Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod houghs 29. 5. 2014 21:06

Callgaro píše:Tak to bude teda pořádný den nezávislosti :-)

Jenom malá oprava - Deklarace nezávislosti byla Kongresem přijata 4. července 1776 a ne 4. června.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 29. 5. 2014 21:27

Jo von je jun červen, pardon píšu velké L na své čelo :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2014 07:55

" Další pravidlo dle mého názoru zní, že fotograf nemá nikdy skrývat, že je fotograf. Například když mám malinký foťák, který můžu schovat a bez povšimnutí cvakat, lidé, kteří jsou kolem, vojáci, si mohou pomyslet, že jsem třeba špion. Někdo divný. Ale s velkým foťákem, který neschováte, jste pro ostatní čitelný. Lidé si na vás zvyknou, přestanou vám věnovat pozornost, protože chápou, že děláte svou práci.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-rusky ... ntent=top6 "

Tohle jsem prostě nemohl nesdílet :-D :-D :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2014 07:55

" Další pravidlo dle mého názoru zní, že fotograf nemá nikdy skrývat, že je fotograf. Například když mám malinký foťák, který můžu schovat a bez povšimnutí cvakat, lidé, kteří jsou kolem, vojáci, si mohou pomyslet, že jsem třeba špion. Někdo divný. Ale s velkým foťákem, který neschováte, jste pro ostatní čitelný. Lidé si na vás zvyknou, přestanou vám věnovat pozornost, protože chápou, že děláte svou práci."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-rusky ... ntent=top6

Tohle jsem prostě nemohl nesdílet :-D :-D :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod T-Lama 2. 6. 2014 08:47

A co když je špion vydávající se za fotografa, aby byl nenápadnej? :-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 6. 2014 10:51

A vůbec nejhorší je špion, vydávající se za fotografa na nádraží! To aby měl pan vachmajstr zkaženej večer. Nemluvě o ránu.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 6. 2014 14:11

Možná proto k tomu doporučuje Olympus nosit tu blikající helmu na hlavu :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod decibel 2. 6. 2014 15:22

Zrkadlovky to už majú nahnuté:-) Prťas E-M10 je uplne super na normálne foteníčko:

http://jozefpeniak.blogspot.sk/2014/05/ ... hnuty.html
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 6. 2014 16:19

A jak moc to mají nahnuté? Prosím, alespoň orientačně úhel. Jinak fotím s EM1 a nenapadlo by mě říct tuhle ptákovinu, sorry ale špígly tu budou ještě nějaký pátek. Toho bych se nebál.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 6. 2014 16:32

Se nám tu nějak rozmáhají mistři bagatelizace :)

"V reálnom svete a pri skutočnom fotení mám pocit akoby sa nový Olympus na nižčších aj vyšších ISO, do ISO 1600 bez problémov vyrovnal APS-C zrkadlovkám typu 600D alebo D5100 a v porovnaní s Full Frame to veru vôbec nie je „obrazový prúser“, pokiaľ teda len použijete dobrý objektív alebo vhodne pricloníte."

Takže je to tak dobrý, jako 4 a více let stará zrcadlovka :)))

Ale autorovi nelze upřít, že se snaží být spravedlivý. To myslím vážně.
Určitě zatím nejvyváženější porovnání co jsem četl.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 6. 2014 18:01

Hmm, D5100 a 600D su troska nizsia cenova kategoria, no aj s vyrazne nizsou celkovou rychlostou, horsou vybavou, horsim LV, vyssou hlucnostou, vacsou velkostou a vahou,... nie je to teda vobec zle :)
E-M10 sa podaril, je to uz celkom rozumny univerzalny fotak, pokial fotograf nechce fotit sport alebo napr. divoke vtactvo, ci neplanuje o par rokov FF, tak je to lepsia volba, nez klasicka DSLR (aj DSLR s mierne vyssou cenou)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 6. 2014 18:53

Ta teorie přiznaného focení, to jsem propagoval já a vždycky byli všichni proti. Připadá mi v pohodě, když stojím s rourou na ulici a je jasný co dělám, než když mne očima chytne človek, kterýho si fotím mobilem. To ne na přesdžku. Já na ulici umím fotit jenom tak, že to přiznám, ne parazitně.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 2. 6. 2014 19:05

Radek71: Ano.
Cindy557
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 6. 2014 23:25

Lotrandor píše:Se nám tu nějak rozmáhají mistři bagatelizace :)
hehe, pekné slovné spojenie .. :-))

Ale taký tu sú od nepamäti:
- fázové ostrenie je vždy dostatočne presné, AF microadjustment nie je potrebný
- nepotrebujen veľa AF bodov (mimo prostriedku), aj tak využívam len ten prostredný
- rozkmitanie záberu zrkadlom nestojí ani za zmienku - a keď, dám si statív, predsklopím a 30s počkám
- no a čo že Sony má najrýchlejšiu reakciu na spúšť, nikdy ma to neobmedzovalo
- nepotrebujem náhľad WB alebo expozície, lebo si to viem dorobiť v PC z RAW
- HDR vo foťáku je len marketingový trik, spojenie záberov v PC bude vždy kvalitnejšie
- no a čo že ten a ten model má nový procesor, v porovnaní RAWov na dpreview nevidno rozdiel
- detekcia tvárí je zbytočnosť, ja prekomponovávam rýchlejšie
- rýchle sériové snímanie (10 záberov za sekundu) je aj tak nepoužiteľné, lebo je bez preostrovania
- stabilizácia je nepotrebná, viem si v M móde vždy navoliť expozičný čas ktorý udržím
- keď na imaging-resources napíšu že tracking G5 je lepší ako u lacných zrkadloviek, tak klamú
- keďže aj zrkadlovky majú zelený štvorček, tak s nimi vie každý hneď profesionálne fotiť
- menší DR snímačov Canon nie je žiaden problém, aj tak z nich vzniká veľa pekných fotiek
- dotykový displej .. to mám prstom ťukať na displej ako do mobilu? Veď si ho tým len zacápem!
...
;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 2. 6. 2014 23:56

Tak kdyby to byla studie spotřeby fosilních paliv na 15000 let, tak člověk přesně neví kde je pravda a i s dostatečnou představivostí je to problém.

U tématu focení to ale není nutné. Každý si v prvé řadě představí sebe a pokud nemá praxi, tak někoho komu věří a od koho se učí a porovná to. No a pak je tu Ganec jako autor mnoha bodů, kde se dá taky pohledem posledních let zde ověřit, jak mu to šlape s novým procesorem, 10 fps, ťukáním na LCD, HDR, detekcí tváře a stabilizátorem.
Miluji témata co jsou vyřešená ihned po dočtení postu.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka