Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 1. 2016 19:15

Je teda lepsie kupit 300/4 PRO za 2500€ s vahou 1,3kg, ktory dava vyhradne obraz ekvivalentny 600/8 alebo vziat univerzalnejsi a lahsi 760g Nikon 300/4 za 1900€, ktory je ekvivalentom 300/4 na FF, 450/6 na DX a 810/10,8 na CX? ...prip. aj s 1,4xTC 400/5,6 - 630/8,3 - 1134/15,1 ...stale by to bolo lacnejsie a lahsie

Fakt s tym 600mm oznacenim dotst zavadzaju... je to len riadne drahych 300mm na cropovy snimac.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 7. 1. 2016 20:02

qwerts píše:tak hlavně by me zajímalo kam se až musiš postavit s 600mm EQ :D

no ďalej sa už nedá. tak robíš portréty a tváriš sa že si tu na to :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 1. 2016 20:06

Musim ale aj dodat, ze 300/4 je zaujimavy objektiv v portfoliu m43.
Ide o dalsie kvalitne sklicko, ktore si mozno najde majitelov.
Skoda len tej znacne prehnanej ceny a hmotnosti zodpovedajucej klasickym zrkadlovkovym objektivom. Tu uz bezzrkadlovka straca svoje vyhody.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 7. 1. 2016 20:21

Kromě marketingových keců které je třeba přejít, a tím více jsou mi protivné, že jde o sklo nejvyšší třídy, nic pro cvakálky. Bych u tohoto objektivu dal na 2 hlavní vlastnosti.
1-Optika (cituji...Olympus, firma proslulá vývojem prvotřídní optiky, dovolí oficiálně oznámit, že v celé slavné historii objektivů ZUIKO, je právě tento objektiv ten nejkvalitnější, co do optické kvality a míry optického rozlišení), MTF vypadají opravdu dobře. A druhá je stabilizátor. Sice asi přijde fmw s aktualizací (to pro Gance) ale podle prvních dojmů a měření je stab. bombová. Ale kupovat si ho nebudu. Stejně jako nebudu kupovat 40-150/2,8 (raději jsem si pořídil 75/1,8) Jsem názoru že parketa m4/3 je v kompaktnosti systému a tohle mi tam nezapadá. Mě chybí ostrý 40-150/f4, tedy opticky jako 40-150/f2,8 ale díky menší světelnosti i kompaktnější / menší / lehčí (vyber si) ca 500g....Ale jako hračka pro velké tatínky..no může být.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 1. 2016 20:23

Vsak ano, Olympusi TOP rada byla vzdy prijemna, i ta prostredni mela vyborny skla, jedina vyjimka byla ZUIKO P5020 ktery bylo opticky z hlediska pomeru cena/vykon neuveritelna, ale zpracovani bylo trochu bleee. Kdyz jsem to vytahl v atelieru, tak si zakaznici mysleli, ze mi vybavu ukradli a tak jsem si neco pujcil od deti.
Problem je, ze kolem produkce delaji krece jako Paroubek s jeho druhym vitezem. Tak strasne chce neco co nejde, ze si domrvi i tu bonitu co ma a znechuti vsechny okolo. Bohuzel si nemyslim, ze Olympus ma zakazniky, kteri si koupi sklo za 75 000 Kc. Posledni tříkilo od Olympusu si myslim v CZ koupili dva lidi ;-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 7. 1. 2016 20:30

Radek71 píše: Bohuzel si nemyslim, ze Olympus ma zakazniky, kteri si koupi sklo za 75 000 Kc. Posledni tříkilo od Olympusu si myslim v CZ koupili dva lidi ;-)

Vždycky jsem podezíral manažerský chlápky od Olympusu že si TOP objektivy dělají pro sebe a né pro lidi :).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 1. 2016 20:38

Radek71 píše:Vsak ano, Olympusi TOP rada byla vzdy prijemna, i ta prostredni mela vyborny skla, jedina vyjimka byla ZUIKO P5020 ktery bylo opticky z hlediska pomeru cena/vykon neuveritelna, ale zpracovani bylo trochu bleee. Kdyz jsem to vytahl v atelieru, tak si zakaznici mysleli, ze mi vybavu ukradli a tak jsem si neco pujcil od deti.
Problem je, ze kolem produkce delaji krece jako Paroubek s jeho druhym vitezem. Tak strasne chce neco co nejde, ze si domrvi i tu bonitu co ma a znechuti vsechny okolo. Bohuzel si nemyslim, ze Olympus ma zakazniky, kteri si koupi sklo za 75 000 Kc. Posledni tříkilo od Olympusu si myslim v CZ koupili dva lidi ;-)

Jo jo, 50/2,0 mal úžasný look pri portrétoch. A pritom to sklo vraj vychádzalo z skla pre OM klasiku.
Inak tá 300/2,8 sa predpokladám predala až v tej megaakcii, keď cena padla na 100 litrov.
P.S. nevieš či tu existovala nejaká 90-250/2,8?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 7. 1. 2016 20:54

qwerts píše:tak hlavně by me zajímalo kam se až musiš postavit s 600mm EQ :D

Nějakejch 8-10 metrů od kraje pódia, někdy se nedá jít blíž a jako třeba v případě koncertu vlízt před diváky ;)
Pochopitelně zoom je lepší, ale 90-250 nepadaj z nebe.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 1. 2016 20:56

To si nemyslim, ale ja nemam interni informace, nekdo mi to rikal budto na forum.grafika nebo Viktora na nejakym roadshow. Na nejakem veletrhu mne dorazil "mladik ve stanku", ktery mi ukazoval 150mm/F2 za listprice cenu a rikal, ze Olympus nikdy slevy nedava, protoze ma stale vyprodano za listprice ceny. A to bylo v dobe tech megaslev.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 7. 1. 2016 21:08

Mě se ten objektiv líbí, opticky vypadá velice dobře a stabilizace je, alespoň podle fotek, opravdu špičková a dají se udržet i časy 1/30, což je u eq 600 mm docela slušnej výkon. Kdyby stál do 40 tisíc, budu o něm výhledově uvažovat. Ale jestli jsem psal o D500, že cena je krapet nadsazená, tak tady to platí dvojnásob. Když přidám 8 tisíc, mám D 610 + 200-500/5.6, nebo 6D + 400/5.6.
Jsem fanda Olympusu, jsem s ním spokojenej, ale taky mám rád dlouhý ohniska a nabídka konkurence mi přijde u nich zajímavější, přestože crop 2x tady hraje pro Olýka. Ten nás odbude nesvětelným 70-300, což je při velikosti snímače výsměch, nebo velice dobrým, ale cenově ujetým 300/4. Přijde mi to, jako kdyby Olýk lidi, co chtějí něco delšího, směřoval ke konkurenci. Bohužel.

bobe, 90-250/2.8 měl evolt, kdo má jeho výbavu ted nevím.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 1. 2016 21:27

Ted snad proboha nikdo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 7. 1. 2016 21:37

T-Lama píše:
Já jsem fotil v divadle s 70-300, samozřejmě na dlouhým konci f/5,6... mít v tu dobu f/4 sklo, tak bych ho určitě použil ... zkus si někde pobíhat s 300/2.8 a brzo Tě to přejde :D

Sak ja chapem .. a inak som pred 2 rokmi casto chodil a turistikoval s 400/f4 .. toz viem co to je :-(

qwerts píše:

mozno to myslia tak, ze vlastne do divadla ani chodis nemusis, priamo z ulice :D

Ondrej Bobek píše:

vsak toto, sklo bude (dufam) super, cena je ako vzdy prestrelena, ale inak ja by som do toho siel hned :-) .. len tie kydy, to je jak v materskej skolke ..

Pavel Breit píše:

je to ich prve stabilizovane sklo, tak predpokladam, ze budu updaty :D .. stabilizacia imho bude super, ale tka ci onak, najostrejsi obraz je vzdy bez stabilizacie :-) .. ak je teda spravny cas. Takze vzhladom na vlozenu optiku stabilizacie som zatial skepticky. No ale mozno prekvapia.

-- 7. 1. 2016 21:44 --

To o tych manazeroch a objektivov pre nich, to snad bude asi aj pravda
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 1. 2016 00:21

Ganec zjistil, ze tady uz se po te salve argumentu od FotoABC necape, tak odesel perlit na facebook, kde Viktorovi aktualne radi, aby o tom trikile psali radeji jako o sestikile. No neni to dojemne? :D :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 1. 2016 00:23

Ondrej Bobek píše:Fakt s tym 600mm oznacenim dotst zavadzaju... je to len riadne drahych 300mm na cropovy snimac.
Toto som odfotil s "najhorším" zoomom na m4/3 systém a foťákom s AA filtrom na 600mm EQ:
Obrázek
(navyše je to priamo JPG bez úprav so zníženým doostrovaním)

mZuiko 300mm/4 je naopak ten najostrejší Olympus aký existuje => s ním by bol výsledok rádovo lepší.
(navyše GX8 má viac megapixelov a E-M5II hi-res mód, takže výsledok by mohol byť ešte väčší)
Myslíš si, že by 300/4 dokázal cenovo porovnateľný 300mm na APS-C u takéhoto záberu aspoň dorovnať?
Naposledy upravil Ganec dne 8. 1. 2016 01:04, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka