Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 5. 2020 20:38

Určitě půjdu, nevím jestli oba dva dny, ale několik hodin tam strávím... Líbí se mi, že v tom areálu je několik závodních tras, které nejsou od sebe moc vzdálené a všude se něco děje... Akorát terén v lese je trochu obtížnější, chce to dobrou obuv a starší kalhoty. Jako všude, záleží počasí a pokud 2-3 dny předtím zaprší, tak je to pak "žůžo", ale i když ne, tak pořadatelé nějakou vodu přivezou, ať to má šmrnc. Není to však nic extra akčního, prostě trial, ale někdy se zadaří... :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 28. 5. 2020 06:34

Kdyz o tom tak vykladate, budu se taky muset na neco takoveho mrknout :)

******************

Tak uz je to oficialni - Ricoh oznamil objektiv Pentax D FA* 85/1,4, pro detaily doporucuji mrknout na special site ve druhem odkazu, kde jsou i podrobnosti k technologiim, vyvoji, vic fotek:

http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... ax-dfa-85/

http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... _dfa85-14/

Ta opticka konstrukce je zajimava - vydute sklo vepredu a k tomu 3 ED skla. Vaha je ale hrozna, cena bude zrejme taky.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 5. 2020 18:02

Ahoj, tak jsem čekal, že po té korona krizi přijdou prodejci s nějakými slevami aby se oživil trh s fototechnikou, ale bohužel, alespoň u nás v CZ, to nabralo zcela opačný směr :(
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 5. 2020 18:36

Když jsem kupoval EM1-3 a zdrželo se to, tak jsem taky měl strach, že se bude hýbat s cenou (nahoru), protože ten kurz se dost propadl. Naštěstí se to u Olyho zatím nehýbe a spíš mají akce. Teď už snad všechno mám, tak chvíli vydržím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 5. 2020 20:20

foto1977 píše:Ahoj, tak jsem čekal, že po té korona krizi přijdou prodejci s nějakými slevami aby se oživil trh s fototechnikou, ale bohužel, alespoň u nás v CZ, to nabralo zcela opačný směr :(


Tak já nevím, ale třeba Olympus to očekávání spíš naplňuje. Ne-li přeplňuje. ;-)

Jinak ale máte pocit, že by tím virem zrovna fototrh nějak výrazně urpěl? Naopak se všude píše, že online prodejcům elektroniky závratně stouply tržby.
Minimálně Davidof nakupuje jak divej. :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 5. 2020 20:25

Od zítřka už jen fotím.

Dneska jsem si ještě koupil poslední (doufám) fotobatoh, ale tím končím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 5. 2020 20:59

Chtěl jsem si rozšířit sbírku skel o univerzální zoom12-60mm a k němu vzít jako bonus G90 v setu.
Olympus má dobré akce, ale jsem nějak více nakloněn Lumixům.

-- 29. 5. 2020 22:00 --

p.s. za týden jedeme na dva týdny do Jizerských hor, tak už se taky moc těším jak si v klidu zafotím... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 5. 2020 21:12

Ta G90 se zdá být pořád za stejný peníze.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 5. 2020 22:06

No někdy začátkem jara bylo tělo za 17 a set s 12-60 za 21.
Ale jo, teď koukám že na mallu je ten set "jen" za 24...
No pořád se nemohu odpoutat od GX80, spíš mě hlodá "chtíč" vyzkoušet něco nového a hlavně s použitelným hledáčkem...

-- 29. 5. 2020 23:07 --

Jinak třeba nikony šly strašně nahoru (cenově)...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milann88 29. 5. 2020 22:27

U Nikonu bych čekal, že brzy přijde nějaký cashback. Mně teď pomohl Mall v rozhodování, zda přejít na Sony nebo koupit Nikon Z6, měli tam Nikon Z6 vráceny ve 14 denní lhůtě za cenu, kdy nešlo říct ne, tak jsem zvědavý, jak si zvyknu na Z6.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 5. 2020 23:20

Jj, Nikon mívá poměrně dlouhodobé akce s výrazně lepšími cenami. Teď je zrovna takové mezidobí, kdy jsou ceny nahoře a nejspíš se toho moc neprodá. Z6 a několik drobností jsem koupil na podzim za mnohem lepší než dnešní cenu a teď čekám na další důvod. Z6 a S skla jsou neskutečně dobré, takže se nejspíš nechám přesvědčit k nahrazení více z mých Gčkový Nikkorů :)

...Capture One právě rozdává kupóny se 40% slevou. Značkově specifické Pro verze vydou na 89 Euro. Nekup to:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 5. 2020 05:22

foto1977 píše:No někdy začátkem jara bylo tělo za 17 a set s 12-60 za 21.
Ale jo, teď koukám že na mallu je ten set "jen" za 24...
No pořád se nemohu odpoutat od GX80, spíš mě hlodá "chtíč" vyzkoušet něco nového a hlavně s použitelným hledáčkem...

-- 29. 5. 2020 23:07 --

Jinak třeba nikony šly strašně nahoru (cenově)...


Já kouknul na heureku, ale některé obchody s ní nespolupracujou, takže to úplně přesné není.

G80 a 90 s 12-60 jsou takovým ztělesněním ideje lehkého univerzálního foťáku. Asi by mi už trochu chyběl joystick, u fotáků s hledáčkem uprostřed mi používání displaye pro změnu ostřícího bodu nepřijde úplně ideální.
Ale G80, co jsem zkoušel, působila velmi příjemně.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 5. 2020 05:45

Nikon je po tom zdražení úplně mimo, všichni mají akce, jen Nikon zdražil :-(.

Na druhou stranu, uvažuji o 500mm objektivu (nejprve vyzkouším na 200-500mm, jestli mi těch 80mm stojí za investici) a dostal jsem na Nikon lepší nabídku, než obvykle (ale ještě jsem to nekoupil, půjčení mám domluvené v druhé polovině června).

Nevím jakou zkušenost má Landov, 300+1,4 TC mi přijde na některé ptákoviny krátká, typicky na potápky uprostřed jezera, tam často ani výřez z 44 Mpx nestačí, takže 500+1,4 TC by pomohlo. Pevná 500mm je po mnoha stránkách lepší, než 200-500mm, jen se bojím třeba v zoo situací, kdy nějaké zvíře bude najednou blíže a já nebudu mít čas nebo chuť nebo možnost měnit objektiv. Myslím si ale, že se to v praxi často neděje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 30. 5. 2020 07:31

Nikon zdražil kvůli depreciaci CZK, třeba Sigma jede do vyprodání skladů a pak půjdou také ceny nahoru.

Jsem zvědavy, jestli bude reálně delší Nikkor 200-500 při zaostření na blízko, protože u zoomu se muže více projevit focus-breathing, takže výhoda 80mm navíc může být v reálu mnohem menší.

Já právě vyzkoušel, jak si rozumí Sigma 300 2.8 s TC 1.4 na Z6 a je to nad moje očekáváni dobré, ostřeni o kus přesnější a IBIS dělá divy, stačí mi teď cca 1/200, předtím jsem držel raději 1/640. To ke sklu, co není oficiálně podporované.

Edit: Tady něco k té 200-500 a focus breathingu http://arihazeghiphotography.com/blog/c ... otography/
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 5. 2020 09:27

pemar píše:Nevím jakou zkušenost má Landov, 300+1,4 TC mi přijde na některé ptákoviny krátká, typicky na potápky uprostřed jezera, tam často ani výřez z 44 Mpx nestačí, takže 500+1,4 TC by pomohlo. Pevná 500mm je po mnoha stránkách lepší, než 200-500mm, jen se bojím třeba v zoo situací, kdy nějaké zvíře bude najednou blíže a já nebudu mít čas nebo chuť nebo možnost měnit objektiv. Myslím si ale, že se to v praxi často neděje.

Na mensie vtactvo mi bolo dnes malo aj 500mm na APSC (750mm) :-) Bolo to asi na 15-20m, ale aj tak som musel brutalne rezat...Trasochvost horský
Obrázek

Inac fotil som dnes s monopodom a panecku, to bola naozaj parada. Presuval som sa s nasadenym monopodom, no problem. Neviem si predstavit, ako by som to daval so stativom.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků