Canon 28-135mm IS USM 3.5-5.6 72mm

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KikoKK 27. 10. 2006 21:07

Cest praci!

... uvazujem si kupit nahradu po mojom milovanom Canon 300D, ktory si teraz uziva clovek, co mi upratal z auta vsetky objektivy, fotak a foto prislusenstvo pocas kratkeho nakupu :-(
... asi zostanem verny znacke a pojdem do 400D ale na rozdiel od mojej prvej DSLR vynecham setovy objektiv a pojdem rovno na jeden univerzalny ... mate niekto s tymto skusenosti alebo referencie ???

Canon 28-135mm IS USM 3.5-5.6 72mm
http://www.usa.canon.com/consumer/contr ... delid=7337
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 27. 10. 2006 22:44

Mě vyhovuje :wink:

Opticky o kapku horší než než slavná 28-105, ale řekl bych že pokud se Ti hodí stabilizace a přejižeš 28mm tak je to skvělý výběr..
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KikoKK 29. 10. 2006 11:56

... no hej ale 24-105 je zial nad moje pomery
... kupovat budem jeden sirokac bez stabilizacie a asi 75-300 IS USM f/4-5.6
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barrrrik 30. 10. 2006 01:03

já jsem tedy začátečník s canonem EOS 400D, ale jsem dost spokojenej s Tamron SP AF 17-50MM F/2.8 XR Di II LD Asp.(IF) sice nema stabilizaci, je pomalejší a hlučnjší, ale jako základní mi příde více něž postačující

http://www.tamron-objektivy.cz/produkty ... 46&hledej=
canon EOS400D,
panasonic Lumix ZF7
barrrrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KikoKK 30. 10. 2006 13:16

... hmmm .... naozaj velmi pekne vyzerajuci objektiv
... rychle svetlo je naozaj velka vyhoda
... pozeram, ze ten tamron 17-50 ma vyjde tak isto na SK vo velkosklade ako v USA vyhliadnuty canon 28-135
... kurnik prave som zistil, ze ten 75-300 ma predny clen otocny, takze na polaricny filter mozem zabudnut ... najst podobnu lacnu alternativu nebude jednoduche :-(
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 30. 10. 2006 17:06

Dá se fotit s polarizákem, dá. Jen je to trošku pracnější, ale ono se s polarizákem stejně obvykle nespěchá, ale komponuje. Buď si ho natočíš předem a při zaostřování ho přidržuješ ve zvolené poloze, nebo zaostříš, natočíš polarizák a pak teprve fotíš.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KikoKK 31. 10. 2006 16:59

... polarizacny filter som pouzival uz na NEmojom predchadzajucom fotaku a objektivoch, ktore ked som kupoval som nevedel nic o ich praktickom pouzivani ... stale som sice len krvacajuci amater s obrovskym zapalom, ale aj tak si uvedomujem, ze nerotujuci posledny clen je obrovkse ulahcenie a tak sa mozem sustredit na podstatne veci

... lenze s tym dlhym ohniskom a stabilizaciou to teraz bude tazsie, oblicku kvoli tomu nemienim predavat, takze na 300mm budem musiet pockat najmenej do jari

... radsej si doprajem rychle sirokouhle sklo na zimne panoramy ;-) ... nejake navrhy ... mozno aj s IS ???
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KikoKK 10. 11. 2006 10:51

... takze mi dnes prisiel ten krasavec
... 28-135mm ... celkom som prekvapeny, cakal som vacsi kus skla
... vdaka faktoru 1.6x skutocne nie je vyslovene sirokouhly, to budem musiet doriesit nakupom dalsieho objektivu
... ale zatial po dvoch hodinach testovania a obtazovania ludi v kancelariach som prijemne spokojny
... vyzera to byt skutocne idealny portretovy objektiv pre mna
KikoKK
Kolemjdoucí