Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 3. 9. 2015 22:08

Což mně připomíná, že mám v ledničce vanilkový kefír...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 9. 2015 22:37

Je tam toho viac. Flak medzi ramenom a kozenkou, bordel, možno piercing v pupíku...
Ta holka má sakra väčší potenciál!
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 4. 9. 2015 06:49

Pemare ta druhá fotka je fakt hrozná. První se mi a líbila, ale druhou ven pustit neměl.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 9. 2015 07:33

Jinak ja se brzdim, protoze ted archivuju na amazon fotky a kontroluju jednotlivy seance a divam se na veci, kde vidim vsechny!! fotky co mam disku, ne ty co jsem oflagoval jako OK, takze dam na webu Amazonu refresh, abych se podival co tam nalezlo a uvidim nejakou divnou vec. Naberu nazev souboru, pustim ALR, nactu fotku a celej folder a uplne se me udela blbe. To jsou roky ted treba 2010 a 2009 a to je proste naprosta hruza, taky jsem posadil babu na klipan, udelal jsem 40 fotek, z toho mam jako OK jednu a ta vypada asi jako tato co linkoval Pemar. Ale ten zbytek, to je cistocista hruza, naprosto zmatecne cvakani, hlava jako balon Victoria, loket jako Ruzickova.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 9. 2015 08:12

Tento "test" ma zaujal: http://www.dxomark.com/Reviews/Best-len ... mpus-E-PL7 E-PL7 ma taky silny AA filter alebo nieco robi s fotkami, ked maju najlepsie skla na nom maximalne rozlisenie okolo 5Mpx, zatial co na Panasonic GM5 je to az do 11Mpx: http://www.dxomark.com/Reviews/Panasoni ... -and-zooms

Porovnanie jedneho objektivu na roznych telach: http://www.dxomark.com/Lenses/Compare/S ... 9_1297_793
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 4. 9. 2015 09:10

Alebo to skor hovori nieco o kompetenci dxomarku. Maju tam toho tolko, ze narobia chyb do aleluja. Uz som tam videl niekolko nezmyslov, ked som patral ohladne ostrosti objektivov. A ako pozeram na OMD10 to ma 11mpix, na M1 ma 12Mpix, EPL5 13mpix, EPL1 ma 11Mpix. Skutocne kvalitny server :tleskani
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 4. 9. 2015 11:19

ltokar: jsi asi jeden z mala, co prozrel :-)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 4. 9. 2015 11:56

Itokar: Asi jinej AA filtr:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2015 12:13

On se člověk na svoje děti nebo fotky krátce po pořízení dívá přes růžové brýle. Kritika je jed, vy byste zkritizovali i fotky, které vyhrály světovou soutěž. V malých množstvích pomáhá, ve větších zabíjí.

Královsky se bavím, když trháte na kusy oficiální fotografie od Carl Zeiss nebo od fotografů, jejichž fotografie vzbuzují zájem (možná o kousek větší, než fotografie kritiků). Ono to tak je to ale takřka pravidlem, Mirka Spáčilová nebo ten kritik Rejžek také nikdy nic kloudného nevytvořili.

U toho Dxomarku bych oddělil měření a interpretaci. Měření je super, to je imatest a laboratoř, interpretace je marketingová, třeba zrovna P-Mpx je relativně subjektivní hodnota a ne exaktně naměřená veličina. Takže rozdíl 2 P-Mpx je na úrovni statistické chyby a nemá ho smysl řešit. Rozdíl mezi Sonnarem a Otusem nebo D800e a D810 nemá smysl řešit. A ona je v tom i politika, nechtějí třeba testovat Sigmu 50 Art na Nikonu.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 4. 9. 2015 12:52

hoax píše:Itokar: Asi jinej AA filtr:)

M1 by nemal mat ziaden :)

-- 4. 9. 2015 13:54 --

pemar píše:Takže rozdíl 2 P-Mpx je na úrovni statistické chyby a nemá ho smysl řešit.

5 vs 13 nie je statisticka chyba 2 ,ale nieco fatalne. A aj 13 vs 11 nebude statisticka chyba.

Aj to meranie maju zle. Meraju to v studiu voci plochej tabuli z par metrov. Co je v niektorych pripadoch celkom slusny fail. Viz. napr. Pentax 15/f4 a Nikkor 16-neviem kolko. Krajinarsky objektiv sa nemeria na vzdialenost 2metre. Makroobjektiv tiez nie.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 9. 2015 13:37

Od kdy fotka vyvolávající zájem = dobra fotka. Nas pes vyvolal největší zájem na mem FB, nejlepsi fotka to ale neni. Zdařilý kyc? To jistě.

Stejně tak Zeiss.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 9. 2015 13:55

Já už dávno přestal řešit co si o mých fotkách myslí ostatní. I když se fotka někomu bude líbit, najde se dalších X lidí, kteří to budou považovat za odpad. Koukal jsem na tvorbu fotografů které uznávám a nacházel jsem tam podobné kritiky. A většina kritiky je úplně k ničemu - člověka nikam neposune a akorát ho to nasere.

Třeba jako když jsem začínal s focením portrétů a psal jsem své zkušenosti na web. Hodně lidi rýpalo, že to jsou nahovno fotky a že jsem hrozný fotograf. Jenže nejde říct začínajícímu fotografovi že to dělá blbě, on pak najednou prozře a začne tvořit z ničehonic úchvatné snímky. Prostě to chce trénovat, zkoušet a posouvat se svým tempem kupředu.

Takže zbytečné tohle hrotit, hlavní aby byl spokojen sám autor fotek i po nějaké době od pořízení snímku. Jak už nakousl Radek, často to pak dopadá hrůzou a zděšením :) A třeba mé první zkušenosti s focením aktů, nebo třeba jen spodního prádla... teď jsou z toho akorát zábavné historky :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 4. 9. 2015 14:34

Přidám ještě jednu zkušenost:
Občas přidám nějakou fotku do jedné hodnotící galerie, kde mě nikdo nezná a kde se nediskutuje jako tady nebo na Grafice.
Pak dávám fotky v diskuzích.
Za těch 10 let už mě nějaký počet lidí v hodnotící galerii napsalo, že se jim moje fotka líbí, případně líbí hodně.
V diskuzích jsou mé fotky hodnoceny naprosto dramaticky hůř a víceméně jsem za 10 let ještě neudělal fotku, která by nebyla mimořádně hnusná.
Takže si troufnu zobecnit, že do hodnocení fotky se v diskuzích promítá i vztah k diskutujícímu ve stylu:
"Tomuhle kreténovi žádnou fotku nikdy nepochválím!"
"Tenhle diskutér si hraje na chytrýho, takže mu pochválím jen takovou fotku, která bude lepší, než úroveň, na kterou si hraje!"
"Tenhle je skromnej, ušlápnutej, povzbudíme ho."
"Toho musíme trošku srazit, nějak moc nám vyrostl panáček!"
"Jde to, ale musím mu napsat, že je to hnusný, jinak s ním nebude k vydržení!"
"Tomu musím fotky pochválit, abych se nelišil a nebyl za ignoranta."
"Jo, to je machr, tam musím jen zdvořile chválit i kdyby se mně to náhodou nelíbilo, jinak bych se na mistra mohl vytahovat."

Takže jsem si sebekriticky řekl, že nemám ani talent ani estetické cítění a že ani po 50 letech praxe nebudu schopen dělat fotky, jaké leckdo talentovaný, kterých vás je tu nadpoloviční většina, zvládne dělat po půlroce.
Že existuje a také zde v diskuzích mnoho fotografů, na jejichž úroveň, kterou získají velmi rychle, nedosáhnu vůbec nikdy a že nás bude vždy dělit nepřekročitelná propast. Že pro mě je nejvyšší metou průměr a i průměr mně dá řádově víc práce, než talentovi mety nejvyšší. A tak nějak jsem se s tím s lehkým srdcem smířil. A mám svobodu fotit co se líbí mně, i když ostatní nad tím zvrací, jak je to hloupý pohlednicový kýč o ničem, bezduchý cvak, zbytečné ošoupání závěrky.
80-90% zdejších diskutujících fotí tak, že bych to nezvládl ani kdybych nedělal nic jiného.
Pohoda, nevadí.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2015 15:23

No Tome nepreháňaj! Cvakalov je nás tu dosť. Skôr je tu len pár výnimočných.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 4. 9. 2015 15:26

bob222:
Tak ono stačí si říci: "Najdi za posledních 20 let fotku, kterou bys mohl poslat do nějaké soutěže a měla by šanci se umístit." Já bych nenašel ani jednu.
To myslím, že většina lidí zde by našla.
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka