Kam dál po nikonu D3000

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fakmin 20. 9. 2011 16:49

Zdravím chtěl bych se poradit jakou další zrcadlovku si pořídit po nikonu D3000 ... focení me krapet chytlo .. :D a chtel bych si pořídit další objektivy a další vymoženosti, ale příjde mi zbytečné kupovat další rozšíření na nikon D3000 uvažuji o přestupu na canon 600D . Má to cenu přecházet na 600 D nebo na něco jinčího .. ?? poradte prosím .. :) díky
fakmin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 20. 9. 2011 17:02

ber nikon d90 k tomu setak 18-105 a uc sa fotit :)
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 9. 2011 17:45

Vzhľadom k tomu, že s každou DSLR sa dá naučiť fotiť (napr. na manuálny režim, spôsoby zaostrovania, spracovania fotiek v surovom stave a pod.), tak je reálny upgrade omnoho vyššie... lepšie je najskôr si ujasniť značku (=vyskúšať väčšie modely C/N/S/P).... ak ti vyhovuje Nikon, tak radšej dokúp poriadny objektív alebo externý blesk ;)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 20. 9. 2011 18:07

1. Naucte se lepe fotit. 2. najdete si lepsi objekty k foceni. 3. Kupte lepsi sklo 4. Kupte lepsi telo.
V tomto poradi premyslejte. Nevim jake prislusenstvi k D3000 myslite ze chcete na Canon, ale pokud si koupite objektiv na D3000, bude sedet i na vyssi telo (D90, D7000, D700 atd.).
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fakmin 20. 9. 2011 18:47

fotím 2 roky s tímto nikonem .. myslím si že ne zas tak bídně .. :D svuj nikon si myslím dokážu ovládat :nenapadne .. ale mám problém u D3000 např. že už při ISO 800 je šum celkem znatelný dál mě vadí cena objektivů která je vyšší kvuli tomu, že musí mít vlastní motorek .. a to mě přivedlo na myšlenku že bych to vyměnil za nějaký kvalitnější fotoaparát s tím že budou levnější objektivy + lepší parametry ... přemýšlel jsem nad tím canonem kvuli ceně, objektivy jsou znatelně levnější (aspoň co jsem vypozoroval ) a i těla poměr/cena jsou zdá se mi lepší .. ale nechám si poradit .. s canonem nemám zkušenosti .. :oops:
fakmin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzinulanek 20. 9. 2011 18:54

z těch objektivů co nemají motorek stojí ke zvážení pouze pevná padesátka, která má ale od června update i s motorkem. Jinak všechny objektivy, které za něco stojí, motorek mají. Co se týče šumu, to bych si ověřil, jestli si pomůžete, D3000 není zas až tak pozadu :)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 20. 9. 2011 19:13

honzinulanek: Přesně, nutnost motorku v objektivu je omezení jen v naprosto specifických případech. Co se týče šumu, tak například s D7000 by si pomohl... ale i se starou D40 jsem fotil na ISO 1600 a s trochou péče docela v pohodě, takže pokud s D3000 má problém se šumem už na ISO 800, tak je to spíš otázka zpracování.

fakmin: Nenapsal jsi, co konkrétně fotíš, to je dost podstatná informace.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 9. 2011 19:22

D3000 ma naozaj problem so sumom pri ISO 800 (fotil som s nim rok a teraz je ako zalozne telo) a ciastocne kvoli tomu som presiel na D90, s ktorym som vrcholne spokojny: nemyslim len ISO, ale aj ovladanie, stavovy displej a ergonomia. Na tvojom mieste by som urcite nemenil znacku, ale kupil D90, ktory je teraz v luxusnych cenach!
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fakmin 20. 9. 2011 19:27

ISO mě trápilo při focení nějakých akcí kde nebylo příliš světla (obj. 18-105 3,5 čas 1/40 někdy i méně ISO 400-800 ) .. je pravda že jsem používal interní blesk :roll: .. ale nyní spíše fotím portréty a architekturu .. ale i tak na nějakou tu akci zavítám .. :D
fakmin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzinulanek 20. 9. 2011 19:51

máš někde fotku s bleskem na akci? chtěl bych to vidět.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fakmin 20. 9. 2011 20:08

http://2i.cz/0e7d85af7c .. sic tam není ISO 800
fakmin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzinulanek 20. 9. 2011 20:12

nevidím problém...teda kromě toho, že ta osoba vypadá, jako by se na záchodě netrefila :-)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fakmin 20. 9. 2011 20:14

zrovna mu bylo 20 .. :D tak pařil .. :D
fakmin
Kolemjdoucí