Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kaapa 1. 7. 2015 15:43

lukas_highenergy.cz píše:Jak to maj US firmy nevim. Ale kousek vedle nás má budovu Hyundai a tam to je zajímavější - bu´d oblek nebo nějaká šílená kreace jako že semišové sako a kalhoty fialové barvy, kalhoty končí nad kotníky. A k tom kožené nazouvací boty, opticky bez ponožek.

Vetsinou oblek + kosile s kratkym rukavem /kvuli tetovani/ a to i v zime + spicate kovbojske boty a opasek se zdobenou vyraznou sponou. V severni americe dost casto i klobouk a hlavne ujete ulizany vlasy ze se leskne gel pres ulici.
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 7. 2015 16:18

Tady to zas takovej rozdíl od těch hifistů není, drbeme techniku, fotku většinou neuvidíš, čas fotit není, tak v čem je rozdíl? Aha, nikdo tu kromě Martina Kozáka nemá 1dX nebo D4s.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 7. 2015 17:11

Býval jsem členem HIFI klubu. Nevím jestli se komu z Vás se třeba povedlo dostat se na poslechovky beden (většinou 100+). I laik žasne jaké jsou rozdíly. Ale také se často a zbytečně řeší kraviny (kabely a tak..)....Podobně jako tady.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 7. 2015 18:38

U kámoše v dobře utlumené místnosti (byl to zvukař) jsem na relativně levné sestavě (cca 250k) velmi zřetelně poznal rozdíl v kabelech položených na zemi či položených na podložkách o 10cm výš, stejně tak rozdíl charakteru zvuku v závislosti na nabarvení okraje CD fixou (nejvíc se osvědčila červená překrytá černou :-D ). No a jako totální blbec jsem si připadal když jsem musel uznat rozdíl zvuku u CD chlazeného na mražáku - škoda, že jsme neměřili teplotu 8-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 7. 2015 19:56

K obleku dodám, že 95% procent čechů vypadají v obleku jako kašpaři, protože prostě nemají správný střih, materiál atd. a k tomu nemají dostatečně kvalitní košili, boty, pásek atd.

Já značky neřeším, kvalitu ano a hodně dám na svoji zkušenost se značkou. Před mnoha lety jsem si koupil hodinky od jedné top značky a od té doby je prakticky nesundávám z ruky, sportuji v nich, lyžuji v nich, sprchuji se s nima a do servisu je jednou za pár let nosím na výměnu baterky. V servisu mne mají za idiota, protože se všemi ostatními značkami může člověk tak maximálně do divadla a ješte nesmí moc tleskat. Fakt je, že na nich mám za ta léta pár vrypů a jednou jsem poškrábal při pádu v Kitzbühelu safírové sklo.

Na D4s jsem měl dobrou nabídku, ale limitem je hmotnost, podobně jako u 200/2.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod JSP070 1. 7. 2015 20:04

To je jasné. Káblami na zemi tečie elektrický prúd ináč ako káblami 10 cm nad zemou. Zatiaľ sa nevie, či je lepšie 9,7 cm alebo 10,2. Ja ich mám 5cm pod podlahou. Podľa môjho architekta je to najlepšie.
Tiež som tieto diskusie čítal, keď som si kupoval AV receiver a bedne za 50k SKK spolu. Som bol v šoku, že niekto dá za kus kábla viac ako ja za celú zostavu. V špecializovaných obchodoch mi to vysvetlili.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 7. 2015 20:20

Jo takze jeste report. Byl jsem asi 3 dny s dvema fotografama, ktery umi. Jeden mel samozrejme Canon, ale to mel jako fake master a jinak mel X100, druhy mel nejaky m4/3 (nonPEN) s ctvercovou slunecni clonou a nikdy nevymenil objektiv.
Fotky jsem jeste nevidel, nicmene ta sila toho, ze tu fujinu mel vlastne furt u sebe, vcetne toho, kdyz sel v 2:30 chcat, tak to bylo pro neco uzasnyho. Jsem silne nalomen a jenom proto, ze mam top skla na velky system do toho nejdu, protoze bych sel do horsiho. A dva fotaky nosit nechci. Zajimava situace.

-- 1. 7. 2015 21:31 --

Pockam si na FF, 35mm F1,4. Za 50 000 Kč. S pruhledovym hybridnim hledackem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 7. 2015 20:33

Tibor Huszár takto vláčil aj do kadibudky Leicu....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 7. 2015 20:35

Dalsi problem je, ze fotim mesto a potrebuji 16-35 nebo neco takovyho. Ale falesnej rangefinger nechci s vymenyma objektivama.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 1. 7. 2015 20:40

Radek71 píše:Pockam si na FF, 35mm F1,4. Za 50 000 Kč. S pruhledovym hybridnim hledackem.

..no hybridný asi nebude,ale inak by to mohla byť RX II. a tá bude čoskoro,alebo ísť do Leicy Q a 28mm.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 7. 2015 20:44

Radek71: já vždycky skončím tím, že bych tu x100t neměl kam brát, protože děti. Jinak je to ale jasná volba.

Jinak jsem slyšel hrát sestavu za mega, ve zvlášť tomu přizpůsobené místnosti a byla to pecka. Zesik stal tuším 400k, bedny taky tak nějak a přehrávalo se ze starýho studiovýho kotoučáku, protože to bylo to echt. Ale že bych to musel mít doma ... za ty prachy :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 7. 2015 20:45

Jinak vyborna kontrola jak nezvladam. Tady jsem vyfotil 4 fotky a vsechny 4 doma smazal. On to chytl takto, je to postovany primo z terenu, takze to neni srovnany, ale proste umi pouzit ohnisko a uhel. Ja to s zoomem proste neudelam, musim odrezat co nejvic veci abych zvladl fotku udelat, nemusim merit expozici, nemusim ostrit rucne, kdyz nebudu zoomovat, tak bych to snad dal.
Obrázek
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 7. 2015 20:46

Já jsem se celý den tahal s 4 kg fotovýbavy, nepovedla se mi jediná fotka a mám z horka strašlivou sračku. Zítra to snad dopadne lépe. Na hybridní Nikon nebo alespoň na D750 s lepším snímačem čekám od loňska, lepší snímače budou, ale budu si muset počkat, hybrid by byl třešnička na dortu, nemělo by to ale být těžké tělo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 1. 7. 2015 20:57

pemar,
už som ti to písal
Zober si jedno pevné sklo,asi tú 50ku a ostatné nechaj doma.Uľaví sa Ti od sračky,nebudeš mať dilemu,a určite donesieš fotku.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 7. 2015 21:09

Já se dnes tahal 5 hodin na slunku s asi 9 kg fotovýbavy a povedených fotek mám fůru...
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka