Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 9. 6. 2021 18:18

To odstranění vad objektivu DxO umí skvěle a když se to prožene dávkovým zpracováním u PureRAW, tak mi to přijde i jako praktické.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 10. 6. 2021 22:10

tomashr píše:Upgradem z 3 si nejsem jistý, ale dost lidí, kteří pořád ještě mají ty staré "free" verze Nik z doby, kdy to měl Google a tam už jsem zachytil více komentářů, že je to možná konečně "dokope" ke koupi nové verze. Popravdě já o tom taky uvažuji, něco do sebe má.


Přesně má situace, ale ta pemarova zpráva o problémech na českých Windowsech mne trochu zchladila. Budu čekat na opravenou verzi i na recenze. Zajímavé, že k tomu ještě nemají video na YouTube.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2021 05:06

Problém byl jen s instalací a řešení je Lama–friendly, stačí jít do nastavení Windows, do sekce jazyk, změnit na angličtina a pak teprve instalovat Nik Collection 4. Po instalaci pak jít do nastavení Windows (setup) a změnit jazyk (language). Po každé změně jazyka se musíte odhlásit a znovu přihlásit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 6. 2021 10:56

tomashr píše:Já teda moc nechápu, k čemu by ti PureRAW bylo v DXO, tam máš snad identické algoritmy přímo v něm, ne?


Jj, v PL to nahradí dávkově aplikovanej vlastní preset, případně v kombinaci s tou jejich volbou "pouze optické korekce". Sice v předkroku trochu víc práce, následně ale automatika s bonusem vymazlení dle sebe.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 11. 6. 2021 14:01

Ještě jedna poznámka k DXO PureRAW - pokud to budete testovat, tak neberte úplně vážně tu možnost "porovnat" přímo v něm, která ukazuje s "tahátkem" stav před a po. Oni jako stav "před" ukazují nějaký dost hypotetický stav zcela tupé konverze a i naprosto default převod v Lightroom je přeci jen o něco lepší a rozdíl tedy nebude tak velký, jak ukazuje přímo PureRAW. Třeba u těch výše zmíněných fotek z GX880 sice byl PureRAW vítězem i při pořádném porovnání v LR, ale rozdíl přeci jen tak velký jako prvotní "wow efekt" při zobrazení v PureRaw nebyl.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 12. 6. 2021 09:06

PureRaw testuju a jsem s nim velice spokojeny. Odsum je perfektni, velice slusne zachovava detaily a fotku jeste lehce doostri. To same plati i u DXO PL, ktery se mi libi jeste vic. Pravdou ale je, ze zasadni roli v tom hraje odsum, pokud by slo DeepPrime nainstalovat jako plugin do LR, byla by to pro mne idealni varianta, protoze zpracovani rawu v LR mi prijde lepsi (az na sum) nez v DXO.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 12. 6. 2021 10:04

Les po dešti :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 6. 2021 13:07

Moc pěkné !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 6. 2021 18:50

Milane, to je jak od ňákýho umělce :-) :tleskani
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 13. 6. 2021 18:08

Pěkný les :tleskani

Něco ode mně na nedělní podvečer.
R5+105mm F1.4 DG HSM
089A0437_207.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 6. 2021 19:03

Ty nezklameš :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 13. 6. 2021 19:04

To bych nerad o<:)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 13. 6. 2021 21:21

Diky, panove. Les po desti je podobna sazka na jistotu jako sundat modelce raminko :) Moc povedena fotka, je bych mel vnitrni boj, jestli tam tu klicku nechat nebo retusovat.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 13. 6. 2021 22:26

Milann88 - :D budu to muset někdy zkusit, zajít po dešti do lesa abych to mohl posoudit. Kličku jsem tam nechal schválně, aby to tak nějak vyvážilo ten prostor (ale možná je to jen profesionální deformace, neb s tím jinak pracuju)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 6. 2021 05:57

Vcera sme vyrazili len tak po okoli, mal som kompakt G1X3, tak som si cvakol lietadlo na EQ70mm a nasledne sa po oreze pohral s novou funkciou Superresolution v LR.
Obrázek
Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků