HELIOS-44M-4 2/58

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod xdemo 12. 3. 2007 20:07

Pořídil jsem si redukci EOS / M42 a mám doma objektiv HELIOS-44M-4 2/58 ale ze zadní strany je tyčinka která je spojena s mechanikou clony, když je tyčinky stlačená tak clona funguje na celém rozsahu (2-16F) když neni ztlačená je clona 2F, jenže když nasadím objektiv na EOS tak se boužel nikde tyčinka neztlačí, tím pádem nemůžu clonit. Kdyby měl nekdo nejakou fintu jak aby tyčinka zasunutá budu velice rád když se o ní poděli.

Obrázek

dikas
xdemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 12. 3. 2007 20:36

U Škody v Praze mi udělali za pár stovek redukci se dnem, do ní když zašroubuju objektiv, tak je tlačná clona zamačknutá. Vzali na to nějakou starou redukci a vyfrézovali do ní díru pro kontakty. Ovšem nevím, jestli to jde i na Canon, já mám bajonet Minolta AF.

BTW, nemá ten Helios na boku přepínač na mechanické zapnutí clony? Pak by ses o tyčinku nemusel starat. Ten, co mám já, má přepínač A-M.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xdemo 12. 3. 2007 20:52

Boužel přepinač na A-M nemá, já mám jiný model,!

Někdo mi poradil přilepit kousek plíšku sek. lepidlem.
xdemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alexino 19. 3. 2007 10:30

dojdi si k Pazderovi ve Vodickove ulici, on mi tento objektiv upravuil behem par minut. Ja sem ho tam tenkrat teda za 150 kupoval. Ale myslim ze za nejaky drobny poplatek by byl ochotny
Alexino
Návštěvník