Sigma 150-600mm f/5,0-6,3 DG OS HSM Contemporary

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod snopa 24. 5. 2015 10:35

pemar:

Jj až ho plně zvládnu, myslím bude OK. Nějaké další zpracované jsem už vyvěsil zde:

http://foceniproradost.net/nezarazene/spotter
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 5. 2015 11:33

Sigma C je na 600mm lepšia od Tamronu.... A verzia Sport je ešte kus ostrejšia, no pri tej váhe a cene by aj mala byť :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 10:48

Zdravím všechny...Jsem začátečník, neboli spíš mírně pokročilý Pořídil jsem si tento objektiv ale mam s kvalitou fotek celou řadu problémů, nebudu tady spamovat ale pokud by se našel člověk co focení opravdu rozumí a byl by ochoten to semnou konzultovat po mailu byl bych rad...Muj mail: s-p-q-r@seznam.cz
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 9. 2016 11:38

Napis to sem, nemusíš být jediný, koho ten objektiv trápí. Kamarád měl verzi sport, pořádnej kus železa.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 12:05

no ono možná ani nejde o objektiv :o) mám prostě problém udělat pěknou fotku...je sice pravda že mam tělo jen 1200D ale nechce se mi věřit že by to byl až takovej šmejd foták. fotil jsem před tím na setovej objektiv 55-250 F/4-5,3 a rozdíl s tímhle novým skoro žadnej Bud fakt neumím fotit a nebo je poškozenej nějak fotak což je sice mala pravděpodobnost ale i to se muže stát. fotky mají velky šum a jsou neostre..vím co je ISO clona atd a at měním nastavení jak chci pořad stojí ftoky za prd:o) Vím že to není objektiv na focení sprotu v hale ale včera sem fotil trenink hokejistu tak na zkoušku a to se opravdu neda ty fotky jsou strašne a to i bez zoomu a když sem fotil stojícího hráče. Ted se bojím koupit nové tělo abych nebyl zase zklamanej:o) přemýšlím o 760D nebo 80D .Pokud má někdo radu jak na tento objektiv nastavit clonu iso a čas pro nejlepší fotky(relativně k jeho výkonu samozřejmě) v hal na hokej,ještě bych to zkusil ale ani v zoo sem nepořídil žádnou pořádnou kvalitu a to bylo velmi krásne počasí... Když tak zkuste někdo ohodnotit jednu fotku v raw bez uprav jestli je adekvátní fotáku a objektivu a nastavení.

https://ulozto.cz/!Bqj49XAAVPjU/mg-1217-cr2
Naposledy upravil S.P.Q.R dne 30. 9. 2016 12:14, celkově upraveno 1
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 9. 2016 12:08

Tam nepomoze ani 760D ci obrazovo mierne lepsi 80D ....v hale to chce uplne iny objektiv (v pripade Canonu je lacne a slusne riesenie napr. EF 100/2 USM, ci EF 200/2.8L)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 12:20

Ondrej: Já vím že tonení optimální ale nefotím pouze hokej fotím i americkej fotbal tam by to mělo bejt za dobreho počasí bez problemu ale fotím hodně zvířata a zatím nejsem tak bohatej abych měl na každy druh focení jinej objektiv :o) Navíc nemám zkušenosti s objektivem 200 ale nebude mít maly zoom na detaily? Navíc ja nečekal zazraky věděl jsem že to není to prave na hokej ale zase sem nečekal takovou hrůzu:o)
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 30. 9. 2016 12:29

fotku som este nevidel, ale dovolim si tipnut na FF/BF objektivu...pozriem fotku na
PC
Naposledy upravil landov dne 30. 9. 2016 13:54, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 9. 2016 13:04

Ide o hokejovu fotku - namiesto ISO 1600 by sa tam hodilo aspon ISO 6400, cas 1/320s je rovnako hranicny. Zaostrene je na hokejku, nie hraca...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 13:13

Ondrej to je právě ten problém Kdybych tam dal ISO 6400 je ta fotka nekoukatelná už tuplem děla mi to totiž pak hrozně fleky které už se nedají zamaskovat ani v PS. Celkově mam problem s ISO proto jsem psal v prvním postu jestli nemuže být něco s fotákem třeba v te zologicke když sem dal iso na auto některe fotky ve stínu byly relativně dobré ale najednou u některych ISO 6400 samozřejmě pak fotka uplně KO. Zkoušel sem čas 200 na tom hokeji tak relativně byly ty fotky nejlepší ale prostě pořád je problem s tím ISEM..na automat to nejde dat vubec protože to pak děla opravdu hnus. nemuže nakonec fakt bejt něco s fotákem. Nevím jak to v něm funguje s ISO jestli se tam da něco pokazit ale každopadně s tím něco v pořádku není. I když jsem měl ISO ručně v te zoo fotil jsem jedno zvíře z jednoho místa vícekrat a fotky opravdu každa jiná co sdo světlosti.

-- 30. 9. 2016 14:39 --

ondrej..jinak co se týče zaostření na hokejku mužeš mi vysvětlit proč? co se týče focení rád se učím všemu novému tak bych rád věděl z jakeho důvodu se to děla..tedy jestli to není tajemství :o)
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 9. 2016 14:19

S.P.Q.R smiř se s tím, že u čipu téhle velikosti je hranice slušné použitelnosti ISO 1600. Strop je ISO 3200. A je jedno, jaký foťák máš, pokud se jedná o snímač velikosti APSC a menší.
Je to zaostřené na hokejku, to znamená, že ty zaostříš na hokejistu, ale objektiv má rovinu zaostření posunutou dopředu. A nebo naopak dozadu. Říký se tomu front focus a back focus FF/BF. Pokud je to pravda, otestovat to můžeš sám, návodů je na webu spousty http://www.fotoradce.cz/jak-otestovat-objektiv-na-front-a-back-focus, budeš muset objektiv i s foťákem poslat do servisu na seřízení. C1200 nemá funkci pro korekci posunutého ostření.
Problém by měl zmizet, když budeš ostřit pomocí živého náhledu. To taky vyzkoušej.
A nezapoměň na to, že fotit s ohniskem 240-960mm (eq.FF) se z ruky téměř nedá a stativ, který udrží 960mm stojí hodně.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 15:05

Olbas: Tak FF/BF to není udělal sem ten test a je to naprosto v pořádku,v tomhle bude spíš problem že ještě nejsem na tak těžkou věc zvyklej přeci jen se s tím hůř manipuluje. Celkem mně ale překvapuje co píšeš o tom ISO...To by asi vysvětlovalo proč jsou fotky s ISO 6400 vlastně horší než s ISO1600. V tom případě by ale měli prodavat takove fotáky za 1000 kč a ne za 8000 ted mam na mysli 1200D protože to vlastně je totální šmejd. Pokud jsem tě správně pochopil tak s vyšším isem umi pracovat jen full frame snímač...tedy něco jako když windows XP neuměli pracovat s ramkou větší jak 4GB i když o ní fyzicky věděli :O))) Ted je otázka o kolik se mi zlepší fotky..myslím všechny ne jen hokej, pokud koupím novej foták minimum pro mně je zatím 760D maximum ale tak 80 D :o)) Nejsem Bakala :o) ty sice umí i větší ISO než mojich 6400 ale podle toho co píšeš je mi to platny jak mrtvému boty. Samozřejmě je tam větší rozlišení u 760ky 24 mega ale pořád s tím mužu leda tak fotit ptáky v lese a to ještě na sluníčku. Asi je levnější koupit si auto a jezdit na safari do Afriky než fotit .o)

JInak se omlouvám za tu otázku o hokejce špatně jsem to přečetl a pochopil.:o)

-- 30. 9. 2016 16:24 --

a ještě mam jednu otázku přímo na tenhle objektiv...tak nějak nevím jak použít poslední dva přepínače předposlední je OS , chápu je to stabilizátor ale ma polohy 1-2 a pod tím je ještě přepínač "custom a tam je volba C1-C2 a off ..tak to vubec netuším jak tohle a kdy nastavit ..
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 30. 9. 2016 15:56

S.P.Q.R: tak ten objektiv není špatný, mám ho již v rukou více jak rok. S APSC je to jak píše oldbas. Já když ho nasadím na 60D, tak je to dost bída, cloním na F9 (letecká fotografie) a když musím s ISO nahoru, hned vím, že jsem dofotil. Na 6D je to bez problému, tam ISO řešit nemusím.

K funkci OS: 1/2 je přepínání vertikální/horizontální OS je auto, Custom:je použitelný pro uživatelské nastavení, ale to se dělá přes USB dock.

písni mi na mail: snopa@seznam.cz
ukázka: http://foceniproradost.net/nezarazene/spotter
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 30. 9. 2016 16:06

Snopa..zrovna tobě fotky zavidím :o)) jsou super ja tady sice řeším pořád hokej ale fotím hlavně americkej fotbal a jelikož mame po sezoně tak s tímhle objektivem už fotky letos nebudou..Hokej hraje bratr od přítelkyně a pořád by chtěl fotky ze zapasu :o)) Bohužel mě pořád zlobí to ISO a to třeba i venku za slunečneho dne jak sem psal fotil sem v zoo a nic moc fotky asi bych lepší udělal s G12 což mi teda přijde hodně špatne. ja se nemužu zbavit pocitu že je něco s fotákem dokonce mam pocit že čím dele fotím tím jsou fotky horší. nevím možná už z toho blbnu sem se do toho focení nějak moc zažral možna by byla lepší pauza a vyčistit hlavu :o) Každopádně jsem rozhodnutej kupovat nové tělo takže pokud to bude fotákem nic se neděje jen jsem prostě chtěl přijít cele te věci na kloub :o)

Mimochodem ted sem jen tak zkoušel pracovat s isem, slunko zalezlo a sem doma takže tu je podstatně meně světla než na stadionu hokeje...dal jsem s ruky asi ze 7 metru vazu iso 6400 čas 1000 a fotka relativně čistá mírnej šum ale celkem ostra dobry detail.... takove fotks mít z hokeje sem štastnej ale prostě až večer budu fotit zapas zase to bude hnus fialovej.o))Ale přírodní světlo i když je ho amlo ja asi přírodní jinak nevím kde by ještě mohl bejt tak propastnej rozdíl...
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 30. 9. 2016 16:36

Jj umělé světlo je hnus, i když je ho pocitově třeba i víc, fotky jsou i přesto horší. Já bohudík při umělém nefotím, fotím pouze venku. Ale u mne to je jinak jak u tebe, můj objekt má celkem předvídatelnou trajektorii a celkem konstantní rychlost. Na 600 mm si dovolím i 1/100, to když chci, aby vrtule dělala kroužek. U toho fotbalu to bude frmol a všemi směry na jednom plácku. Zkus si třeba dát větší odstup, nebudeš muset tolik lítat objektivem ze strany na stranu a eliminuješ pohybovou neostrost. Jinak nevím, jsem sportem nepolíbený. :-) Na hokej bych ale asi volil 70-200/4L IS USM přijde mi vhodnější jak do haly tak na hřiště.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků