Canon EF-S 17-85 IS USM a jeho alternativy

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod durandal 1. 6. 2007 15:26

AHoj vsichni, chtel bych se zeptat, zda-li ma nekdo zkusenosti s objektivem Canon EF-S 17-85 IS USM a jake mate na nej nazor? mam canon 400D a chtel bych neco v tomhle rozsahu, ale nevim, zda je jeho rozliseni dostatecne. Muzete mi poradit? mel bych to jako cestak. Nebo poradte jine alternativy k tomuto, diky moc lidi:)
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petchm 7. 6. 2007 15:18

Také o uvažuju o tom jesti vzít Canon 17-85, nebo Sigmu 17-70. Jak jsem koukal do recenzí, Canon je o něco lepší (hlavně vinětace a soudkování - u Sigmy jsou stejné výsledky "až" od ohniska 24 a clony 4), ale zase je to za cenu skoro dvojnásobnou (9000,- vs. 16000,-). Pro Sigmu mluví, že ji lze použít jako pseudo-makro (poměr 1:2), zatímco Canon ne (poměr 1:3,6). Pro Canon zase, že má stabilizaci (ale pochybuju že má velký význam při tomto relativně krátkém ohnisku). Mě to zatím víc mluví pro Sigmu, ale skutečná praxe je něco jiného než výsledky měření.
petchm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petchm 20. 6. 2007 15:42

Tak jsem měl možnost vyzkoušet si oba objektivy a nakonec jsem se rozhodl pro Sigmu 17-70 - nenašel jsem uživatelsky nic v čem by kulhala za Canonem, ale cenový rozdíl je zajímavý - už mám doma Sigmu.
petchm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petchm 19. 3. 2008 16:34

Tak jsem po cca roce používání Sigmy 17-70 znejistěl a od známého si na 2 týdny půjčil Canona 18-85 na otestování jestli objektiv vyměnit. Došel jsem k tomu, že Canon má o velké poznání horší kresbu a jeho nižší světelnost nedokáže dohnat ani stabilizátor a USM. Prostě je-li méně světla, s Canonem slušně fotit nejde. Nakonec jsem se poslušně v duchu omluvil Sigmě a moc rád ji používám dál - teď už s vědomím, že v této kategorii sotva můžu mít něco lepšího.
petchm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Canon77 19. 3. 2008 18:49

Ja mám Canon EF 17 - 85 mm a fakt nestojí za reč. . . obrovská chromaticka aberacia a tu horsiu svetelnost moc IS nezachrani
Canon 350D
Canon EF-s 17 - 85 mm/4 - 5,6
Canon EF 100 - 400mm/4,5 - 5,6
Sigma AF 24/1,8
Canon speedlite 430 EX
Canon77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 19. 3. 2008 22:47

S tím objektivem jsem toho nafotil celkem dost a na ohniska 28-85 je úplně skvělej. Na nejširší ohnisko 17 mm je ale horší, než seťák. Bedz legrace. Chromatická vada, vinětace, zkreslení. Skoro všechny vady, které Vás napadnou. Je to vážně škoda, protože zbytek rozsahu je na velmi vysoké úrovni.

Pokud budete fotit reportáže, portréty a rodinné fotografie, tedy motivy, ma které potřebujete rychlý AF, zapomeňte na Sigmu. Pokud se ale dokážete smířit s pomalým AF, což jde (fotil jsem hodně i se sigmou 18-50/F2,8 EX, tu jsem pak vyměnil za ten canon 17-85), doporučil bych vám raději Sigmu 17-70. Mizerně ostří, skoro jistě bude trpět FF/BF - tj. nutné seřízení v servisu a taky má o něco horší přenos kontrastu. Dá se s tím žít a cena u sigmy je prostě lepší. Ušetřené peníze bych vrazil do širokáče, nebo světelného pevného ohniska, jako je canon 50/F1,8.

Moje kombinace Canon 17-85 a Canon 50/F1,8 mi přijde jako ideální, ale to široké ohnisko na C 17-85 je opravdu tragické a právě kvůli němu má tento objektiv dost hroznou reputaci, i když je rozsah 28-85 v pohodě. Zkuste se podívat po C 24-85. Ostří rychle, má lepší světelnost, stojí míň a rozsah 17-24 je stejně na C17-85 nepoužitelné.
petchm píše:Tak jsem měl možnost vyzkoušet si oba objektivy a nakonec jsem se rozhodl pro Sigmu 17-70 - nenašel jsem uživatelsky nic v čem by kulhala za Canonem, ale cenový rozdíl je zajímavý - už mám doma Sigmu. /quote]

Správná volba.
Canon EOS 30D, EF-S 17-85mm IS USM, EF 50mm F1,8 EF 70-300mm IS USM, Speedlite 550EX
Jan Čerbák
Návštěvník