Jeden pevný objektiv na Full frame 35 nebo 50mm děkuji

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 17. 12. 2016 17:24

Este zvazujem objektívny.. 14-50 sa mi zdala ako dobra univerzalna volba vonku.. Ale nejako sa mi poserkala splatnosť..a tie ceny premiovych skiel su.. No zase mimo ..

-- 17. 12. 2016 18:38 --

A este chalani tu basnia o c24 2,8 stm tak zvazujem este to sklo a 100d
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 17. 12. 2016 20:57

c24/2,8 stm je hodně slušný objektiv, opravdu hodně jsem si ho oblíbil. Ale světelnost není žádná sláva, f1,8-2 při zachování všech optických vlastností by bylo o dost lepší, i za cenu větších rozměrů.
Společně s c100d to bude výborná sestava. Ale jako foťák pro rodinu za sebe říkám ne. Je to pořád dlsr + pevné sklo se všemi přednostmi i neduhy. Navíc je to canon, takže pro adekvátní výsledky je potřeba fotit do Rawu a fotky v pc doladit.
Pro rodinu bych volil nějak kompakt s 1" čipem a vysoku světelností. Třeba sony rx100III. Fotí to skvěle a téměř samo, pro rodinu výborná volba.
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 18. 12. 2016 21:28

Asi jo..
Zajtra pojdem ošahať toho olyho. Som zvedavy ci sa mi bude pacit vystup a pouzitelnost - dam to maminke do ruky a ak jej to pojde tak asi aj kupim
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamik99 19. 12. 2016 19:10

DUDISKO píše:tak.. a tamron je predaný.. 8-S
normálne zmiešané pocity..

No teda! IMHO jsi udělal blbost. Velmi univerzální světelný zoom jsi dal pryč.

Taky jsem si k FF Canon před časem koupil CSC Oly se seťákem jako doplněk "do kapsy". A po necelé sezoně šel Olýk z domu. Co mi jako majiteli FF vadilo byla veliká HO. Odpíchnutí od pozadí oproti FF se seťákem takřka nemožné. Formát 4/3 taky nevyhovoval.
Nakonec jsem pořídil Fuji XA-1 s 16-50 nový za 7t Kč. Mám k němu i redukci na Canon skla, takže třeba Samyang 8mm můžu použít. Nebo manuální Fujian 25/35 1,7 na hraní.
Jsem spokojen. Snímač lepší, než APSC Canon.

Proč jsi nekuknul na Paladix do bazaru?
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 19. 12. 2016 19:25

hmm
čas ukáže.. oly je už doma a nabíjam baterku..
objektív čo som predal a hneď prvá akcie s 50 1,4 bola .. o ksichtoch :-)
ale plánujem časom niečoširšie svetelné..

ale teray som kúpil niečo pre rodinu a tak na cvakanie.. s FF im to moc nešlo..

výstup zistím za chvíľku a použiteľnosť časom.. dám vedieť aj pre ostatných svoje postrehy a možno aj niečo objektívne :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 19. 12. 2016 22:52

No, Dudisko, ať se daří, držím palce. Každopádně vyměnit tamrona 24-70/2,8 na FF za 12-50/3,5-6,3 na 3/4 to chce velkou poslušnost :-). Mám pocit, že ti pro 6D bude hoodně chybět širší ohnisko mezi 28-35mm a další investici se nevihneš. Něco jako c28/1,8 usm, či c35/2 usm is.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 20. 12. 2016 10:04

jo.. poslušnosť..
teraz by som to už nerobil.. a doporučujem každému, nech má pohnútky akéhoľvek nech to nerobí..
výstup je pre mňa veľké sklamanie
možno s inými sklami a inom ise to bude lešie :-/
ale tie spevy okolo m 4/3 sú len falošné kokrhania.. a myslím že som spravil veľkú chybu..
aj deti tvrdia že sa na to nedá pozerať :-/
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 20. 12. 2016 10:30

To je fakt ISO 160? nechybí tam ještě jedna nula?
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 12. 2016 11:00

Dost lidí tu rozblemcanost ale "nevidí", viz vedlejší vlákno o Olympusu a viz prežehlenej hroch od Bambouska.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 20. 12. 2016 11:44

3/4 čip se s FF nedá srovnat, to je jasný a s tímhle sklem je to k ničemu. P.Bambousek bude možná další, kdo se spálí. Ale on bude používat ty nejlepší světelná skla, tím toho dost dožene. A mám pocit, že se lidem to patlání začíná líbit a stále víc lidem to nevadí. Hroch je na ISO 500 a už je to bída. 3/4 potřebuje tu nejlepší dostupnou optiku aby to mělo smysl.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 12. 2016 12:49

DUDISKO píše:jo.. poslušnosť..
teraz by som to už nerobil.. a doporučujem každému, nech má pohnútky akéhoľvek nech to nerobí..
výstup je pre mňa veľké sklamanie
možno s inými sklami a inom ise to bude lešie :-/
ale tie spevy okolo m 4/3 sú len falošné kokrhania.. a myslím že som spravil veľkú chybu..
aj deti tvrdia že sa na to nedá pozerať :-/

Tak to je uder pre Cvacha rovno z rodinneho kruhu:D Som zvedavy na reakciu :mrgreen: :tleskani
BTW, naozaj sa na to neda pozerat. To je vystup JPG priamo z fotaku ?
P.S.: neviem odkial si kupoval, ale ak z eshopu, tak doporucujem vratit a investovat do niecoho ineho.
Naposledy upravil landov dne 20. 12. 2016 13:08, celkově upraveno 2
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 20. 12. 2016 12:51

Bylo to jen zle nastavené :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 12. 2016 13:38

to hoax: přesně to mě napadlo :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 12. 2016 14:42

Uff.. Nechci nikomu čumět do peněženky, ale za kolik svateb si na sebe ten Tamron vydělá? (2-3?) že jsi teď pustil svatby. Ten OOC jpeg vypadá teda šíleně.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 20. 12. 2016 15:40

podobně mi fotil mobil před pěti roky
jack08
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka