Nikon Rumors - 16-80/2.8-3.5 - aneb přání otcem myšlenky

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 16. 6. 2015 01:04

http://nikonrumors.com/2015/06/15/new-n ... mmer.aspx/

Obávám se, že to sklo by vážilo skoro kilo a stálo tak 25 - 30 tisíc Kč, což Nikon pro DX řadu už asi neudělá. Fakt je, že by to nahradilo 17-55/2.8 a 16-85/3.5-5.6 VR současně.

D400 + 16-80/2.8-3.5 by vskutku nebylo špatné zmrtvýchvstání high-end DX, ale nebuďme naivkové. :-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 6. 2015 06:10

Podla mna este viac nez kilo a 30k penazi, ja to vidim tak, ze by si mal prejst na Pentax FF :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 16. 6. 2015 07:08

Na žádný FF rozhodně nepřejdu. Můžu zůstat u nějakého APS-C, případně bych možná ještě mohl mít formát m4/3. Důvod proč nepřejít na FF je zcela jednoduchý: DX snímač mě nelimituje v žádné mé fotce: žádná má fotka by se mně nelíbila víc, kdyby měla méně šumu, menší hloubku ostrosti ani větší rozlišení. Takže by zbyla jen vyšší váha, objem a cena.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 6. 2015 07:37

Ja zas nechápem, prečo musí byť FF DSLR tak nekonečná krava. Mám doma OM-2, to bolo FF a bolo to fakt skoro do vačku od košele. Chápem že AF a podobne, ale až také teľatá by to byť všetky nemuseli. Len byto holt nebolo primárne určené pre 70-200/2,8 a viac.
Trošku sa k tomu pre mňa dokonalému FF blíži sonka, s objektívmi 28/2,8, 35/2,0, 50/1,4, 135/2,8 by to bola zostava jak malina.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 16. 6. 2015 07:43

no mozna to nebude az takova krava, tu 300/4 taky zvladli udelat malinkou. Ta by zaslouzila napis "limited" ...

bob: Tela se uz daji vybrat pomerne male. No a pak zalezi na sklech a preferencich - ty moderni pro prohlizece 1:1 na monitoru uz male nebudou, pokud clovek sahne po necem starsim a smiri se s nekterymi nedostatky, tak muze mit sestavu prijemne malou ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 6. 2015 08:06

bob222 píše:Ja zas nechápem, prečo musí byť FF DSLR tak nekonečná krava
Logicky: aby poskytovala väčšiu kvalitu ako súčasné APS-C a mFT.
Kúpil by si si FF, keby existovalo niečo skladnejšie a zároveň kvalitnejšie? ;-)

Ďalší "problém" je, že aby sa mohla zmenšiť veľkosť, musela by sa zhoršiť svetelnosť. A DSLR pri clonách nad F/8 už majú s AF problémy.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 6. 2015 08:11

FotoABC píše:Důvod proč nepřejít na FF je zcela jednoduchý: DX snímač mě nelimituje v žádné mé fotce: žádná má fotka by se mně nelíbila víc, kdyby měla méně šumu, menší hloubku ostrosti ani větší rozlišení.

Ale páčila :-) .. fotka z FF, ak to nie je odflaknute, ma v sebe iny look, aj na krajinke.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 6. 2015 08:26

Ganec píše:
bob222 píše:Ja zas nechápem, prečo musí byť FF DSLR tak nekonečná krava
Logicky: aby poskytovala väčšiu kvalitu ako súčasné APS-C a mFT.
Kúpil by si si FF, keby existovalo niečo skladnejšie a zároveň kvalitnejšie? ;-)

Ďalší "problém" je, že aby sa mohla zmenšiť veľkosť, musela by sa zhoršiť svetelnosť. A DSLR pri clonách nad F/8 už majú s AF problémy.



Volovina, obrazovo by to bolo lepšie aj menšie. Veľkosť krabice nemá vplyv na obraz.
Pozri si prosím Ťa objektívy minolta 28/2,8, 50/1,7, 85/2,8. Všetko sú to sklá na FF s autofocusom. Aký tam je problém s rozmerom, tá 50/1,7 je menšia ako olympus 45/1,8.
A netrep prosím o AF pri clone nad 8, to už je fakt mimo ako väčšinou. Nezabudni že mám aj olympus, a ten nepotrebuje ani clonu 8, stačí šero a je v *****...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 6. 2015 08:44

Tak, kdo z vás si poslední dobou cvičně plní košík v eshopu výbavou na Pentax, Fujifilm nebo Olympus?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 16. 6. 2015 08:57

Tak musim rict ze cvicne jsem si do kosiku fuji nahazel, ale neni to zrovna levny :D U Oly se mi libi tela, ale nejak si neumim vybrat z objektivu
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 16. 6. 2015 09:00

FotoABC píše: DX snímač mě nelimituje v žádné mé fotce: žádná má fotka by se mně nelíbila víc, kdyby měla méně šumu, menší hloubku ostrosti ani větší rozlišení.


Určitě jsi to již tady napsal, ale zrovna u tohohle se to hodí zopakovat. Když tě neomezuje tělo, v čem tě omezují dostupné objektivy nebo je to jen touha mít hezký seťák?
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 6. 2015 09:02

Ajaj, oblíbený seznam skla na 20 řádků bude následovat... po sté. :-D
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 16. 6. 2015 09:07

Nechci znát seznam přání a tužeb s čím by se mohla udělat možná lepší fotka a stálo by to za těch pár desítek tisíc. Chtěl bych znát jaká poškození fotek autorovi provádí skla co má.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 16. 6. 2015 09:08

Ganec: prosím tě už jednou pochop, že DSLR ostří s odcloněným objektivem. Pokud se tu bavíme o AF při cloně f/8, tak výhradně pro případ f/4 objektiv+ telekonvertor. Pak jsou krajní body zacloněné, ostří se přes prostřední. Z těch tvých poznámek to vypadá, jako by DSLR potřebovaly f/2.8 objektivy, aby vůbec fungovaly, což je nesmysl. Velikost DSLR skel způsobuje retrofokální design. U CSC je mi velikost skel záhadou, tam se něco nepotkalo.

bob222: nová A7rII narostla oproti předchozí verzi, je to zřetelné, takže pomalu odpadá i tato naděje. POdle mě je ale velikost dost o ergonomii, na práci něco co se dobře drží i s velkým objektivem. Navíc konkurence ve foťácích do vrecka je už dnes tak veliká, proč ještě kriplit profi DSLR. Nebo Nikon DF, je sice menší, ale velikostí mě taky překvapil.

Pokukuju teď po FUJI x100T, a porovnával jsem jí s X E-1+ seťák, vím je to pevné sklo oproti zoomu, ale ten rozdíl ve velikosti objektivu je obrovskej. x100T sice není malá, ale má celkem malý profil, nic z ní moc nečouhá, to je možná to co oceňuješ na starých rangefinderech, nicméně to je jiná konstrukční škola. Jen konstatování.

FotoABC: větší smysl by dával ekvivalent k FUJI 2.8-4.0

-- 16. 6. 2015 10:10 --

MT: FUJI, FF Sony, ale nevychází mi to líp než Nikon
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 16. 6. 2015 09:15

Lotrandor - no jo. Je to sice stejně těžké, zato dražší a s větší spotřebou baterek. Ale jo, jde to poskládat na menší objem.
Melancholický Trol
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků