Sigma @ CP+ 2017 - nové Art objektivy

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qq_sk 19. 5. 2017 08:39

qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 5. 2017 09:02

and overall I feel like I saw roughly equal autofocus performance to what I had with the Canon 135mm f/2L

Gratulace Sigmě. Ostří stejně jak 21 let starý Canon, který navíc není žádný zázrak pokud jde o spolehlivost ostření.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 5. 2017 10:47

Viděl jsem ostření Sigmy 135/1.8 na YouTube a udělalo to na mne hodně dobrý dojem, o hodně rychlejší než 105/1.4 a podle všeho zhruba stejně přesné, rychlost je na úrovni 300/4, což je pro mne v pohodě. Ona ta 105/1.4 není ten správný benchmark, u projíždějícího auta rychlosti 50km/h tenhle Nikon dost nestíhá, zatímco Sigma Art je v pohodě. Viděl jsem zatím jen testy, chystám se jí vyzkoušet v červnu, ale podle všeho je to nejlepší Sigma Art. Já mám dilema jen v tom, že 135/2 mám a 105mm zatím ne.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 19. 5. 2017 14:22

keby som mal co rychlejsie pre mna rozumne fotit timto objektivom (135 ART) tak by som mozno zistil ze stiha, odhadujem ze na to krasokorculovanie aj pri foteni od mantinela to bude OK, pripadne odpad dany inými cinitelmi ako AF objektivu, mozno aj telom, uvidim ci do novej sezony budem mat este stale len 'starucke ale ekonomicke' 7D a 6D. Na vtaky za letu je 135 ART kratky, mozno tak na niektore sporty pre akreditovaného fotografa by bol, ak ten asi radsej pre pohotovost uprednostni 70-200/2.8
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 5. 2017 14:46

Teď trochu zagancuji, ale podle měření které jsem viděl tuším na cameralabs, Sigma 135 zaostřuje z nekonečna na blízko za 0,3-0,5s tj. na úrovni teleobjektivu 300/4 PF, se kterým lze vyfotit s D500 ptáky v letu bez problému. Větší limit je podle v těle a AF modulu.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 5. 2017 15:16

V rychlosti přeostření z jednoho konce na druhej zas až takový problém nikdy nebyl...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2017 05:51

Pro mne je rychlost důležitá, protože chci tento objektiv používat i v halách a sálech třeba na volejbal nebo tanec. Konzistence AF je pro mne samozřejmě ještě důležitější, ale nebojím se toho ani u Sigmy, protože s D500 mi problém s nekonzistentním zaostřením prakticky zmizel, takže předpokládám, že u Sigmy 135mm to nebude jiné a jak jsem už mockrát psal, nic s horším AF už kupovat nebudu.

Dustin Abott fotí Canonem, pokud vím, u Canonu byly problémy s konzistencí AF snad ještě větší než u Nikonu, asi kvůli tomu, že Sigma nemá technické specifikace od výrobců, ale řeší to reverzním engineeringem.

Včera jsem dostal odpověď od jednoho velkého foto obchodu, kdy bude Sigma dostupná a odpověď byla, že jen na objednávku a dodací lhůta 2 měsíce. V jiném jsem ji viděl na skladě, sice mne tam strašně štvou, jak jsou neochotní, ale zvažuji, že to od nich objednám přes e-shop, abych to do Toskánska měl s sebou. Servis na seřízení Sigmy mám kousek od bydliště a umějí to, mám i Dock. A pořád ještě nevím, jestli Sigmu 135, Nikon 105 nebo oba. Ta Sigma je podle mne opticky lepší a má podle všeho i lepší AF. U Nikonu jsem od někoho četl, že na D810 má 20% špatně zaostřených, to je moc, to bych nechtěl, otázka je, jestli to nebyl rychlejší pohyb zezadu dopředu, který ten Nikon jako portrétový objektiv kvůli zpřevodovanému AF nestíhá.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 20. 5. 2017 07:25

Pemar: Co se týče AF, věř jen vlastní zkušenosti, věř mi :) Osobně si myslím, že Nikon 105mm bude přesnější. U AF Sigmy je vždy ještě nějaký zádrhel navíc oproti nativním, ostatně o tom píše i Abott, i když ten zádrhel nemusí teoreticky někomu vadit. A na druhou stranu umožňuje Sigma seřídit aspoň na pár vzdáleností. Taky je možné, že na D5/500 budou ostřit v pohodě oba. Jinak Sigmu má Fotoškoda v 5 kusech, můžeš vyzkoušet :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2017 07:41

A to je mi novinka, ještě včera je neměli a právě Foto Škoda je ten obchod, kde mi produktový manažer napsal, že bude jen na objednávku s dodací lhůtou 2 měsíce.

Tenhle víkend ale nemám k dispozici Micinu jako modelku a navíc tam bude probíhat fotomaratón, což znamená zmatek a hodně lidí. Ale díky za informaci, zvážím to, jestli bych se tam přece jen nezastavil, aspoň bych si udělal hrubý obrázek o těch objektivech.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 5. 2017 08:48

fotomaratón bude podle... https://www.fotoskoda.cz/1632-5-prazsky-fotomaraton/ probíhat až za cca měsíc. Manželku dnes odpoledne vezu na Alexandrovce a já si zatím zajdu vyzkoušet pár objektivů :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2017 12:54

Tak je to "jen" Fotofest.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2017 16:21

Tak jsem se krátce zastavil ve Foto Škoda a můj první dojem je, že je to skvělý objektiv, ale seřízení v servisu by bylo nutné, čtyři fotky byly zaostřené úplně mimo, měl jsem to narychlo zkalibrované přes automatickou kalibraci a hodnota doladění byla -14.

Nikon 104mm f1.4 měl někdo zarezervovaný, tak jsem ho nemohl vyzkoušet a porovnat.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 20. 5. 2017 17:47

Na Makofoto.cz je test objektivu Sigma 135mm/f1,8 ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 5. 2017 18:05

V interiéru Foto Škoda, ISO 1,600, čas 1/1000s, f1,8:

Obrázek

v plném rozlišení, bez úprav, převedeno z RAWu do JPG přes DxO Optics 11.

Zajímavé je, že mi to ukazuje ohnisko 138,5mm.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 21. 5. 2017 00:02

Také jsem byl u Škody a podle exifu, asi hoďku před Tebou... Moc líbí, ale určitě bych k němu bral i dock. Microadjustaci jsem nenastavoval a neměl jsem ani modela-ku, tak jsem o test, požádal náhodného zákazníka - fotografa :) Zkoušel jsem taky S 85/1,4 ART (tohle ohnisko mě teď zajímá víc), ale ta 135-ka na mě působila mnohem lépším dojmem. Hold počkám s čím přijde Canon, snad na podzim...
C - 6D + 135 Art na 1.8, výřez 1:1, exif zachován...
IMG_9146_1-1.jpg

P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka