Sony DSC f717 a moznost fotit ve tme

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod acada 4. 7. 2005 13:58

Potreboval bych poradit. Mam sony 717. Ma nocni videni. Jenze ty diodky jsou slabe. Maji sice nejaky prisvicovaci IR svetlo, ale to me moce nepresvedcilo. Nemel by nekdo nejaky navod, planek, jak si postavit vlastni s vetsim vykonem?
acada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gl_st0rm 18. 7. 2005 14:34

a co treba zneuzit laserove ukazovatko? daji se na to sehnat i *predsadky* s ruznejma patvarama(rozumej obrazcema), mozna by toto bylo reseni tvojeho problemu, kamos toho uspesne provozoval pro foceni na party...planuju si neco takoveho taky ubastlit...

gl
gl_st0rm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 8. 2005 03:51

No to asi fungovat nebude. :( Laserove ukazovatka jsou ve viditelnem spektru (teda vetsinou) a maji velmi maly prumer. Pouzival jsem ho maximalne pro zaostreni ve tme, pokud uz nedosvitily vnitrni lasery. Ptrebuju zdroj IR svetla. To co nabizi sony je taky moznost. Jenze to stoji dost penez. Navic co jsem cetl to docela zari i ve viditelnym spektru.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 8. 2005 08:48

sem te spatne pochopil, sem myslel, ze ti staci neco jako pomoc pro zaostreni... ;o)

gl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Czk 25. 8. 2005 09:08

Mám 717, takže už jsem to taky zkoušel.
1) spousta IR ledek jako samostatný zdroj - jednoduché, levné, docela funkční, použil jsem 10 LED a dosvítil jsem cca 5 m velmi slušně. Dá se to napájet z baterky, prostě paráda.

2) Infralampa "na revma". Skvělý výkon, ovšem potřebuje 220 V.

3) Infrasvětlo od vojáků. Půjčil jsem si od kluků airsofťáků, naprosto geniální, napájení z akumulátoru. Naprosto příšerně drahé.
Czk


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků