Co na interiéry k EOS 400D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beat 2. 1. 2007 23:12

ajax94 píše:sviceni na strop je nouze, ktera nedava dobre vysledky


Nemohu souhlasit. Buď jsi tak nikdy nefotil, nebo požaduješ studiovou kvalitu.
Slušný blesk slušně natočený podává v místnosti s běžně vysokým stropem velmi slušné výsledky.
Osobně vyzkoušeno Canon 350D + Speedlite 580EX.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KikoKK 3. 1. 2007 00:57

... mne sa celkom osvedcil tento ako dobry kompromis
... EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
... dostatocna svetlost aj hlbka ostrosti a stabilizator nezaskodil
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swifty 3. 1. 2007 12:19

KikoKK píše:... mne sa celkom osvedcil tento ako dobry kompromis
... EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
... dostatocna svetlost aj hlbka ostrosti a stabilizator nezaskodil

No to věřím že je dobrej, akorát 30k se mi za to dávat nechce :(
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 3. 1. 2007 13:20

No abych dával 30tisíc za takhle malý rozsah nebo pevné sklo, to bych musel být vzhledem ke svým amatérským ambicím opravdu blázen. Z toho bych už opravdu neměl ani ten dobrý pocit a vsadím se, že rozdíl v kresbě zase tak výrazný, oproti seťáku, nebude. Ale za světelnost se hold platí...

Pokud chceš fotit pohybující se děti i při umělém osvětlení místnosti, tak ten blesk je jediná možnost.

A opravdu jsem nemyslel, abys s ním dětem blikal do očí :-/
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 1. 2007 13:30

Swifty píše:Takže asi začnu študovat ty blesky :)-/quote]


Těch blesků se fakt neboj..
S bleskem - odraz od stropu. EOS 350D + Speedlite 580EX

Nefotil jsem to já, je to jen foceno mým foťákem. Ten blesk nemám.

Obrázek
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 3. 1. 2007 14:34

taky se přidám do debaty.

Do interieru určitě zoom. protože nečekám profi nasazení, tak by ti mohl stačit Tamron AF 17-50mm f/2.8. toto bych doplnil ještě něčím na portrét 50 až 105 (podle tvých ostatních priorit-možno i makro verzí). já bych do interieru bral třeba tokinu 12-24 :), ale to je jiná debata...

Nevím jaký děláš zvětšeniny, ale iso 800 při správné expozici nepovažuju za problém. takže bych se nebránil osvětlení v místnosti - takové snímky mají úplně jinou atmošku(hlavně hloubku-použiješ nižší clony), než ty s bleskem. blesk(y) je vždy kompromis mezi mobilitou a možností nasvícení. Canon nepoužívám, ale předpokládám, že také umí odpalovat blesky bezdrátově. Víc blesků -> různo-barevné záblesky....
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 1. 2007 15:02

Víc blesků, odpalování na dálku.... tady někdo mluvil o studiovém focení? Já to bral jako běžné focení v běžné místnosti na focení momentek(nepřipravených) fotek. Asi jsem to teda blbě pochopil. V tom případě so omlouvám a mé příspěvky ignorujte. :oops:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 3. 1. 2007 15:17

Myslím, že se celá tahle diskuze docela zvrhla....
Objektivy za 80 000Kč, dálkově odpalované blesky v různých barvách......

Také jsem tu četl na začátku něco o focení dítěte....už i ten jeden blesk, co jsem tu doporučoval za 5-10 tisíc mě příjde pálka, 50mm objektiv s f1,8 za 3-4 tisíce mi příjde jako dostupná volba, ale nemusí vždy s časama stačit...kor u malých neposedů...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 3. 1. 2007 15:29

2beat : blesk na mimo tělo přístroje mě přijde na momentky jako hodně použitelná věcička. Není to těžký, v praxi - v jedné ruce foťák v druhé blesk :wink: A nemusí to být nějak drahé řešení (libovolný blesk s regulací výkonu + odpalovač blesků + barevné fólie z papírnictví = 800,-) a nebo je možno použít automatický moderní blesky(u nikonu je to třeba sb600/800), ale tam je cena řádově v tisících, pro momentky je automatika lepší (nepředpokládám, že by tu někdo nastavil manuál na první záblesk). ty je možné "komandovat" z foťáku i standartním bleskem, takže to náklady nezvyšuje (protože stejně uvažujem o automatickém blesku).
Naposledy upravil russianblue dne 3. 1. 2007 15:33, celkově upraveno 1
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swifty 3. 1. 2007 15:33

Určitě mi jde o běžný, pohotový focení, navíc za rozumnou cenu. A ten Tamron 17-50 f/2.8 vypadá velice slušně, zoom se určitě hodí. Ta 1.8 padesátka je taky určitě dobrá, zvlášť za tu cenu, ale co jsem si tak na seťáku zkoušel hrát s ohniskama, tak těch 50 už je pro mě moc. Bylo by to akorát na portréty. Takže teď bych se nejvíc přikláněl k tomu Tamronu (z nějakýho důvodu jsem předtím prohlížel jen objektivy od Canonu), ale asi nakonec bude potřeba i ten blesk....
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 3. 1. 2007 15:39

no vidíš to, nějak takto jsem si to představoval :) ale právě ta 50/1,8 mě přijde málo (na portrét), pokud nejsi blízko, tak je to tak od pasu nahórů. takže bych jí vyměnil za 105 a bylo by vymalováno :)

blesk kup určitě canon, neoriginální někdy haluzí...
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 1. 2007 15:47

russianblue píše:2beat : blesk na mimo tělo přístroje mě přijde na momentky jako hodně použitelná věcička. Není to těžký, v praxi - v jedné ruce foťák v druhé blesk :wink: A nemusí to být nějak drahé řešení (libovolný blesk s regulací výkonu + odpalovač blesků + barevné fólie z papírnictví = 800,-)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swifty 3. 1. 2007 15:56

Vzhledem k tomu, že ten seťák je takovej jakej je, tak se asi bude víc hodit novej objektiv. Potom uvidím, jak to s ním bude fotit a dokoupím případně i blesk. Popravdě jsem uvažoval jen o té 430EX, skoro poloviční cena a taky je skladnější.
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr-x 3. 1. 2007 16:56

Swifty: Osobne povazuji blesk pro foceni za nutnost, je tolik situaci, kde ho vyuzijes. 400Dcko stejne jako dalsi canony navic pri malo osvetleni nemaji prisvetlovaci diodu, ale prisvetluje bleskem,

Za 1. je to neprijemne, vybiji to baterky, za 2. zatimco timto zpusobem zaostrim jednou, s externim bleskem i kdybych ho nemel pouzit, to same zaostrim 4x ve stejnem case, protoze blesk promita asistencni zaostrovaci obrazec, na ktery se autofocus ihned chyta.

A cim vykonnejsi blesk tim lepsi (Canon 580EX (drazsi), Sigma DG500 Super nestoji mnoho a je s Canonem naprosto bezproblemova nebo mrkni do bazaru nebo inzeratu na starsi 550EX)
Osobne bych volil Canon 550EX nebo lepe 580EX.


Na 400Dcko mohu Tamron 17-50/2.8 do interieru na momentky, rodinne foto a vubec jako zakladni univerzalni zoom jen a jen doporucit. Velmi povedene sklo.


Me pri clone 2.8 v interieru pri "beznem" osvetleni vetsinou staci ISO400, kdyz chces nejaky momentky s casem 1/160 a vic, tak ISO800, v krajnim pripade 1600 (i tak ten fotak sumi tak malo, ze iso1600 pouzivam naprosto bezne).
Naic u 400D stejne jako u 30D se clonou 2.8 ziskavas vyhodu lepsiho a udaje spolehlivejsiho ostreni na stred pri snizenem osvetleni.


Pokud bys chtel fotit bez blesku za velmi snizenych svetelnych podminek (koncerty, kavarny, atd.) z duvodu zachovani atmosfery, tam pak vitezi pevne objektivy s co nejvyssi svetelnosti.
Zde je pevny canon 50/1.8 za 2500,- idealni dobrou volbou pro zacatecnika, z duvodu velice dobreho pomeru cena/vykon.
Dalsi moznosti jsou uz na pouziti, narocich a penezich, napr. 50/1.4, 85/1.2L, 135/2L, na sport potom vytecna 200/2.8L nebo 70-200/2.8L


jeste odbocim: fotit treba reportaz na F1.8 se mi vubec nezna jako dobrej napad, takova clona vyzaduje telo s nekompromisne spolehlivym a rychlym ostrenim, jake poskytnuji napr. tela rady eos 1.., jinak se muzete dockat mnoho zaberu zaostrenych jinak, nez jste chteli.. :roll:
Petr-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikrotom 5. 1. 2007 01:21

Swifty: Bobo není to tak jednoduché, jako přehledný šmejd od MS,HP,Lenova atp. co? ;-)))
mikrotom
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků