Objektivy pro Nikon Z - nákup zahraničí

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mistkaefer 28. 7. 2021 12:07

Zdravím, chtěl bych se s vámi poradit a dozvědět se případně o vašich zkušenostech a názorech na nákup objektivů ze zahraničí.

Přemýšlím o nákupu FF Zkových objektivů v zahraničí, hlavně asi v německu. Jak pevných, tak hlavně zoomů z důvodu poměrně citelného snížení pořizovacích nákladů. Známý si v DE obchodě pořídil 3 objektivy (dva pevné a jeden f4 zoom), v podstatě s celkovou úsporou oproti CZ kolem 13 tis. po přepočtu. Občas prý mají akce, kde se f2,8 po přepočtu dají pořídit o 10-14 tis méně za kus oproti CZ. V podstatě to koresponduje i s cenami v elektro i specializovaných známějších obchodech.

Pořizujete z důvodu úspory objektivy ze zahraničí, i když případně hrozí řešení reklamace v zemi nákupu? A jaké s tím máte zkušenosti?

Jaké máte zkušenosti s případnou spolehlivostí a reklamovatelností Zkových objektivů?

Případně máte nějaký oblíbený a ověřený shop?

díky za názory
mistkaefer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 7. 2021 13:38

Slevové akce běží i na území ČR a ceny v některých specializovaných obchodech (např afoto) jsou skoro stejné jako v Německu. Poslední dlouhodobá akce skončila 19.7. V rámci těchto akcí v minulých 2 letech jsem si zjišťoval ceny u různých evropských obchodů a co bych eventuelně ušetřil na ceně, bych zaplatil na poštovném, takže jsem to vyhodnotil jako nesmysl. O poznání nižší ceny měly jen čínské obchody (s šedým dovozem a kdovíjak řešily zdanění) provozované z Británie, ale ty už teď přestávají být aktuální.
V Německu u prověřeného prodejce téměř s jistotou nakoupíš výrobky z distribuce Nikon EU, takže nebude problém s opravou v žádném členském státě. Měl jsem naposledy z Německa koupený Nikon D750 a český servis to vůbec neřešil (svolávací akce na výměny závěrky zdarma). U pozáručních oprav stejně zaplatíš ze svého.
Ztkových objektivů mám momentálně 5 a reklamovat jsem nic nemusel stejně jako v případě Nikkorů pro F za víc než 15 let (většinou střední třída objektivů), které jsem kupoval u nás, bazarové nebo v USA. Shodou okolností svůj druhý nejstarší objektiv Nikkor 105 VR micro jsem koupil v roce 2006 v USA a dosud mi slouží naprosto bezchybně i na FTZ. Nechával jsem opravovat jen závěrky u dvou DSLR.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 28. 7. 2021 13:48

Dolgor píše:Slevové akce běží i na území ČR a ceny v některých specializovaných obchodech (např afoto) jsou skoro stejné jako v Německu.


Presne tak, navic obcas podrzi akcni nabidku i dele jako napriklad nyni: https://www.afoto.cz/prodej/Nikon-Z-24-70mm-f-2-8-S.
Rovnez u ostatnich prodejcu se daji casto domluvit dalsi slevy, nakup vice objektivu najednou by pak mohl byt vhodnou situaci pro otevreni diskuze o sleve.
Ja jsem se Z systemem silne nespokojen, ale to tu rozebirat nebudu, obcas si o tom piseme ve vlakne/tematu "Nikon Z system"
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 28. 7. 2021 13:57

V podstatě u všech značek při korektním nákupu (tedy ne "finty" s nepravdivými deklaracemi a vynecháním DPH atd.) hrají dnes již větší roli akce a aktuální nabídky než že by se ceny v ČR a jinde v EU moc lišily. Mám to dost nakoukané pro změnu u Olympusu a zažil jsem jak situace, kdy bylo něco v Německu o poznání levnější, ale i opak a klidně se stalo, že za půl roku to bylo opačně. Co jsem se lehce koukal, tak u Nikonu je to to samé.

Za mne bych se výhodné nabídce u renomovaného prodejce v DE či AT nijak nevyhýbal, problémy by být neměly, ale na druhé straně bych opravdu nebral za samozřejmost, že to zvenku bude levnější, výjimek je tolik, že to už vlastně ani nejsou výjimky :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 28. 7. 2021 15:28

Někdo preferuje cenu, já spíše preferuji možnost vybrat objektiv z více kusů. Z-ka snad mají lepší kontrolu kvality, ale u F-bajonetu létaly tolerance jako prádlo ve větru … obvykle jsem potřeboval 3 kusy na nalezení jednoho Ok kusu.

A vracet objektiv do Německa znamená, že ho musíte balit a odeslat nebo si udělat výlet do Německa.
pemar
Expert


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků