Teleobjektiv na Nikon

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lukas.cobra 25. 1. 2008 13:47

Chtěl bych se zeptat, jaký teleobjektiv byste mi doporučili na Nikon D80. Případně jaké mátě s níže jmenovanými objektivy zkušenosti apod. Kupoval bych je pravděopdobně v bazaru, protože většina z nich se už ani běžně neprodává.
Rozhoduji se mezi těmito čtyřmi:

AF Nikkor 70-300/4-5,6 ED
SIGMA 70-300/4,0-5,6 APO DG MACRO NIKON
Nikkor 70-210D/f4-5.6
(tyto první tři se dají sehnat přibližně za stejnou cenu)
AF Nikkor 70-300mm f/4-5.6G

Ten poslední Nikkor je sice levnější, ale dočetl jsem se, že má srovnatelnou kvalitu s prvně jmenovaným Nikkorem a že ten ED člen nemá na optickou kvalitu téměř vliv. Našel jsem si porovnání Právě tohoto Nikkoru se Sigmou, která vypadá, že je lepší.
http://goodoldalex.net/pics/d200/70-300mm_test_obj.jpg

Ale na tomto odkazu je zase porovnání Dražšího Nikkoru s nově vyráběným s VR stabilizací a zase takový rozdíl mezi nimi nevidím.
http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/ ... _300VR.htm

No a Nikkor 70-210D/f4-5.6 je asi už docela starší kousek, ale údajně má mnohem rychlejší ostření a kovovou konstrukci.

Takže nevím jaký z nich vybrat. Ještě jsem slyšel, že Sigmy jsou dost poruchové. Čeho bych se měl vyvarovat při koupi použitého objektivu z bazaru?
Předem moc děkuji za příspěvky!
Lukas.cobra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 25. 1. 2008 14:13

pozor na 70-210 > je velky rozdiel medzi AF a AF-D verziou > ta AF-D je prave ta s velmi rychlym AF, bezna AF verzia je prave celkom pomala, ale zase velmi pekne kresli a ma super build (vlastnil som ho, ale teraz nemam po ruke ziadnu fotku, mozno neskor ak bude zaujem).
Toto by mohol byt zaujimavy tip
http://4um.overclocking.cz/showthread.p ... ght=55-200
Osobne pouzivam 80-200/2,8 AF-D push-pull verziu a nemozem si ju vynachvalit :) vyborne kresli a ma excelentny bokeh
Nemusim vediet uplne vsetko, staci ked viem, kde a ako to mam najst ...
Dušan Šimonovič
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 25. 1. 2008 21:28

Nechci pusobi negativne, ale jestlize mezi timto nevidis rozdil:
Obrázek
Obrázek
a
Obrázek
Obrázek
pak si kup klidne nakou sigmu za 4tis., bude pro tebe dostacujici.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod centsm 25. 1. 2008 22:11

Jenže na to se Lukas neptal. Ty jsi mu nabídl srovnání 70-300 VR a Tamrona. Sigma APO je někde uprostřed mezi nimi. Když jsem vybíral já, tak jsem měl srovnání jen mezi Nikkorem 70-300 VR a Tamronem. Jiný na prodejně neměli. A už na matnici při max. zvětšení byl vidět rozdíl, jako tady na těch ukázkách. Dlouho jsem váhal, protože zaplatit 5 nebo 15 tisíc je přeci jen rozdíl. Za mě rozhodla manželka slovy "nějak to zvládnem". A mám Nikkora. Je pravda, že jsem zatím nikdy nezvětšoval fotku, jako na předchozí ukázce. To je jen velmi malý výřez.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 25. 1. 2008 23:49

centsm píše:Jenže na to se Lukas neptal. Ty jsi mu nabídl srovnání 70-300 VR a Tamrona. Sigma APO je někde uprostřed mezi nimi. Když jsem vybíral já, tak jsem měl srovnání jen mezi Nikkorem 70-300 VR a Tamronem. Jiný na prodejně neměli. A už na matnici při max. zvětšení byl vidět rozdíl, jako tady na těch ukázkách. Dlouho jsem váhal, protože zaplatit 5 nebo 15 tisíc je přeci jen rozdíl. Za mě rozhodla manželka slovy "nějak to zvládnem". A mám Nikkora. Je pravda, že jsem zatím nikdy nezvětšoval fotku, jako na předchozí ukázce. To je jen velmi malý výřez.h/quote]

e-e, je to srovnani stareho nikkora s novym, ktery mimochodem taktez vlastnim;)
"Ale na tomto odkazu je zase porovnání Dražšího Nikkoru s nově vyráběným s VR stabilizací a zase takový rozdíl mezi nimi nevidím.
http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/nik..._300VR.htm "
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukas.cobra 26. 1. 2008 00:45

player píše:
centsm píše:Jenže na to se Lukas neptal. Ty jsi mu nabídl srovnání 70-300 VR a Tamrona. Sigma APO je někde uprostřed mezi nimi. Když jsem vybíral já, tak jsem měl srovnání jen mezi Nikkorem 70-300 VR a Tamronem. Jiný na prodejně neměli. A už na matnici při max. zvětšení byl vidět rozdíl, jako tady na těch ukázkách. Dlouho jsem váhal, protože zaplatit 5 nebo 15 tisíc je přeci jen rozdíl. Za mě rozhodla manželka slovy "nějak to zvládnem". A mám Nikkora. Je pravda, že jsem zatím nikdy nezvětšoval fotku, jako na předchozí ukázce. To je jen velmi malý výřez.h/quote]

e-e, je to srovnani stareho nikkora s novym, ktery mimochodem taktez vlastnim;)
"Ale na tomto odkazu je zase porovnání Dražšího Nikkoru s nově vyráběným s VR stabilizací a zase takový rozdíl mezi nimi nevidím.
http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/nik..._300VR.htm "./quote]

No jasně, to je na clonu 4,5, ale na vyšší už to takový rozdíl není. Zatím co Tamron je na tom podstatně hůř (podle mého názoru). A když porovnám ceny, tak starý Nikkor je v bazaru skoro za stejný peníze jako ten nový Tamron. Nikkor se stabilizátorem je cenově trochu jinde :-(
Lukas.cobra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 26. 1. 2008 13:02

Mno, od clony F11 se to srovnava.A ted mi rekni, kdy pouzijes tak vysokou clonu u teleobjektivu?
Prave ty nejnizsi clonova cisla jsou dost stezejni, kor u telete s prumernou svetelnosti.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 26. 1. 2008 20:00

centsm píše:A už na matnici při max. zvětšení byl vidět rozdíl, jako tady na těch ukázkách.k/quote]

:?: Ty poznáš na matnici rozdíl v kresbě?
friggo
Návštěvník