Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2021 10:35

Já potřebuji cca o půl kila lehčí. Ale vypadá dobře.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 7. 5. 2021 12:08

Lehky batoh je fajn, ale pri vetsim mnozstvi techniky vice ocenim bytelnou konstrukci a kvalitne udelana zada, obzvlast pokud mam mit batoh cely den na zadech. Asi pul roku pouzivam Gitzo Adventury 30L, ktery jsem vybral kvuli mistu pro obleceni a svacinu, designu a provedeni. S tim batohem jsem hodne spokojeny a rozhodne ho muzu doporucit, jedine minus je, ze nema pristup z boku, coz bych nekdy ocenil, ale jinak je perfektni a dobre sedi na zadech.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2021 13:56

Těžký bytelný batoh jsem měl také, ale přešel jsem na lehčí, nemá o mnoho méně bytelnější konstrukci a těch půl kila méně je znát, pomáhá mi to dostat celkovou hmotnost fotovýbavy kolem 6 kg, což jsem si dal jako cíl.

Můj názor je, že 6 kg s mým batohem se nosí příjemněji, než 10 a více kilo s Lowepro 400, nebo i více, dříve WL fotografové běžně nosili cca 19 kg.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 7. 5. 2021 14:01

Já byl donedávna s batohem Vanguard Oregon 54 docela spokojen s tím, že jsem k němu tahal brašnu Marell, ale po doplnění fototechniky, že ani tato kombinace prostě nestačí, jelikož nemám zvláštní skřínku a vše mám uloženo v batohu...
Samozřejmě komplet všechna skla sebou beru málokdy, ale začínám uvažovat o něčem prostornějším a taky o nové větší brašně (mám ji už cca 6 let). Asi nejlepší bude, když si už konečně budu moct zajet ke Škodovi (Megapixelu) a potěžkat, osahat. Chtěl bych to stihnout ještě před prázdninami.

Takhle to už fakt nejde a to jsem to fotil 5D s gripem a 50-tkou
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 5. 2021 14:25

Tolik harampádí ;-)
Když člověk neví, kdy přestat, cyklicky dokupuje skladovací prostory. A proto mám už tři fotobatohy a několik menších brašniček a pouzder, které s dalšími důležitými doplňky plní roh ložnice do výšky 1 metru. Čas na šikovnou skříňku a rovnou až ke stropu kvůli rezervě:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2021 14:52

Ako vravim, na fotobatohy som zatazeny, mam doma 6 x batoh Lowepro + 1 x batoh Neewer + 1 x Messenger brasnu Lowepro + 2 x sling brasne Peak design. Neviem si pomoct :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 7. 5. 2021 15:19

Asi mam stejnou nemoc jako Landov, batohu i brasen mam jeste o neco vic : )

Ze znacek, ktere mam doma, se mi nejvic zamlouva to zminovane Gitzo, skvele zpracovane jsou Think Tank, uz na prvni osahani jsou o level lepsi nez Lowepro, s nimi mam posledni zkusenost celkem spatnou. Photosport od nich se mi zacal vylozene rozpadat, ale rada Protactic neni spatna, trochu lepsi zpracovani a dobre vymyslene batohy. Hodne spokojeny jsem s PD Sling.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2021 15:50

Na to Gitzo Adventury 30L som pozeral uz davnejsie a aj na ine batohy, ale pre mna je tam taka brzda - absencia zipovych kapsiciek na bocnych bedernych pasoch. Ja som si na to tak zvykol, davam tam drobnosti, ktore ale chcem mat hned po ruke( platobnu kartu, peniaze, kluce,...), ze absencia tejto veci mi zasadne vadi...aj to bol mozno ten hlavny dovod, preco nahradzujem Lowepro Flipside 400.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 5. 2021 16:17

Mám radost, že moje čtyři batohy a čtyři brašny jsou vlastně normální průměr :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 7. 5. 2021 16:20

To souhlasim, ze je sikovne. Gitzo ma na bedernim pasu uchytny system, kam se pridelaji dodatecne ruzne kapsy, nebo takove ty drobne obaly na objektiv. Je to celkem funkcni, mam kapsicky z Lowepro Protactic a nosim v tom dalkovou spoust, stetec, baterky a podobne drobnosti, jeste chci dokoupit nejaky maly obal na objektiv, abych mohl na cestach prehazovat treba dva nejpouzivanejsi objektivy, aniz bych vubec musel do batohu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 5. 2021 16:33

Davidof píše:Mám radost, že moje čtyři batohy a čtyři brašny jsou vlastně normální průměr :-)


Tak to mě mrzí... Nebýt mě, mohls vyniknout. :-(
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 5. 2021 16:35

Brašničky a pouzdra jsem nepočítal, to je fakt, ale těch mám jen dva velký šuplíky :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 7. 5. 2021 16:37

monikash píše:Jinak, mě na tom batohu chybí i další prostor pro svačinu, deštník/pláštěnku a třeba větrovku.


Toto mi chybí na skoro každém fotobatohu.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2021 17:16

V nedelu sa chystam fotit vtactvo v Oborine, kde je aj naucny chodnik cez mokrade. Boli sme tam pred rokom, ale kvoli Covidu bol chodnik uzavrety, ale aj tak po okoli bolo plno miest okolo rieky, kde sa dalo cvaknut nejakych operencov.
https://www.keturist.sk/info/aktivity/v ... ta-oborin/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 7. 5. 2021 17:26

Fando, proto mám kata 3in1 20 s menším boxem nahoře a potom větším boxem, kde se vejde několik chlebů s řízkem ;-) lovepro fastpack 200.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků