jaký objektiv pro Canon EOS 50D

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod annahoj 23. 5. 2020 10:00

Dobrý den, pořídili jsme si zánovní zrcadlovku Canon EOS 50D s objektivem 50mm. Rádi bychom k tomu dokoupili univerzální (základní) objektiv na příležitostné focení. Ze starších diskuzí jsme se dočetli, že není špatný objektiv Sigma 17 - 70mm, f 2,8 - 4. Má smysl jej v dnešní době ještě kupovat nebo poradíte jiný za rozumnou cenu? Děkuji za radu.
annahoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 5. 2020 10:30

Kedze ste si kupili APS-C zrkadlovku, tak budete pravdepodobne odkazani hlavne na tie starsie skla.

Sigma 17-70 su myslim tri verzie, osobne by som siel do tretej (Contemporary). Ak nepotrebujete tu svetelnost, fajn volba je este Canon 15-85mm. V oboch pripadoch by som si ale dal pozor a pred kupou ich vyskusal. Oba mozu mat problem s FF, alebo BF a 50D sice myslim microadjustment podporuje, ale pri zoomoch to nemusi byt uplne zabava.

Lacnejsia a spolahlivejsia varianta moze byt Canon 18-135 STM.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 23. 5. 2020 20:07

Sigma alebo tamron 17-55/2,8. Samozrejme bazár, dajú sa zohnať za slušné prachy samozrejme ideálny osobný odber a odskúšanie.
V prípade väčšieho rozsahu 15-85 od canonu, alebo 18-135, podľa toho ktorým smerom potrebujete ísť.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2020 04:47

Jo pod to sa podpisujem. Vlastne na tieto skla som uplne zabudol. Tamron byval superlacny (verzia bez stabilizacie), ale trochu pomalsi. Sigma mi celkovo vysla lepsie, ale tiez bol drahsi.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod annahoj 24. 5. 2020 07:55

Děkuji za odezvy. Dívali jsme se na všechny, nejlepší se nám zdá ta Sigma 17-55, f2.8. Cenově je to podobné, navíc má navíc stabilizátor....
annahoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 5. 2020 08:32

Sigma je imho super volba, ale opat v ramci moznosti odporucam ju otestovat. Na DSLR moze dochadzat k nepresnostiam pri ostreni a pri Sigmach sa to prejavovalo viac nez u inych a zaroven sa to lisi kus od kusu, takze by som si na to dal pozor.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod annahoj 24. 5. 2020 11:42

Nechceme to na profi focení, spíš tak když člověk jede na dovolenou a chce udělat pěkné fotky.. Jde mi především o oddálení objektu, doposud jsem s tím co mám, musel jít hodně daleko, abych vůbec zabral rodinu nebo něco, co bylo blízko...
Stejně je málo pravděpodobné, že bych sehnal bazar v blízkosti bydliště, aby se dalo vyzkoušet...
annahoj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků