RECENZE: Tamron 35mm f/1.8 VC

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 10. 2015 20:23

Prave testuji novy Tamron 35/1.8 se stabilizaci. Videorecenzi ocekavejte behem vikendu, uz ted ale muzete klast pripadne dotazy (testovaci snimky mam jiz porizene), nebo si vyzadat fotku z tohoto objektivu dle vasich predstav (v ramci mych moznosti samozrejme :) ).

Obrázek

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PassyRiot 23. 10. 2015 22:20

bude fotka pejska ?
zkuste srovna jak na FF tak i na DX
a makro reverse nasazenej
chtělo by to Tamrom 20mm
PassyRiot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2015 07:04

Já jsem na tu recenzi docela zvědavý, protože 35mm na FF vidím jako výzvu: Sigma Art je podle mne těžká, Nikon 35/1,8 hodně vinětuje, Tamron je papírově zajímavý, ale ty první ukázkové fotky od Tamronu byly nic moc. Tak uvidíme.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 10. 2015 10:00

S týmto proti 35/2 IS? a za tú cenu? Veľa šťastia. Aj popri 35/1,8G a 35 Art to bude mať ťažké...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 10. 2015 18:11

Souhlas s Ondrejom, pro Canon to podle mě nemá smysl kupovat, když můžu mít o osm tisíc levnější, výborný Canon 35/2 IS USM.
Ale jinak oceňuji že se Tamron snaží.

http://www.the-digital-picture.com/Revi ... &APIComp=0
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iamc00l 25. 10. 2015 01:08

mohl by jsi tím zkusit udělat nějaké makro, případně to reverzně nasadit na bajonet a pak to zkusit udělat ?
bylo by možné si to někde prohlídnout v neděli v Praze ?
Iamc00l
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 10. 2015 21:30

Tak kde je ta slíbená recenze?
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 10. 2015 01:58

Na karte :) Behem zitrka nahraju, zpracovani fotek z diskoteky melo holt prednost.

Jinak jedna zajimavost. Je to prvni stabilizovany objektiv, s kterym jsem se osobne setkal, u ktereho vadi zapnuta stabilizace na stativu. Ne ze bych stabilizovanych skel zkousel mraky, ale zadny ze 4 Nikkoru, co jsem zkousel stabilizaci na dlouhe casy, obraz nerozhybe.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 10. 2015 20:21

Tak slibena recenze, hlavne teda najdete v popisku videa opet ukazkove fotky v 12Mpix. rozliseni.

Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2015 20:44

Zkoušel jsem na f1,8 a f/5,6 přečíst tu nástěnku a nic moc, Nikkor-Micro 40/2,8 by to podle mne vykreslil, Zeiss 35/2 asi také, Sigma Art určitě, i když na plnou díru by to byla výzva. Jinak souhlas, vinětace super, aberace nic moc, ostrost nic moc, bokeh nic moc, stabilizace super.

Smíšené pocity. Na D750 bych preferoval asi Nikon 35/1,8 ED (snímači by vinětace moc nevadila) nebo Sigmu 35 Art (to je v 35mm pro Nikon etalon), byť je dost těžká volba.

Tamron to podle mne nebude mít lehké, i když je to určitě zajímavý objektiv. To vadnutí v rozích by mi vadilo, ale není to K.O.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 10. 2015 21:01

Ten Nikkor 35/1.8G je v srovnani s Tamronem na FF "blato", viz recenze na makofoto.

Jinak tou nastenkou myslis toto?
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2015 21:11

Máš pravdu, v té recenzi od Ing. Kortuse vychází Tamron v krajích jako ostřejší. Na tom Nikonu se mi líbí nízká hmotnost, jinak to žádný zázrak není.

Ano, myslel jsem tu nástěnku, já si takto někdy čtu jídelní lístky :-)
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zocharcarnajev 26. 10. 2015 21:34

fyzicky je takový moc velký, bokeh je zvláštní ale silně připomíná Tamron 28-75 2.8 nasazenej na FF čipu, neni ale jako Nikon 50mm 1:8
Zocharcarnajev
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 10. 2015 06:07

Neviděl jsem v recenzi žádné výtky ohledně konzistentnosti AF. U mé Sigmy Art je to oproti Nikonu zjevně slabší, ale tady to vypadá v pohodě. Je to tak?
pemar
Návštěvník

Další stránka