Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar. 2. 6. 2023 16:39

Jsem vyrazil do Milovic, kde měla být údajně vlha pestrá (mám to tam blíže, než na Moravu nebo do Rakouska), ale za 2 hodiny se mi jí nepodařilo objevit, přestože jsem měl poměrně přesné souřadnice.

Takže nakonec mám jen fotografii vrabce:

Obrázek

což mne neuspokojilo.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 2. 6. 2023 18:17

_DSC2357Viaggi.sk.jpg
Erta Ale - Etiopia ;-)
Přílohy
_DSC2331Viaggi.sk.jpg
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 6. 2023 19:00

Tak to je peklo
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Viaggi 2. 6. 2023 19:16

Veru úplne, je to sranda keď je vonku len 40 stupňov tak sa ideš zohriať ku sopke :-D

-- 2. 6. 2023 20:19 --

_DSC2391Viaggi.sk.jpg
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 2. 6. 2023 19:19

Tohle je pro mne úplně za hranicí totální magořina. Máš můj respekt !

Ale nepojedu tam. Nikdy.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 2. 6. 2023 19:20

_DSC2401Viaggi.sk.jpg


-- 2. 6. 2023 20:24 --

Pemar, vďaka :-)) celkovo sa nájde len málo ľudí čo tam pôjdu
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2023 07:48

Ja tu Z8 + Z 100-400 milujem :-)
Obrázek

-- 3. 6. 2023 09:01 --

A som rad, ze to je 45MPx, naozaj vyborne sa s tym pracuje v PP a je dost rezervy na orez. Ak by dali do Z8 33-35MPX, tak by to bolo malo.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2023 09:25

Zajímá mě zkušenost s tím 3D tracking jako hlavního mód AF. Funguje ti to tak jak chceš ? Teda jestli to tak máš nastaveno.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2023 09:29

Ano, mam 3D tracking + subject Autodetection (ludia, zvierata,lietadla...) nastaveny ako hlavny mod. Zatial funguje az nad ocakavanie, ani som si nemyslel, ze to moze byt tak dobre funkcné.

-- 3. 6. 2023 10:35 --

dnes poobede idem na parkur, tak som zvedavy co si vyberie Z8 pri takomto nastaveni za hlavny subjekt - ci hlavu/oci kona, ktory bude blizsie k fotaku, alebo cloveka :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 3. 6. 2023 09:53

Já Z9 většinou pro jistotu říkám, jestli je můj subjekt auto, člověk nebo zvíře, ale funguje to celkem solidně i bez toho, mám automatiku nebo volbu subjektu namapovanou na jednom tlačítku. Klíčová je vzdálenost, do rozumné velikosti subjektu automatika funguje dobře.

Plánoval jsem vyrazit do Chuchle na dostihy, ale přemohla mne lenost. Na Vltavě jsou primátorky, dtto. Dneska není den na focení :-).
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2023 12:17

Ako to máš namapovane na tlacitku? Nejako nevidím takúto voľbu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2023 12:24

Já jsem totiž, inspirován vašimi názory, znovu začal přemýšlet, jak co nejvíc využít nové schopnosti AF u R3, R6II i R8.

Zatím jsem měl vždycky jako hlavní AF mód klasický bodový nebo zónový AF, a ty subject-detect módy jsem měl na druhém a třetím zadním tlačítku. Takže jsem používal trojitý back-button focus, trochu psycho, ale velmi funkční … :-)

No, ale pak jsem z pár úst slyšel, že díky 3D tracking / Real time tracking, opustili ostření palcem a vrátili se na ostření předním tlačítkem (naposledy M.Chytka).

Takže jsem se rozhodl to taky zkusit, hlavní test bude zítra na sajdkárách, tak uvidím.

Trochu jsem si to pojistil, takže mám ostření na palec doplněné o tripple-back-button focus :-), takže jsem sám zvědav, jak to dopadne.

Zatím se zdá, že i Canon dokázal implementovat ostření na libovolný subjekt, na který člověk ukáže, ale jsem zvědav, jak se to bude chovat ve skrumáži většího množství subjektů.

Bonus ostření předním tlačítkem je v tom, že když fotím z podhledu s vyklopeným displayem, líp se mi ovládá spoušť.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 3. 6. 2023 13:44

Do debaty o AF-trackingu bohuzel neprispeju, ale pridam aspon jednoho operence z kratke vychazky na snidani, plus par dalsich fotek :)

Mala poznamka z foceni se Z7 a X-T5 soucasne, ta Fujina je skvely fotak, vsechny fotky jsou z ni:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2023 16:42

To nevadí, ty fotky jsou povedené :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 6. 2023 18:48

Z dnesnych pretekov. Z8 trackovala v pohode, bolo slnecno, ale neskutocna kosa pri silnom severnom vetre.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků