Sigma 70-200/2,8 vs. 180/3,5 Macro

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 1. 2007 13:47

Potrebujem dlhé sklo /na šport, prírodu.../ a neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvoma objektívmi:
Sigma 70-200mm 2,8 APO Macro /1:2/ http://www.photozone.de/8Reviews/lenses ... /index.htm
Sigma 180mm 3,5 APO Macro
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses ... /index.htm
....mám Minoltu Dynax 5D takže by šlo o ne-HSM modely.....viete mi povedať aký je rozdiel medzi nimi v rýchlosti zaostrovania.... alebo aké sú rýchle v porovnaní zo seťákom /18-70/...hlavne ak máte skúsenosti na zimných štadiónoch ....dá sa na nich ručne doostrovať? /foťák má funkciu DMF ale neviem či nebude treba stále prepínať na obj. z AF na MF/....chcem ich používať hlavne ako teleobjektívy /teda menej ako makro/...diky moc za odpovede :P
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 4. 1. 2007 22:43

russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2007 08:51

jj díky za odkaz...ale ja o nich viem skoro všetko okrem rýchlosti zaostrovania a možnosti ručného doostrenia u ne-HSM modelov.... ktorý je z nich výhodnejší?...oplatí sa mi priplatiť 10tis za zoom a f2,8 /180mm stoji ca 25tis a 70-200 okolo 35tis SK/...potrebujem hlavne niečo z praktických skúseností....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ranovak 5. 1. 2007 10:04

Vzhledem k tomu že mám KM Dynax 5D tak mám následující zkušenosti a poznatky:

1. U minolty musí být vždy vypnut AF i na těle, nezáleží na objektivu

2. Sigma 70-200/2,8 se momentálně nevyrábí s HSM ani bez HSM ani ve staré ani nové makro 1:2 verzi na bajonet Minolta/Sony. A objektivy dodané do prodejen byly na podzim stahovány (ty původní 70-200/2,8 o jiných typech objektivů Sigma to nevím) z důvodů výrobní vady (nedostatečná kompatibilita). Nové objektivy by měly být v Evropě dostupné nejdříve v březnu 2007!!! Tuto informaci mám z českého i německého zastoupení firmy Sigma.

3. Rychlost zaostřování s HSM není o tolik rychlejší než u verze bez HSM nebo u jiných typů objketivů. Výhodou je možnost doostření bez vypnutí AF (u Nikonu a asi i u Canonu) a tichý chod. To mám od kolegů používajících D70 + 70-200/2,8 HSM

4. U sportu je velká výhoda zoomu. Ale pevný objektiv bude mít vždy mnohem lepší kresbu a ostrost než jákýkoliv i profesionální zoom. Sám používám pevnou 50/1,4 a Sigmu 400/5,6 a několik zoomů. Makroobjektivy od Sigmy jsou navíc tradičně velice povedená skla. Se 180/3,5 ale zkušenosti nemám neb ji nikdo v okolí nemá. Ale 105/2,8 i 150/2,8 jsou velmi povedené. Setkal jsem se ale se spokojeným uživatelem Tamronu 180 macro na Dynaxu 7D a je prý ještě o chloupek ostřejší než ta Sigma.

Kdyby tě ještě něco zajímalo tak se ozvi na e-amil ranovak@seznam.cz
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 1. 2007 12:10

Dakujem za odpoved v maile...asi to vyhra ta Sigma 180mm/3,5... predsa len ten zoom neni az tak podstatny a kvalita je velmi vysoka....dakujem Ranovakovi za mail a posudenie rychlosti:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod karaya1 12. 1. 2007 11:26

ja bych si dovolil trosku oponovat tvrzeni ze rychlost mezi neHSM a HSM neni vyrazna. dovolim si tvrdit ze rozdil v rychlosti je zcela zasadni a to pri preostrovani a pri sportovnich situacich (kontinualni ostreni). pokud s tim budes fotit kytku ktera stoji v kvetinaci neni rozdil mezi motorem z tela a utrazvukem znatelny. smula je ze na minoltu je jen original SSM. jinak to ze bude sigma 70-200 makro na jare mohu potvrdit tez. (mimochodem podle lidi z fora na fotografovani.cz ma D5D slabsi motor nez D7D coz bude na te sigme znat pri sportu zrejme)
karaya1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 1. 2007 10:58

jj mne sa velmi paci 70-200 2,8 od Sony....ten je ale brutalne drahy...no mam uz 25t....uvidim co sa s tym da porobit ...ale ak sigma zaostry tak 50-70kmh rychle auto naproti tak to bude wpoho....asi si ho najskor poriadne vyskusam v obchode..
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 4. 2007 09:18

no nakoniec som si kúpil Minoltu AF 200mm f2,8 dnes som ju dostal, takže nesôr o nej zreferujem:P
PS: Kto chce sigmu 180/3,5 Makro, tak 1ks príde čoskoro na slovensko
...ak nechcete niekolko mesiacov na ňu čakať tak viac info v obchode:
http://www.digimarket.sk/index.php vela šťastia!
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků