Vrstvení filtrů ano nebo ne ?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod yaroslav 27. 6. 2007 14:40

Pořídil jsem si nový objektiv k zrcadlovce. Současně jsem si koupil UV filtr jako ochranu čelní čočky. Pokud budu chtít fotit s polarizačním filtrem, můžu ponechat UV filtr a PCL našroubovat na něj nebo je lepší UV filtr sundat a nechat PCL sólo?
Dík za radu.
yaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 27. 6. 2007 15:05

Teoreticky je muzes vrstvit ,ale muze to zpusobovat vinetaci(zalezi na objektivu) a objektiv bude vic nachylny odleskum.....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 27. 6. 2007 18:10

je to jak pise kromec, ja taky radsi UV sundavam
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 27. 6. 2007 18:22

Je lepsie UV odlozit. Ja som mal svojho casu polarizak Hoya S-HMC a UV filter Hoya HMC pod nim nerobil dobrotu, aj ked si uz nepamatam co bol presne za problem :)
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yaroslav 29. 6. 2007 19:26

Díky za názory, tak nějak jsem to tušil, že bude lepší mít filtry jednotlivě než na sobě. Znejistěl jsem, když jsem před koupí objektivu procházel bazary a opakovaně jsem četl "UV filtr nikdy nesundán!", asi je to taková prodejní fáze. :)
J.K.
yaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 29. 6. 2007 20:00

UV filter je pre mnohych fotografov jediny filter co pouzivaju. Ja som napr. polarizaku tiez neprisiel velmi na chut a nic ine nepotrebujem. A mnohi tie filtre kludne vrstvia, takze je to celkom mozne..
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků