Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 5. 4. 2015 01:08

al.vlado píše:To zajtra skúsim na mojom Pentaxe. Lebo ja mám stále iba single shot zapnutý, tak mi nenapadlo, že ty to máš na sériovom snímaní.
Pentax v LV zrcadlo nepoužívá v žádném režimu. Bohužel v režimu AF-C a serii v LV ostří jen na první obrázek.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marfos 5. 4. 2015 11:41

Mně to přijde logické. CDAF prostě AF-C neumí, což se u bezzrcátek hodně kritizuje. V režimu LV ostří novější zrcadlovky taky pomocí CDAF. Když tedy zapneš AF-C místo AF-S musí si zrcadlovka pomoct hlavním ostřícím senzorem s PDAF a při každém snímku ze série na něj poslat pomocí zrcátka část obrazu. Musí to pak bejt slušneh kulomet, kterej ten obraz rozhodí.
Hlavně, žes na to přišel dřív než po návštěvě servisu :D :D
M
Marfos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 4. 2015 15:25

Vzhledem k tomu, ze DSLR nema sanci stihat AF-C pri zivem nahledu tak, jako to stiha pri foceni pres heldacek, mi prijde nepravdepodobne, aby z tohto duvodu placalo zrcatko, kdyz je zvolene kontinualni snimani. Navic pokud se dobre pamatuju, tak co jsem to kdysi zkousel u 5D Mark II, tak tomu funguje kontinualni snimani v zivem nahledu rovnez bez placani zrcatkem.

Kazdopadne to roztreseni obrazu u D3200 zrcatkem (i na stativu!!!) je tezky fail (a asi to nebude vyjimka minimalne mezi entry DSLR) a asi zacinam chapat Gancovu agitaci proti DSLR.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 4. 2015 17:11

Petr Luňák: to je prave problem, ked diskutuju ludia tak, ze jeden o koze a jeden o voze. A ked si k tomu pripojis fakt, ze lowendove DSLR nie su schopne nastavit FF a BF, pretoze vyrobcovia ich predavaju ako teple parky a nepocitaju, ze by k nim ludia kupovali nieco ine ako setaky, tak zrazu mas ten Gancov pohlad uplny. Lenze Ganec namiesto toho, aby pochopil, ze lowendove zrkadlovky su len atrapy a pisal clanky, kde tieto atrapy odsudi a napise rovno, ze kupte si bud poriadku zrkadlovku, seriozny objektiv, alebo slusny kompakt, prinajhorsom CSC take a take, toto a toto, tak pise uplne zcestne veci. Na druhej strane aj Olympus vyrobil zopar failov a ostatni vyrobcovia CSC robia prevazne len faily :D

-- 5. 4. 2015 17:13 --

Puntík píše:Pentax v LV zrcadlo nepoužívá v žádném režimu. Bohužel v režimu AF-C a serii v LV ostří jen na první obrázek.
Zdravím

K-x ano, trieska zrkadlom vzdy :-) Ale K-x je specialny fotak :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 5. 4. 2015 17:36

Puntík píše:
al.vlado píše:To zajtra skúsim na mojom Pentaxe. Lebo ja mám stále iba single shot zapnutý, tak mi nenapadlo, že ty to máš na sériovom snímaní.
Pentax v LV zrcadlo nepoužívá v žádném režimu. Bohužel v režimu AF-C a serii v LV ostří jen na první obrázek.

Zdravím

Tak som to dnes vyskúšal a na K-5 II je to presne tak ako napísal Puntík. Samozrejme iba pokiaľ mám zvolený pri LV režim "kontrastného zaostrovania" na hlavnom čipe.
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 4. 2015 19:03

Tak jsem koukal na Amazon Cloud drive a pekne to sikanuje minoritni vyrobce. Rawy jsou uznavany pouze N/C/S. Majitele fotoaparatu ostatnich znacek si priplati PETINASOBEK ceny uloziste. Nejdriv jsem se divil, ale asi maj produktaci nicky na diskuznich serverech a vi co delaji. Na druhou stranu jpeg to sezere ode vsech. A do RAW foti jenom ten co neumi fotit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 4. 2015 19:50

Prokazu Gancovi malou sluzbicku v jeho tazeni proti DSLR tim, ze zde zverejnim rozdil pri foceni ze stativu pres hledacek (placajici zrcatko) a pres zivy nahled (neplacajici zrcatko) u D3200. Podotykam, ze v obou pripadech byla nastavena 10s samospoust (pokud se to do exifu zapisuje, najdete to v nem). 100% vyrezy rovnou z karty:

Obrázek
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 5. 4. 2015 20:01

Petr, obrázky nevidno. Iba text "obrázok". :-)
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 5. 4. 2015 20:07

Obrázky vidno :-) . Rozdíl je zřetelně vidět. Možná tohle dělají i bezzrcátka (Olympus), když dokážou roztřást foťák i na časy kolem 1/200. A možná taky ne, nevím, zítra to zkusím a uvidíme.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 5. 4. 2015 20:32

Ja ich stále nevidím. :roll: Skúšal som aj iný prehliadač. Nič. Ostatné obrázky tu vidím.
al.vlado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 4. 2015 21:21

Se základními DSLR bych to neviděl tak špatně, pokud vezmeme do úvahy, s jakými CsC se srovnávají cenově a hlavně historicky. Než nějaký E-PMx nebo PLx tak stokrát raději D3xxx nebo D5xxx nebo ekvivalent od C, P. Základní CsC jsou ovládáním a způsobem použití koncipované jako základní kompakty, zatímco se základní DSLR jde fotit skoro stejně jako s pokročilou. Jen se holt s některými věcmi moc nepočítá, teleobjektiv je nejspíš jedna z nich. Jo, když jde o výběr mězi E-M10, A6000 nebo E-X2 a D3200, už je to o něčem jiném, ale také cenově.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 4. 2015 21:31

Fotky nevidis asi proto, ze Bednář nechce platit tranzit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 4. 2015 01:12

Myslim, že bezzrcátka u tůristů už vyhrály..

..dnes v ČK, úplně narvané parkoviště vzadu za hradem. Město plné lidí. A viděl sem i Samsung NX! Bílej! xD

dSLR pomálu.. bezzrcadlovek moře. Ale potěšil mě týpek s 5DMK2 a Zeiss 21mm.. to se jen tak nevidí. A holka s Minoltou Hi-matic..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 4. 2015 12:19

Já zas, když jsem včera vystoupil z autobusu v centru Phy, uviděl dámu s bílým Canonem (asi 100D) a dcerkou s červeným Nikon - kompaktíkem. Na čase už si zvyknout. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 7. 4. 2015 08:55

Tak jsem to dotáhl až do Gancovek (skoro dole):
http://www.gancovky.sk/2015/04/suvislos ... #more-1424

A já se vás ptám, dámy a pánové, kdo z vás to má? :pozor
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka