rozdiel!
Keď som fotil mesiac, tak zorný uhol je vtedy taký malý, že už len nájsť ho pri plnom vyzoomovaní bol problém. Radšej som si odzoomoval aby sa mesiac zjavil a až potom vyzoomoval (s mesiacom v zábere). Čo a privádza na myšlienku, že fotiť so 600mm EQ objektívom je s Olym jednoduchšie, lebo vďaka zameriavaču EE-1 sa lepšie komponuje ako cez optický hľadáčik 8-)
Naposledy upravil Ganec dne 17. 1. 2016 23:16, celkově upraveno 4
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka