Nikkor 70-300mm VR

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 26. 3. 2007 21:14

Zdravim, planuju zakoupit nejaky telezoom a tenhle objektiv mi padl do oka obzvlast diky prijatelne cene.
Nemate jej nekdo prosim?Rad bych omrknul realne fotky na nejdelsi ohnisko.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 26. 3. 2007 21:55

Pety píše:http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/nik_70_300VR/nik_70_300VR.htm

znam, cetl jsem, testovane obrazky jsou bohuzel ale desne.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 27. 3. 2007 02:27

Tady máš fotky na pbase, snad si z těch 621 najdeš nějakou na 300mm :-) :

http://www.pbase.com/cameras/nikon/af_s ... _56g_if_ed
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 27. 3. 2007 09:30

to player: Co je na nich děsného? Mě se zdají docela kvalitní (i při 1:1), byť jsou některé asi doostřené. A na tom druhém odkazu se také pár pěkných najde. Možná zmiňovaný bokeh není úplně nej, ale který objektiv je lepší ? Určitě Nikkor 80-200 mm F2,8 nebo 300 mm F4D za více než dvojnásobnou cenu, ale bez VR. Nebo rovnou 300 mm F 2,8 G VR, ovšem za 150 litrů. Alternativa je také Sigma 70-200/2,8 EX za 26 tis. nebo 100-300/4,0 za 33 tis. (oba bez VR), ale u těch se obávám rychlosti ostření. Krom vyšší ceny jsou všechny zmiňované samozřejmě těžší.

Tak jsem se ještě díval na NEF toho orla a doostřený není, naopak JPG jsou degradovány kompresí.
V NEFu je kvalita víc než dobrá - už se těším, až se mi povede něco podobného :-)
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 27. 3. 2007 14:05

Dekuju za odkaz, mrknu tam.

Desne mi prijdou proto, protoze vyfoceny kus strechy mi toho fakt moc nerekne.Ted ale koukam ze tam pribyly nejake ze zoo, tak to projdu.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod makofoto 4. 4. 2007 23:05

Vyfocený kus střechy toho řekne docela dost - srovnávací snímky na různých clonách nelze dělat jinak, než na nehybných objektech -když navíc porovnáváte ještě různé objektivy... Testovací fotografie budovy nejsou doostřovány vůbec, běžné snímky buď vůbec nebo jen velice, velice nepatrně. Navíc s 70-300 jsem si mohl dovolit chodit po ZOO s fotoaparátem zavěšeným na krku a nijak mne to neobtěžovalo - 70-200 VR mám též, ale s tou by to takto nešlo, pokud bych něchtěl mít na konci procházky krk jako Spejbl. 70-300 VR pokládám ze VELMI vydařený objektiv.
makofoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manas 5. 4. 2007 08:13

makofoto: koukal jsem na ty fotky ze ZOO a muzu rict, ze teda jsou super, alespon co se tyce technicke kvality (a nejen ji). Chces rict, ze opravdu nejsou skoro doostrovany? Ja kdyz vyfotim se svou D50 a Sigma 70-300 to same tak nikdy nedostanu takovou kvalitu ani s celodennim hranim v Photoshotpu ;)
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 5. 4. 2007 10:13

Také jsem si myslel, že jsou doostřeny (podle drobných bílých artefaktů v některých JPG), ale v NEF jsou jen v očích orla, což asi opravdu budou přepaly z drobných odlesků. Oko i některé peří má ostré jak břitva (majitelé pevných telat - nekamenujte mne) :-D
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 4. 2007 14:54

makofoto píše:Vyfocený kus střechy toho řekne docela dost - srovnávací snímky na různých clonách nelze dělat jinak, než na nehybných objektech -když navíc porovnáváte ještě různé objektivy... Testovací fotografie budovy nejsou doostřovány vůbec, běžné snímky buď vůbec nebo jen velice, velice nepatrně. Navíc s 70-300 jsem si mohl dovolit chodit po ZOO s fotoaparátem zavěšeným na krku a nijak mne to neobtěžovalo - 70-200 VR mám též, ale s tou by to takto nešlo, pokud bych něchtěl mít na konci procházky krk jako Spejbl. 70-300 VR pokládám ze VELMI vydařený objektiv.7/quote]

Nemel sem namysli testovaci fotky pro porovnani kresby na ruznych clonach, tam nemam sebemensich namitek, naopak!, ale ty dalsi ukazkove fotografie v plnem rozliseni, konkretne:
http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/ ... C_8224.JPG
http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/ ... C_8223.jpg
Fotky ze zoo jsou jiz v poradku a diky dodatecne za ne.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 5. 4. 2007 16:00

Řekl bych, že tyto dvě fotky autor použil na ukázku aberace tohoto objektivu. Je tam, ale na "plnou díru", u zacloněných ji nevidím. A za ty prachy ... ;-) Navíc - zde by byla vidět jen na A4 nebo by šla dost snadno odstranit pomocí editoru - ta fialová totiž nikde jinde není ( 1. obr. komín / obloha, 2. trámy / zeď). Kompakt mi aberoval mezi tmavým a bílým víc do modra a to bylo horší.
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 5. 4. 2007 17:57

Mno na te fotce "vetvicky" je ta aberace dost silena.
Take trochu zapasim s bokehem, kterej moc pohlednej neni.
Jeste me zaujala tokina 80-400, ale na tu nejak nemuzu najit test.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 5. 4. 2007 18:09

Jo, je tam, ale % z prodeje nemám, takže si kup třeba tu Tokinu :-D
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 8. 4. 2007 20:27

player:

Jeden testík té Tokiny je tady: http://www.popphoto.com/cameralenses/32 ... -af-d.html
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 8. 4. 2007 20:52

mhsh píše:player:

Jeden testík té Tokiny je tady: http://www.popphoto.com/cameralenses/32 ... tmlm/quote]

Cetl sem, bohuzel pro me by byly smerodatnejsi obrazky v plnem rozliseni, nez 20 stranek popsasnych vlastnosti:(
player
Návštěvník

Další stránka