Vhodná prodejní cena?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Akronos 5. 5. 2022 19:52

Ahoj, chci prodat dva starší objektivy - Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 II a Tokina AT-X 24-200mm f/3.5-5.6 pro Canon, ale vůbec nevím za jakou cenu je mám nabízet. S tím Canonem jsem přemýšlel o něčem jako $40, ale s tou Tokinou si vůbec nevím rady. Oba objektivy jsou v obstojném stavu; čočka není nijak poškrábaná a na vnějším tělu je jen pár malých škrábanců z běžného použití. Jakákoli rada je vítána. Předem děkuji za pomoc.
Akronos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajkusj 13. 5. 2022 11:34

Píšu jak si cenu vyhledat. Tedy žádné konkrétní částky neposkytnu.
Projít si české servery - bazary, kde se prodává fototechnika. Tam si vyhledat nabízené zboží. Pokud nenajdeš, máš info, že je asi malý zájem a pravděpodobnost prodat. Pokud najdeš, máš nějaké ceny a díváš se na to, jak dlouho je inzerát aktivní. Pokud dlouho, není asi zájem o takovou cenu. Když tohle budeš kontrolovat tak měsíc dva, dostaneš přehled, za jakou cenu se takové objektivy skutečně prodaly a co je naopak jen nereálným přáním prodávajícího.
Někteří prodejci nabízejí výkup a orientační nacenění nabízejí přes web. Tam dostaneš cenu, kterou můžeš o pár procent zvednout jako prodejní. Současně jde o pomocnou informaci, že o zboží může být zájem.
Jde projít si zahraniční servery s prodejci z Evropy. Takových cen na českém trhu nedosáhneš, tam je potřeba tak desítku (a více) procent ubrat. I tady platí, že je potřeba sledovat pár týdnů, jestli se nabídka potká s poptávkou nebo zda jde o nereálné přání prodávajícího.
V případě žádaného zboží je možné risknout aukci. Ale s vyvolávací cenou tak max 1/3 prodejní ceny. Jinak se na aukce zájemci moc nechytají.
fajkusj
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků