Značení objektivů..co vám vadí

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karmy 13. 9. 2009 14:53

Chtěl bych se zeptat jestli vám vadí něco na značení objektivů některé z firem..

Mě osobně u Nikonu docela štve neuspořádanost značení - někde je to např AF-S 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR DX, jinde zase 18-105 mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR..

Vím že je to banalita, ale uvítal bych jednotný systém.

Dále bych také uvítal rozlišování objektivů s SWM motorkem s M/A - A přepínačem a s M - A přepínačem.. stačilo by jediné písmenko (např AF-Sf)

Co byste na značení měnily vy..?
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 13. 9. 2009 19:35

aby všechny objektivy sony měli SSM... ale to není jen o značení že :D
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 13. 9. 2009 19:40

:D no.. koukám že jsem ještě skromný :D
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 13. 9. 2009 21:42

mně vadí ty zkratky za údajem o ohniskové vzálenosti (jak píšeš: AF-S DX G ED VR...)..z toho má pak člověk matlajs 8-S
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 13. 9. 2009 23:41

Ak sa chceš vyznať vo svete skratiek, tak potom kontaktuj Mládka, alebo radšej tu
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia ... _skratiek/
http://www.fotoroman.cz/techniques2/lenses_basic.htm
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 14. 9. 2009 05:32

vyznám se v nich.. jen bývají nesmyslně vždy jinak uspořádány
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 14. 9. 2009 07:27

no, ja mam olympus takze si nemam ako stazovat :PP
- ziadna stablizacia v objektive
- 1 rozmer
- vsetky maju motorcek
Takze to su hned o 3 skratky menej :P
a uz zostavaju len 2 ED a SWD. Uvadzat ED je zbytocnost, koho to trapi ??? Takze zostava jedna skratka SWD.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 14. 9. 2009 07:47

Zajímavý postřeh k těm nikkorům. Je fakt, že by se mi zjednodušení také líbilo. V zásadě amatér potřebuje informaci akorát o použitým pohonu (líbí se mi tvůj nápad na odlišení levnějšího a dražšího AF-S/HSM) a údaj o stabilizátoru. vše ostatní buď nezná nebo je už trošku zvídavější a najde v podrobné specifikaci. To k těm zkratkám. Samozřejmě rozsah ohnisek a světelnosti by chybět neměl.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 14. 9. 2009 08:34

tak některé ty AF-S od nikkoru v podstatě ultrasonické motory nejsou...

např seťák 18-55...

proč je neznačí AF-I?
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 14. 9. 2009 08:48

ptž AF-I mají jen nejsilnější motory teleobjektivů pokud se nepletu
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 9. 2009 08:49

to uz by bol uplny chaos:D:D Celkom pekne oznacuju skla Sony, Oly a Canon - ostatny maju v tom troska bordel...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riman 14. 9. 2009 10:30

On může být chaos i u jednoho výrobce nebo dkonce jednoho výrobku. Koupil jsem si objektiv a teď si nejsem jistý, jak přesně se jmenuje. Na každém webu je to trochu jinak:

Sigma 70-200 mm F2.8 II EX APO DG MACRO HSM (Sigma, nadpis)
Sigma 70-200mm F2.8 EX II DG MACRO HSM (Sigma, v textu)
Sigma 70-200/2.8 APO II EX DG MACRO HSM (Aaron)
Sigma AF 70-200/2, 8 EX DG APO HSM MACRO II (Oehling)
Sigma 70-200/2,8 APO EX DG MACRO II HSM (Foto Škoda)

A teď babo raď! :-)
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riman 14. 9. 2009 10:32

Jinak se mi nelíbí o objektivů nelíbí, že jsou označovány jako makro, i když nemají poměr zobrazení 1:1. Marketingová lež...
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 14. 9. 2009 11:25

stim makrom je to zase trochu komplikovanies ....

ked budem mat na FF objektiv 1:1 makro tak je to iste ako ked budem mat na olympus objektiv 2:1 makro s obydvomi zachitia cca 3.6mm reality. Zuiko udava makro u objektivoch 2:1 a vacsie zvacsenie tzv drzia sa taho 1:1 FF makro ekvivalentu.

Ale ked si to uz nacal tak co ma stve je, ze dopracovat sa k udaju o odstupe prednej cocky k fotenemu objektu pri max zvacseni je obcas hodne velky problem (vsetci udavaju odstup od senzora a velkost objektivu pri zasunutom stave, zaostreni na nekonecno)

A co ma naozaj sere, su klamnstva!!! Zober me si narplikad take MTF grafi. Klasicky na kinofilmoch sa uvadzaju MTF grafi pre 10 lp/mm a 30 lp/mm. Ked teraz budem mat mensi senzor tak logicky musim mat aj lepsiu rozlisovacku na mm. tzv viac lp/mm. Kym olympus naozaj koretkne mera svoje objektivy a MTF grafi uvadza pre 20lp/mm a 60lp/mm. Aj canon aj nikon zavadzaju a pre APS-C uvadzaju MTF grafi pri 10lp/mm a 30 lp/mm namiesto 15lp/mm 45lp/mm, tymto tieto grafi urobyli sylne nepouzitelne a tazko porovnatelne a ich objektivy su v skutocnosti horsie ako by si cakal na zaklade MTF grafu. (at zije marketing a zavadzanie zakaznika)
A takychto polopravd/klamnstiev je v udajoch o fotakoch kamerach strasne vela....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 9. 2009 11:30

este, ze existuju testy, kde sa s objektivmy nieco realne odfoti - ja sa rozhodujem iba na zaklade nich;) tabulky nemam rad,...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků