RECENZE: Nikkor AF-S 24mm f/1.8G

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 10. 2015 16:10

bob222: to by me take zajimalo, proc mi odstranil odkaz na FB stranku, bohuzel jsem se vysvetleni od admina LHE stale nedockal, navzdory tomu, ze si zpravu jiz precetl. Nehlede k tomu, ze to zadna pravidla fora neporusuje. Kazdy at si o tom udela obrazek sam.

Testovaci fotky z D5300 jsem doplnil do popisku videa.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zocharcarnajev 21. 10. 2015 20:05

jsou to svině že odstranili FB stránku z bloku, neni důvod
osobné ego admina a některých lidí ?
Nikon D5300 má čip od Toshiby ne ?
Zocharcarnajev
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NenyNikon 21. 10. 2015 20:11

Petře L.: a jaký je tedy verdikt recenze ? Koupil by sis (kdyby nešlo o rozdíl v ceně) jaký ? 24mm nebo 28mm ? :-)
Ondra Neny

Nikon forever :)
NenyNikon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 10. 2015 20:19

PL: díky za test na DX, mě to přijde jako hodně přesvědčivý výkon, nezacloněno to je do krajů měkký, ale přijatelně a na 1.8 nepotřebuji ostrý pravý dolní roh. Po zaclonění paráda. Bokeh u labradora velmi příjemný. Závěr bych formuloval jako velmi vyrovnaný výkon, pěkný přírustek. Cenu si musí každý vyhodnotit sám. Jako čistě DX sklo je to asi drahý, s případným pozdějším přestupem na FX mi to dává větší smysl. Uvidíme co na to Ježíšek. Stát jako 28mm tak neváhám a jdu pro něj zítra.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 10. 2015 20:38

Dřív jsem někde četl, že url v podpisu je zakázané, ale teď už to tam nikde nevidím. Zato vidím, že mně podpis taky zmizel...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 10. 2015 20:54

tak hlavně že řeší 3,14... nechápu koho poškozuje odkaz na FB
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 10. 2015 22:59

kozakm píše:Dřív jsem někde četl, že url v podpisu je zakázané, ale teď už to tam nikde nevidím. Zato vidím, že mně podpis taky zmizel...

Predpokladam, ze uz se pracuje na naprave, takze az se mi (pokud) admin uraci odpovedet, jiz bude v pravidlech patricne doplneno. Pointa je ale v tom, ze jsem tam ten odkaz mel asi rok. A najednou sup a je to poruseni pravidel (coz neni, dle aktulanich pravidel). Takze chci vysvetleni, o co tady jde.

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BendaJenda 21. 10. 2015 23:38

je to k ničemu, 50mm 1.8 G na street foto a jinak radši bych vzal Tamron 15-30 2.8 VC
BendaJenda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 22. 10. 2015 07:56

prosim o vysvetlenie, v com je lepsi Tamron SP 15-30mm F/2.8 Di VC USD.

vahou 1,1kg? nemoznostou nasadit filtre? cenou 1.200€?
(Nikon AF-S Nikkor 24mm f/1.8G ED> 355g, 72mm filtre, 800€)

teraz som urobil fotku z okna s Nikon AF-S 20/1,8G na plnu dieru f1,8 a ano, tie kraje su tiez makksie na f1,8 (ostril som do dialky na les), takze ta nova 24/1,8G je vlastne tiez dobra :-)
http://www.imagehosting.cz/images/dsc112gvg.jpg
Obrázek
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Samyang 45/1,8 AF FE + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 10. 2015 09:01

Benda a Jenda je troll
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod hoax 22. 10. 2015 11:21

PL: Dej si odkaz na web pod avatar a víc bych neřešil, koho zajímá nějaký podpis pod příspěvkem :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 10. 2015 15:39

hoax: to jsem jiz udelal, pres klub.mf.cz, ale porad tam zustava odkaz puvodni. Maj to nejaky rozbity asi^^

lennyl: podle me jsou vsechny tri 1.8G sirokace opticky +/- stejny, zasadnim rozdilem tedy imho zustava pouze ohniskova vzdalenost, kterou bych se pri vyberu jednoho z nich ridil prioritne, pokud by to nemela byt cena.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2015 18:30

Já jsem se nakonec rozhodl podle toho, které ohnisko používám na 14-24 častěji a to, že kus 20mm/1,8G potřeboval podstatně menší korekci AF.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 10. 2015 19:38

Petr Luňák píše:
kozakm píše:Dřív jsem někde četl, že url v podpisu je zakázané, ale teď už to tam nikde nevidím. Zato vidím, že mně podpis taky zmizel...

Predpokladam, ze uz se pracuje na naprave, takze az se mi (pokud) admin uraci odpovedet, jiz bude v pravidlech patricne doplneno. Pointa je ale v tom, ze jsem tam ten odkaz mel asi rok. A najednou sup a je to poruseni pravidel (coz neni, dle aktulanich pravidel). Takze chci vysvetleni, o co tady jde.

Ten dotaz musis smerovat na admina, ktery to smazal. Ne na moderatory fora. Poslal sem ti to i pres SZ.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránka