canon/pentax objektivy globalne...

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod gumy 2. 11. 2007 20:04

chcel by som si to tak celkovo zhrnut

z predchadzajucich tem vyplyva canon ma vacssi vyber a tiez som pocul, ze su cenovo narocnejsie ako pentaxovske, ale zase si myslim, ze to az tak pravda nie je ved len 16-45 nehovoriac este 16-50 su dost drahe kusky

takto .. ako by dopadlo rozhodovanie medzi fotoaparatmi canon eos 400D (myslim, ze staci, lebo s 30D uz by to bolo vela investicii) a pentax k10d podla moznosti objektivov keby som chcel fotit portrety, sport, hocijake akcie rodinne a ine, .. vylety, krajinky .. proste skoro vsetko ... nejake tie tazko umelecke fotky a tak ..

canon eos 400d dajme tomu si viem predstavit s tamronom 17-50 (aj ked nieco som zacul, ze to hrozne zere baterky.. no neviem to naisto) a na portrety 50 f1,8 a ten pentax 16-45 alebo tento:
http://www.pixmania.sk/sk/sk/578601/art ... 8-4-5.html
a na portrety neviem ..na ten nejaky sport by to hadam stacilo ..

a externy blesk? aj ked to tu uz nepatri .. ale tam su tak okolo 10 skk asi ked som pozeral (davno)

fotak by mal byt zo zahranicia

diky za vsetky rady
gumy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cikorsky 3. 11. 2007 10:33

:) já jsme pentaxák, takže objektivně ti o bojektivech mužu řic asi toto - myslim, že každa strana ma dostatečný vyber objektivu pro to, aby pokryla tve/me potreby - urcite canon má vetší výber, pentax menší, ale každá strana proste pokryva cely rozsah ohnisek od 10-do nevim kolik - zavisi proste jen na tobe, kolik máš peněz - když hodne, budeš si kupovat drahe superobjektivy - když malo, musiš se spokojit s dobrými kompromisy... ale nefunguje to proste tak, že jeden nebo druhy má objektiv který je levný a dokonalý :)

Já mám Pentax K10D - uz skoro rok - rozhodoval jsem se mezi canonem 400D, Nikonem D80 a Timhle pentaxem a vyhral to pentax - a nedám na něj dopustit! - k tomu jsem si koupil Sigmu 17-70/2,8-4,5 jako zakladak a SIgmu 105 na makro a fotim s tim už rok a jsme spokojeny... mam ješte stary manuální 70-721/4 za 1500 Kč z bazaru - samozrejme nejake lepsi objektivy by byly lepší, ale pro mě to stačí...
ted šetřím na PEntax 12-24/4 a ješte nejaké pevné a svetelné sklo sklo a tim by pro mou potrebu mel byt vyber objektivu u konce.

Nepotrebuju doma prece mit 10 objektivu - 5 mi musí stačit :D

Asi jsem ti nepomohl - chci ti říct, proste, že u každé stáje seženeš
dobrého koně, pokud si za něj zaplatíš :D

CIkorsky
cikorsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sherman 3. 11. 2007 17:18

Ja zas premejslim na Pentaxe o :
Sigma 17-70 mm f/2,8-4,5 DC Macro
Nebo
Tamron AF SP 28-75 mm F/2,8 Di Macro¨
Jinak
http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php? ... sc&start=0
Sem silenej a ničemu nerozumim...
Sherman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gumy 3. 11. 2007 18:09

nj keby bol ten tamron 17-50 na pentax asi nie je co riesit ..

mam este kandidata na portrety ... co vy na Pentax SMCP-FA 50mm f/1.4?
gumy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cikorsky 4. 11. 2007 10:27

Ta 50 je určite na portrety fajn - ať už 1,4 nebo 1,7

Jojo, taky jsme chtel Tamrona 17-50/2,8, ale prote neni :D
TeĎ už je Pentax 16-50/2,8 ale je trošku dražší..
cikorsky
cikorsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gumy 4. 11. 2007 11:14

a ten pentax 16-45 ? ci je to uz velmi maly rozsah?
gumy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 4. 11. 2007 15:09

S 16-45 jsem fotil na vylete ve Svycarsku a bvyl jsem moc spokojeny
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník