Potřebuji radu ohledně filtrů

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petersss 26. 8. 2005 10:04

Chtěl bych se naučit používat při focení filtry(přechodové,neutrální,UV,......) Jelikož začínám tak se mi nechce vrážet tisícovky do filtrů.Tak se ptám kterou značku byste mi poradili.Muj fotak je Minolta Z10-pruměr závitu může být 52mm.
Prostě mi poraďte vše ohledně filtrů.
Petersss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 26. 8. 2005 11:11

Tak ušetři a kupuj 43 mm, ne? Menší filtry jsou nejen skladnější, ale obvykle i levnější.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Trent NIN 26. 8. 2005 11:54

Kupujem na Z20 43 mm filtre zasadne cez ebay.com (cez predajcu treasuresale)
V obchodoch v SR 43 mm filtre nie su bezne, iba na objednavku. cez ebay za 40% ceny... Platba cez bidpay.com, do 30$ poplatok 2.50$, postovne z USA cca 2.95-4.95$. Za 5 dni som mal filtre doma... Polarizak, Star-4, Multiimage, sedy neutralny ND4, a sosovkove predsadky... Prijemna komunikacia v easy skill language, rychla dodavka, no proste pohoda...
Trent NIN

Odeslat příspěvekod Malkovich 1. 10. 2005 20:19

Já už léta používám přechodové filtry Cokin a tokvůli jedné velké vyhodě,a tou je,že se přes různé adaptéry,držák,redukce nechají bez problémů po dokoupení potřebné redukce používat s jakým koliv objektivem,digitálním fotoaparátem i obyčejným kompaktem.
http://www.photolifeshop.cz/shop/script ... ?Level=130
Další výhodou je možnost použití vice filrů najednou a pohyb filtru
v držáku ve vertikální smeru.Taže si částečně můžeš ovlivňovat
účinnost filtru.
Naposledy upravil Malkovich dne 2. 10. 2005 14:21, celkově upraveno 1
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod serf 2. 10. 2005 08:47

Jako spicka v oboru plati filtry Hoya a B+W, stred jsou kusy znacek Marumi, Sigma, prip. Pentax. Jako low-end se udavaji napr. Hama, Kenko... Dneska vyrabi filtry kde kdo :) , zalezi na antireflexnich vrstvach a u cirkularnich polarizacnich filtru se vylozene doporucuje nakup nejake "drazsi varianty". Je to o vyzkouseni, ja osobne jsem poridil k Z2 (52mm) filtry Hoya a B+W (CPL, sedy prechodovy, celosedy) a nemohu si stezovat.
serf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wallper 2. 10. 2005 12:31

:?: No jaký bude rozdíl mezi filtrem za 600 a filtrem za 1200 a víc? Jsou ty Hama vyložně špatné?
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 10. 2005 12:49

Ty hamy nejsou spatne a na kompakt kvalitou staci, ale pro nejaky zrdcadlo je lepsi koupit drazsi a kvalitnejsi filtry...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tazzz 2. 10. 2005 14:09

Mám stejný problém. Začínám a potřebuju poradit s filtry. Chtěl jsem se proto zeptat jaké máte skušenosti s COKIN filtrama a těma jejich adaptérama na nasazení. Mám Canon G6 a myslel jsem že půjdu asi do Hamy, ale když to tady čtu tak nevím nevím.
tazzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malkovich 2. 10. 2005 14:18

Wallper píše::?: No jaký bude rozdíl mezi filtrem za 600 a filtrem za 1200 a víc? Jsou ty Hama vyložně špatné?p/quote]

Většinou je rozdíl v antireflexních vrstvách.Ty dražší jsou většinou značeny MC nebo SC.Ale pokud jde o přechodové filtry,tak ty jsou stejně vyrobeny z akrylátu,takže tam se žádné antireflexní vrstvy nedělají.Z toho důvodu je dobré dávat větší pozor na dopadající sluneční paprskya po kud to jde používat sluneční clonu.
Antireflexní vrstvy jsou důležité hlavně u barevných filtrů jak pro barevnou,tak pro černobílou fotografii,ultrafialových,polarizačních,kde se muže stát,použiješ ,že pokud použiješ méně kvalitní filtry,degraduješ kvalitní objektivy na úroveň levného kompaktu.
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Malkovich 2. 10. 2005 14:26

Hama jsou filtry za rozumnou cenu a tomu i odpovídá kvalita.
Jak už se tady někdo zmínil kvalitní značky jsou B+W,Hoya,Lee,Cokin a potom filtry přímo od výrobců objektivů např.filtry od Nikonu.
Já používám fitry Cokin,B+W a Hoya např,Gradual T2 Sof,T1 Soft,
tabák,gold,konverzní filtry různých účinností(KR1,5,KR3,KR6)
a nemám žadné problémy.
Malkovich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepanv 16. 1. 2006 14:42

Zkus filtry KOOD. Daj se koupit na http://www.digivig.cz
Nez ti prijdou, tak to tak tejden trva, ale jsou stejny jako cokiny, akorat, ze skoro za polovic.
stepanv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Schejbal Jiri 20. 1. 2006 17:30

Pro Minoltu musíš mít 2, protože to je na ní redukce. Jinak UV filtr. Vždy. Chrání objektiv proti poškrábání. A pak polarizák pro focení oblohy a vody. K ostatnímu dojdeš časem.
Schejbal Jiri
Kolemjdoucí