Medzikrúžky

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod plysatko 20. 11. 2008 16:58

Já mám EF-s 60, má poměr zvětšení 1:1. Má smysl si k tomu koupit mezikroužky, dosáhnu tak třeba 2:1, nebo ještě více? Bude mi fungovat autofokus? Nevadí mi že budu muset moc blízko, ale nebude to chtít více světla? Stačil by nějaký makro ring flash adaptér, nebo budu muset koupit makroblesk? Dá se to fotit z ruky, nebo budu muset mít stativ? To bude problém jak se se stativem dostat někam do rohu k pavoukovi.
HTC Universal, Pentax Optio 750 Z, Canon i9950 spdi
plysatko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 21. 11. 2008 12:05

a fotil si uz stim EF-s 60???? :) nic proti ale 60mm odstup pri 1:1 je uz dost mali aj tak ... a zvacsenie 1:1 je uz dost ...

mam pocit ze ked budes fotit tak si na svoje otazky lachko odpovies sam ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 22. 11. 2008 23:56

no tak dneska jsem pritah domu AF mezikrouzky od Canona, mam tu na to pevny 50 f1,8 a 70-200 f4. Zitra to zkusim a uvidim co to udela, asi to na poprve nebude zadna slava jak se znam? Nejake tipy do zacatku?
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod plysatko 23. 11. 2008 06:56

EF-s 60 fotí opravdu zblízka, ale MPE 65, který jsem původně zvažoval ještě mnohem víc zblízka. To zvětšení 1:1 je velké, ale některé věci jsou opravdu velice malé, oči hmyzu a tak by se to 2:1 hodilo. Jenomže vypadá to, tak, že mezikroužky jsou na EF a jiné na EF-s a já mám oboje objektivy a jestli v budoucnu přejdu na fullframe, tak mi to bude celé na nic. Ó běda! Nejsou nějaké univerzální mezikroužky na všechny objektivy od Canonu? Ještě kupovat dvoje mezikroužky, hrůza peněz. Plyš
HTC Universal, Pentax Optio 750 Z, Canon i9950 spdi
plysatko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 6. 12. 2008 21:51

plysatko píše:EF-s 60 fotí opravdu zblízka, ale MPE 65, který jsem původně zvažoval ještě mnohem víc zblízka. To zvětšení 1:1 je velké, ale některé věci jsou opravdu velice malé, oči hmyzu a tak by se to 2:1 hodilo. Jenomže vypadá to, tak, že mezikroužky jsou na EF a jiné na EF-s a já mám oboje objektivy a jestli v budoucnu přejdu na fullframe, tak mi to bude celé na nic. Ó běda! Nejsou nějaké univerzální mezikroužky na všechny objektivy od Canonu? Ještě kupovat dvoje mezikroužky, hrůza peněz. Plyš


jsou - mam doma mezikruhy Kenko a fungujou jak na stary EF-S 17-55 tak na vsech Lkach (EF)
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabman01 13. 12. 2008 01:41

Jestli chces delat makro fotky tak zapomen na setak s krouzkama. Ten tvuj 18-55 je na hrane pouzitelnosti normale a pokud ho opratris krouzkama, tak hodne stesti se svetelnosti. Tvuj problem bude mala svetelnost, rozmazani (bez stativu) a nepresne ostreni. Vubec bych se s tim nenamahal.

Reseni je jednoduche. Zhruba za cenu tech canon krouzku se necha koupit M42 redukce (200kc), sada krouzku M42 (300kc) a objektiv M42 treba Pentacon 50mm/f1.8 (600-1000kc). A vysledek je lacine a hodne slusne reseni s perfektni kresbou a svetelnosti ... . A ten objektiv muzes namontovat i bez krouzku a normalne ho pouzivat (ale neporovnavej to s tim setakem - setak by sel do kose).
cabman01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 13. 12. 2008 09:58

ale on pise ze ma ef-s 60mm :-) ja tam zkousel dat 18-55 protoze je to jedinny ef-s ktery mam doma
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 6. 7. 2010 11:57

Dobrý den,
nevíte někdo, prosím, jaký je reálný rozdíl mezi mezikroužky Kenko (http://phottix.cz/objektivy-prislusenstvi/mezikrouzky/mezikrouzky-kenko-macro-extension-tubeset-dg-12-20-36-mm-for-canon-eos-ef-ef-s.html) a Phottix (http://phottix.cz/objektivy-prislusenstvi/mezikrouzky/phottix-mezikrouzky-kenko-macro-extension-tubeset-dg-12-20-36-mm-for-canon-eos-ef-ef-s.html) (tedy kromě délky a značky)?
Rozdíl v ceně je totiž značný a nevím, jestli je opodstatněný.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajz0 5. 10. 2010 12:09

Nemate len tak nahodou niekto skusenosti do akej miery su pouzitelne medzikruzky a Nikkor 70-200 2,8 VR
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků