Opět Canon EOS 400D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod yaroslav 13. 5. 2007 21:14

Zhruba půl roku mám Canon EOS 400D a jako mnozí přede mnou, bych i já chtěl nejprve doplnit a později asi i nahradit setový objektiv. Nemám profesionální ambice, ale co když se objeví záběr, který si zaslouží kvalitnější sklo než je setový objektiv? Po pročítání diskuzí a různých hodnocení mám spíše větší dilema než jsem měl na začátku.
Vykrystalizovaly mi zhruba tyto objektivy:
1. Canon EF 24-85 f3,5-4,5 USM
2. Tamron AF 28-75 f2,8 XR Di LD ASP IF
- první je značka, delší ohnisko a rychlejší ostření
- druhý má skvělou světelnost, ale pomalé ostření, četl jsem na něj na jiných fórech celkem chválu

aby to nebylo tak jednoduché, padl mi do oka ještě třetí objektiv
3. Canon EF 28-135 f3,5-5,6 USM IS
- má stabilizaci obrazu, je nejdelší, i když jsem četl, že delší konec by neměl překračovat 3-3,5 násobek kratšího, což první dva splňují. Pokud bych si vybral tento objektiv praxe by ukázala, jestli bych ještě dále prodlužoval.

Pokud Vás diskuze o objektivech neunavuje, napiště prosím, vlastní zkušenosti s těmito objektivy, pokud nějaké máte, napište zda-li dát přednost značce nebo světelnosti, ev. je zkuste seřadit na pomyslnou "bednu".
Díky za Váš čas a komentáře Jarda
yaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 13. 5. 2007 21:18

Všechna ta skla jsou dost dlouhá, víc jak 40mm na wide. Osobně bych bral spíš něco takového:
http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17 ... 8-xr-di-ii
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 13. 5. 2007 22:09

Tak tak..rozmysli se, jestli ti stačí začátek na 24 nebo 28. Dej si seťák na 28 a koukej se do hledáčku. Pokud stačí, vybírej. Pokud nestačí, poohlédni se po něčem širším...
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme sk 14. 5. 2007 17:50

Pani, skuste najskor citat az potom pisat :)
yaroslav píše:...chtěl nejprve doplnit a později asi i nahradit setový objektiv..../quote]

Takze yaroslav ma iba setak. Zamenou za 17-50 by ziskal iba lepsi setak.

yaroslav: Kupou 28-135 ziskas pekny rerportazny objektiv s lahkym posunom k tele objektvu. Ak mas nanho dost penazi, nevahaj. URcite sa za tie peniaze vyplati.
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yaroslav 15. 5. 2007 12:14

Díky za odpověď, už jsem si myslel, že mají všichni diskuzí o objektivech dost. Peníze by asi byly, ale u toho Tamronu mě láká světelnost, na druhé straně Canon je Canon a má i delší ohnisko. Ještě chvíli počkám než se definitivně rozhodnu. Jarda
yaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breneva 16. 5. 2007 09:55

...ono trošku záleží i co fotíš a podle toho by si se měl rozhodnout... Taky mám Canon 400D ... fotím především ve špatných světelných podmínkách a tak je u mne na prvním místě světelnost. Ten poslední Canon EF 28-135 f3,5-5,6 USM IS jsem měla půjčený na víkend zrovna moc mne nenadchnul... fotím i pohyb a tak stabilizátor nevyužiji a světelnost prachmizerná. Sice rychlé ostření ale nejsem si jistá jestli se to využije, na stabilizátor je to ještě krátké. Nevím je to můj názor....
koupila jsem Tokinu AF 50~135 mm f/2,8 a jsem spokojená... píše se že pomaleji ostří , ale kdo ostří přes celý zoom... krátké vzdálenosti zvládá vpoho...
Breneva
Kolemjdoucí