Co na interiéry k EOS 400D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Swifty 1. 1. 2007 19:41

Tak jsem zjistil, že seťák na focení v interiéru bez blesku stačit nebude, to je překvápko :wink: Díval jsem se na dva objektivy, který si myslím, že by mohly být na tohle dobrý - Canon EF 28mm f/1.8 USM a EF 24mm f/2.8. Má s nima někdo zkušenosti (ideálně taky na APS-C senzoru)?
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 1. 1. 2007 19:45

A co koupit nějaký slušný blesk? Já jsem totiž nenabyl dojmu, že by clona 1.8 byla nějak extra vhodná pro běžné focení...
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swifty 1. 1. 2007 20:00

Blesk je OK, ale jde mi o focení dětí a ty by takhle za chvilku přišly o zrak :wink:
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 1. 1. 2007 20:02

kooor na focení dětí, musíš totiž hodně přesně ostřit....
A s lepším bleskem se dá blejsknout o strop....taky tak trochu o jednom přemýšlím..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swifty 1. 1. 2007 20:29

No, i tak - teď jsem třeba udělal krásnou fotku malé 4-měsíční neteře v sedačce, z asi 0.5m a tam by to jakýmkoli bleskem naprosto nešlo. Takže právě proto bych to raději řešil sklem. Ale jsem začátečník a tak nevím, jestli je lepší nějakej světelnej objektiv jako jsou třeba tyhle nebo raději nějakej trochu lepší zoom s IS.
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 1. 1. 2007 20:39

Do interiéru bych volil něco širšího než je 24 a 28mm...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod syky01 2. 1. 2007 03:41

No pokud nechceš fotit celý interier ale jenom postavy tak ty ohniska by asi měly stačit, ale IS ti rozhodně nepomůže (fotka sice bude ostrá, ale postavy na fotce se pohnou..) Nejsem si jistý jestli snížení o těch pár clonových čísel bude stačit na ostrou expozici (nehledě na to, že u té F1.8 už je hodně malá hloubka ostrosti).

U těch externích blesků skoro nevadí, že je tak jak je, jdou totiž natočit skoro v libovolném úhlu, případně se dá blesk odpálit i na dálku
syky01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VOJ-TECH (novy) 2. 1. 2007 13:06

No ja teda nevim, ale mozna ze bych zvysil iso, jeste kdyz mas malo sumiciho canona, no a potom kdyztak ten blesk jinej obektiv podle me! zas takovej rozdil neudela.
VOJ-TECH (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 2. 1. 2007 13:27

Jak už se tu psalo...hodně světelný objektiv + nejvyšší ISO něco málo pomůže. Stabilizátor moc ne, dítě v klidu nevydrží...
Jediné opravdu fungující řešení je blesk. Slušný blesk s otočnou hlavou můžeš otočit do stropu a za sebe. Ten blesk dítěti neublíží, je to jen jako by blikla žárovka, a ne dítěti do očí. Dobrý blesk, dobře natočený udělá zázraky.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ajax94 2. 1. 2007 16:22

jsem dost prekvapen obsahem diskusnich prispevku - mam neprijemny pocit, ze to pisi uplni zacatecnici

radit pouzitit blesku, ktery sviti primo na objekt, to snad neni mozno radit ani z legrace

pokud musim pouzit blesk tak zasadne jen s nekterou odraznou plochou typu "omnibounce", ktera se da vyrobit jednoduse take amatersky

sviceni na strop je nouze, ktera nedava dobre vysledky

ja osobne davam prednost vyhradne foceni bez blesku

v drivejsi dobe jsem pouzival Exactu s objektivem Biotar 1,2/50mm

dnes je to Pentax 1,4/50mm - citlivost bohate staci nastavit na 400
ajax94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 1. 2007 20:19

Vcelku bych s tebou souhlasil ajaxi94, jen jsem si nevšim, že by tu někdo radil taková zvěrstva jako přímý blesk.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 2. 1. 2007 21:36

No teď jsem schválně zkoušel, jaké vycházejí časy na D50 s Nikkor 50mm/1.8, ISO 400.
místnost, kde je světlo pouze z lustru 3x40W, jinak nic. Režim A a clona 1.8. Časy vycházejí od 1/10 do 1/60, což opravdu není nic moc. Myslím, že bych s tím dobře vyfotil možná spící batole....
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirdy 2. 1. 2007 22:28

ajax94> s objektivem 50 a vzdalenosti 50cm se pri minimalni clone (treba tech 1,4) neda fotit cely oblicej v hloubce ostrosti.
Ja s 50kou s minimalni clonou mam uz usi (a castecne nos) uplne mimo hloubku a nevypada to dobre. Mozna tak na 2 metry ale bliz urcite ne :-(
Nejspis je resenim sirsi sklo ale to nemam vyzkousene.

Tot muj nazor :-/
mirdy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wind of light 2. 1. 2007 23:01

a co takhle zkusit využít denní světlo z venku? :roll:
wind of light
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swifty 3. 1. 2007 00:08

wind of light píše:a co takhle zkusit využít denní světlo z venku? :roll: /quote]

To je myšleno vážně, tenhle příspěvek?

No každopádně, koukám že budu muset ještě trochu bádat, abych správně vybral a jen tak nevyhodil 10k z okna. Díval jsem se, že dobrej je ještě Canon 35mm f/2.0, ale to už je 56mm a to bude na interiéry asi moc, co? Takže asi začnu študovat ty blesky :)
Swifty
Návštěvník

Další stránka