Sigma 85mm f/1.4 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2017 07:40

Na YouTube jsem viděl porovnání rychlosti AF Sigmy 85mm Art s Nikonu 105mm f1.4 a Sigma si vede dobře. Viděl jsem i recenzi od Dustina Abbotta, jako minus vidí, že to je 83mm a ne 85mm a vidí tam aberaci a kvůli tomu horší kontrast. Na Canonu středový bod zaostření perfektně, u krajního bodu to taková sláva není, rozhodně to stojí za vyzkoušení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 3. 2017 08:19

No tak 83 vs 85, to je fakt brutálny rozdiel pri tomto ohnisku. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flayer 16. 3. 2017 08:35

bob222 píše:No tak 83 vs 85, to je fakt brutálny rozdiel pri tomto ohnisku. :D


No pro Pemara teda jo! :D Protože OTUS má určitě přesně těch 85 a tohle je další - pro Sigmu, tzn. budeme tu ještě nějakou dobu číst další variace na téma "Mám si koupit Otus, Sigmu nebo Nikon 105 a nebo si nechat Nikon 85, protože mi vlastně vyhovuje"...
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 3. 2017 13:25

Otus je aktuálně mimo hru, absence AF by mne omezovala. Podle toho, co jsem viděl na tom YouTube, se mi zdála Sigma o dost rychlejší v ostření, to by se mi líbilo třeba na fotky do haly nebo tělocvičny, N85/1.8G je na to hodně pomalý, ten Nikon 105mm bude něco mezi nim a Sigmou. Sigma má lepší konstrukci AF, problém může být s kompatibilitou, ale jednu Sigmu Art mám a zatím v pohodě, ale nástupce D750 třeba může mít nějakou novou funkci, se kterou to nemusí fungovat.

Jako nevýhodu u Sigmy vidím ještě podání barev a sterilní look. Každopádně to zatím jen tak sleduji, na reálný test a na případný nákup vidím někdy na začátku června, chtěl bych to mít před cestou do Toskánska vyřešené, ale chci to koupit co nejpozději, poučen z 300/4 a D500 nechci kusy z první série a chci mít možnost si vybrat z více kusů, zatím jich je na prodejnách málo, většinou jen jeden.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 12. 4. 2017 05:09

pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků