Tamron 70-200 f2.8 Di LD IF - BF a FF

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 19. 7. 2019 21:02

Mám doma čerstvě bazarový objektiv Tamron 70-200 f2.8 Di LD IF. Bohužel na mé D7200 má jak FF tak i BF v závislosti na ohnisku. Doladění AF ve fotoaparátu je bohužel bez odezvy. Nikon objektivy to koriguje v pohodě.

Můžu ještě objektiv bez ztráty kytičky vrátit. A nebo ho poslat do Penty - Tamronu na seřízení - což půjde nákladama na mě a nevím jaká je záruka úspěchu.

Jaký na to máte názor. Jinak mě stál 12.000,-
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 7. 2019 04:17

To nie je tym, zeby doladenie AF bolo bez odozvy. Je to tym, ze mas raz FF a raz BF na roznych ohniskach. Fotak upravi hodnotu microadjustmentu AF pre vsetky ohniska iba jednou hodnotou ! Mal som podobny problem myslim na Nikone 16-85. Nepomohol ani servis v prahe, sklo som predal.

Ja by som ho okamzite vratil.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod papun 21. 7. 2019 07:43

Je bez odezvy. Protože když třeba nastavím ohnisko 200 a udělám snímek, tak mi to jde 2 cm BF. Udělám korekci a na stejné ohnisko kontrolní snímek a BF je pořád 2 cm. Zkoušel jsem to i redukovat o celých 20 jednotek, ale posun nebyl.

Když jsem nasadil pevnou pedesátku, tak ta ostřila přesně a pokud jsem udělal redukci, tak se okamžitě projevila.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 21. 7. 2019 08:08

Tak potom ti nekorektne spolupracuje objektiv s fotakom...o dovod viac vratit ho.
landov
Expert


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků