Jeden pevný objektiv na Full frame 35 nebo 50mm děkuji

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 20. 12. 2016 16:00

no..
jo.. boil to jpg priamo z foťáku..
chytil som paniku a utekal dnes do obchodu..
u nás to funguje tak, že tovar ak si vyskúšaš v predajni tak nemáš nárok na odstúpenie od zmluvy (kúpy)
šiel som s malou dušičkou ale vyplatilo sa.. zobrali to späť..

2 krát si to chlapi rozmyslite, nafoťte si niečo a doma v kľude analyzujte.. ak ok.. choddte do toho.. mne sa to nezdalo a podarilo sa mi to vrátiť..

ďalší krok bude zrejme svetelný objektív 24-35mm podľa f1,4-2
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 20. 12. 2016 16:04

toto bol rychly proces, gratulujem. Uvidime co na to Ganec...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 12. 2016 16:13

Zajímalo by mě, jak tohle využije Ganec v prospěch Olympusu :lol:
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 12. 2016 16:37

Dudisko
a jaký stupeň kvality jpg jsi tam měl?
Proč jsi se spíš nezajímal jak to vypadá v rawu?

Já bych z toho až tak velké závěry nevyvozoval. Třeba Sony NEX má dva stupně kvality jpg, jeden je úplná katastrofa, druhý je o něco lepší.
Ale raw je zcela OK.

On ani jpg ze starších Canonů není nic moc. Podle mě to bylo kvůli max. velikosti souboru.

Přijde mi že na to jdeš moc zbrkle, hodnotit foťák podle jpg je blbost.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 12. 2016 16:46

Inak medzi nami, tá 12-50 je jedno z najbiednejších skiel olouša a má význam len na makro. Aj nadšení oly recenzenti hovoria že seťák 14-42 je lepší, a to už je čo povedať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 12. 2016 16:48

Dudisko
a taky si myslím že je to i blbě zaostřeno, jsem v práci na sra.koidním monitoru, ale určitě není dobře zaostřeno na oči...
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 20. 12. 2016 17:01

bolo toho viac..
- vypálený pixel - kravina ale zelené bodky od nového foťáku nechcem
- ostrenie proti svetlu.. stromček som fotil asi 8 krát kým mi to zaostrilo na niečo..
- raw - robil som úpravu len v ZPS x ale na vyšších ISO moc farebného šumu a keď to odstránilo tak žlté fľaky.. nejako som to neprekúsol.. je pravda že softvér som mal .. no nie najvhodnejší..
- chaotické meranie expozície.. menil som clonu a v hľadáčiku paráda.. ale foto podexponované.. (zrejme moja chyba a niečo som zle nastavil.. ale v režime auto by to nemalo byť)
- mojim deťom sa výstup nepáčil.. (WB auto sa nejako nechytalo na naše svetlo v obývačke) manuál WB som nejako nevedel trafiť aby sa mi to páčilo..
- AF si vyberal čo chcel.. ak som nedal konkrétny štvorček tak si to robilo čo chcelo.. a aj keď bol štvoršek tak chytilo tak 60-70% čo sa mi zdalo málo..
- seťák tomu moc nepomohol.. a časy boli kritické..
- vadilo mi keď som chcel robiť prstom na displeji tak mi o vypínalo lebo si mysleo že som foťák priložil k oku.. teda citlovosť zatemnenia chytala ruku.. kravina ale vadilo mi to a ruku som musel dávať od spodku..

+ fantastická stabilizácia obrazu.. vedel by som si to predstaviť v canone - teda na čipe.. o tom žiadna diskusia.. je proste parádna..
+ design - je to pre mňa výrorom pekné.. sa čudujem že to íšem.. ale fakt má to niečo do seba..
+ funkčné tlačítka. fajn..
+ dotykový displej celkom ok..

viem.. mal som ho len chvíľku a zodpovedne si to nemôžem dovoliť tvrdiť že je to zlý foťáčik.. ale asi ma rozmaznala 6D a jej výstup.. to asi najviac zavážilo.. a keďže som sa rozhodol nekupovať drahé objektívy k OMD (čo by zlepšili výsledok) tak som sa rozhodol ako som sa rozhodol.. :-/

asi to nikomu nepomôže v rozhodovaní a je to len môj pohľad (krátky čas a nevyužitie potenciálu za normálnych podmienkach) ale myslím, že keď má niekto FF a chce niečo ako doplnok tak OLY s seťákom nie ja podľa mňa najlepšia voľba pre "nefoťičov"..

-- 20. 12. 2016 18:02 --

feanoor píše:Dudisko
a taky si myslím že je to i blbě zaostřeno, jsem v práci na sra.koidním monitoru, ale určitě není dobře zaostřeno na oči...

f 6,3 x crop.. to muselo byť v DOF :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 12. 2016 19:12

Poslyš Dudisko, ale ta fotka má v exifu ISO 1600, nikoli ISO 160.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 20. 12. 2016 19:17

No jo, fakt že jo. Na ISO 1600 to není tak hrozný výsledek...i když já bych dal přednost méně patlání a klidně více šumu, předpokládám ale že z rawu by se to dalo vytáhnout
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 21. 12. 2016 08:00

jo.. bolo to 1600
ale prišlo mi to ako môj mobil.. tak som sa zľakol :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamik99 21. 12. 2016 12:48

No tak to jsi to rychle vrátil. Každopádně vlastní zkušenost je nepřenositelná.
Teď ještě dostat zpět Tamrona a ráno se vzbudit s tím, že to byl jen zlý sen :-)
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 21. 12. 2016 19:36

nee.. možno ak to nepôjde s pevnými sa vrátim k tamronu..
ale
už vyberám iné..
sa mi páči celkom c 35 f 2 IS USM - slabšie svetelnosť a prijateľná kresba a cena ale rýchly a skladné IS + aj keď to nepreceňujem.. (mám majdlhší čas kratší ako 1/250s (V EXTRéMNE TMAVýCH SITUáCIáCH 1/125S) kvôli ľuďom..)
ale je tu ešte sigma 35 f 1,4 ART .. - zdá sa mi opticky lepšia a bitelnejšia ale veľkosť a váha.. a k tomu so sigmou mám zlé skúsenosti s presnosťou AF..

zvažoval som niečo 28 - ale na canon sa mi zdá buď slabé kresbou alebo málo svetelné (2.8)

24 sa mi zdá už moc..

s24-35 f2 je asi už fantasmagória na AF + canon (canon tam musí mať *****ítko na to, aby sigmy neprevzali ich trh)

-- 21. 12. 2016 20:40 --

http://www.the-digital-picture.com/Revi ... &APIComp=2
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 22. 12. 2016 00:05

Dudisko >>> Myslím si, že Sigma ART, by měla být lepší, ale když se podívám na ten odkaz co jsi postnul, tak rohy má Canon lepší a to je na plně otevřenou clonu, zatím co Sigma je již trochu přicloněná. Přesně jak píšeš, Sigma si s Canonem rozumí nejmíň ze všech těl a již jsem se 2x spálil, proto i když jsou tyto testovací parametry horší a cena vyšší, už jsem se zařekl a beru jen Canon. IS na té 35 STM nezapínám, na to ohnisko podle mě není přínosem a taktéž si hlídám čas kvůli lidem...

terka.jpg

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 12. 2016 10:30

to je canon 35 f2 IS USM ?
celkom OK ..
máš nejaké postrehy, skúsenosti,.. čo skutočná ostrosť, rýchlosť AF, CHA, "použiteľnosť"

prešiel som z zoomu 24-70 ale chcel som niečo skladnejšie svetelnejšie.. ale ten rozdiel 2,8 a 2.. no..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 12. 2016 11:34

Dudisko: Měl jsem ho místo Artky (kvůli AF samozřejmě) a je fajn. Rozdíl 2 vs 2.8 je větší než 1.4 vs 2 podle mě. Výhody proti Sigmě je velikost/váha a větší spolehlivost + IS. Není tak ostrý jako Sigma, ale hlavně proto, že Sigma je ostrá extrémně. Moje kombinace byla 17-40 + 35 IS + 50 STM + 85. U Nikonu je lepší výběr, mají dobře pokrytou stájovoou 1.8 řadu. To mě u Canonu taky štvalo. Dodneška nemají alternativy, jen relativně nespolehlivou Sigmu.
Často se používá 35/85, ale zase u Canonu máš ne moc spolehlivou 85 1.8 verzi a pak až drahou 1.2, která má taky svý negativa.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka