Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 6. 2015 11:33

kozakm píše:
lukas_highenergy.cz píše:Aby se pemar vůbec někdy dočkal... Stejne pak zjistí, ze mu to vlastně nestačí, protože je na obzoru ještě něco lepšího :-)

Vzdyt temer nefoti, tak jak by to mohl zjistit?

Tak teď mu nestačí nic z A7 řady od Sony a nevyhovuje mu ani žádný FF od Nilonu. Tak Předpokládám že podobně se dostane k tomu, zpe mu nebude stačit ani budoucí generace
...

-- 14. 6. 2015 12:37 --

pemar píše:
Já osobně bych koupil bez většího váhání:

- bezzrcadlovku Nikon s F-mount a se senzorem z A7s (s využitím na cesty a na low-light)

a tomu

- D750 se senzorem z D810 nebo A7r (pro větší objektivy by byla bezzrcadlovka neergonomická)

a nechal bych si D7100 jako telekonvertor.

Rovnou tři těla? A co s tím plánuješ fotit? Mi netvrď ze nevystačíš s jedním FF...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 14. 6. 2015 11:46

To nevím. Ale určitě si pak vezmu s sebou jiné tělo, než budu potřebovat :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 6. 2015 11:56

Tri tela je podle mne moc i na Pemara. JA jsem prachama docilil toho co jsem chtel, mam maximum ve sklech a tehdy i v tele a zbytek byl na mne. Ted jedu teda fotit Ukrajinu, takze H1 2015 alespon castecne naplnim, ale tema nakupama v roce 2009 jsem docilil toho, ze koukat na nejaky Rumory, tiskovky, testy mi prijde legracni, protoze uplne presne vim co se stane, kdybych domu prinesl novou 50mm F1.2. A foceni ma absolutne nejabsolutnejsi bonus v tom, ze muzu fotit kdekoli, cokoli a cimkoli. A Pemara tady mame proto, aby lidi lepe pochopili co ted pisu :) Pripomina mi to cele adolescenci, kdy nekdo rekl, ze ma kamarada a jeho fotr ma auto co jde pujcit a pak jsme nakonec kutouleli becku 6km od vlaku, kdyz jsem si pak koupil za 10 let svoje auto, tak byly penize na becku, ale nebyli lidi a pozdeji ani cas. Uz mne kdysi mimochodem varoval majitel nejake firmy, ktery kdyz zjistil ze fotim otevrel skrinku a vytahl nejaky Canon D30 za 120 000 -KC a rekl ze si to koupil k vanocum, tak se mi zalesklo oko a chtel jsem vedet jak to foti a v cem to zpracovava... a on mi rekl, ze na to jeste nemel cas. A byl nejaky cerven nebo tak. Mozna to byl PEMAR.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 6. 2015 11:56

Tak hlavne aby si pak omylem nenosil ten 300/2.8 . To by se dost proneslo :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod landov 14. 6. 2015 15:21

Ono vôbec mat viac ako 1 telo je nezmysel pokial sa tym nezivis. Tym myslim 2 tela napr.zrkadlovky (nie 1 zrkadlo + 1 iny system). Sam som si nechaval akoze zaloznu D90, ktora skoro 2 roky lezala v skrini a nakoniec som ju predal :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 6. 2015 16:32

Bezte radsi fotit, treba HDR mobilem...

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 6. 2015 17:10

Na focení je venku strašné horko, to minulý týden byla byla Irsku paráda, slunce svítilo a přitom bylo tak maximálně 18 stupňů Celsia.

Jinak najít rozumný produkt, to je problém ve všech oborech, aktuálně řešíme byt na Praze 2, pro moji ženu výměnu vozidla Octavia za nového Superba a pro mého syna koupi ultrabooku za vysvědčení a shodli jsme se, že všichni jsou blázni, jen my jsme letadla. Byty jsou dispozičně nedomyšlené, potřebují kompletní rekonstrukci a jsou realitkami předražené, nový Superb (který se jinak ženě moc líbí) nenabízí u nejvýkonnějších dieselových i benzínových 4x4 verzí manuální převodovku a jinak pěkný ultrabook Lenovo Yoga 3 nemá ventilátor, takže se při větší zátěži přehřívá. Jediný spokojený člen naší rodiny je micina, která chce za vysvědčení čokoládovou masáž a na kvalitě čokolády nebazíruje.
Naposledy upravil pemar dne 14. 6. 2015 20:07, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 6. 2015 17:33

slušný ultrabooky dělá jenom jablečná firma
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 14. 6. 2015 17:45

Já jsem to tu nechtěl moc psát, ale je to velká pravda.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 14. 6. 2015 17:58

pemar píše:Jinak najít rozumný produkt, to je problém ve všech oborech, aktuálně řešíme byt na Praze 2, pro moji ženu výměnu vozidla Octavia za nového Superba a pro mého syna koupi ultrabooku ...... za vysvědčení ...... Byty jsou dispozičně nedomyšlené, potřebují kompletní rekonstrukci a jsou realitkami předražené, nový Superb (který se jinak ženě moc líbí) nenabízí u nejvýkonnějších dieselových i benzínových 4x4 verzí manuální převodovku a jinak pěkný ultrabook Lenovo Yoga 3 nemá ventilátor, takže se při větší zátěži přehřívá.....

No nediv se, vždyť je to tvůj styl .... byt jsme nějak udělali, má chyby, není dokonalý .... ale líbí se nám v něm to světlo. No a dispozice (kompozice) není dogma ;)
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 6. 2015 18:10

Pemar: jsem se ptal bráchy, co přímo ve skodovce pracuje, dokonce na produktovym a prý přesně takového Superba, co popisuješ, nikdo nechce... Ono asi moc lidi v tomhle řadit nechce a celkem to chápu. Taky nevidím důvod u tohohle typu auta...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 6. 2015 18:30

Stejne je to zajimavy, v roce 1999 musel odejit kolega co zil v zahranici a prijel do CZ, dali mu sluzebni autu s manualni prevodovkou. Rikal ze to nikde nikdy nevidel a ze do peti let se tu nebude prodavat auto s manulem. A 16 let a jak se manual drzi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 6. 2015 18:37

Tak záleží o jakým segmentu se bavíš. U malých aut a nižší střední třídy (octavia) by to ten automat celkem zásadně prodrazil. A to samy platí v situaci, kdy chce někdo Passata/Superba a je rad ze se s budgetem vleze. Ale proč řadit v Superbu/Passatu když nemusím, to nechápu. Není to Porsche, co by kupoval člověk pro zábavu a pak už jsou jen ty pohádky, jak každý řadí líp než moderní automat a že by ho to nebavilo, když by se třeba jednou rozhodnul vyrazit s rodinnym kombíkem místo na chatu na Nordschleife...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 6. 2015 18:50

Mě řadit baví, ale jezdím "okolo komína" a přesně jak píše Lukáš, prostě je ten automat pro mě zbytečnej a drahej. Kdyby ho tam ale dávali za ty prachy co jsem koktávku koupil, tak bych neprotestoval.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 6. 2015 19:19

Proc mit manual? Abych vubec sehnal praci. A automatem se odnaucim radit do mesice. Jo, kdyz budu owner, tak je to jedno.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka