Sigma 150-600mm f/5,0-6,3 DG OS HSM Contemporary

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 14. 10. 2016 21:51

Snopa: Tady jsou 3 Rawy bez uprav a tři jpg po upravě. Jestli si viděl tu fotku co sem tu dával prvně tak je to 100 a jedna :o) A to hráli v hale kde je teda sakra mizerne osvětlení když hrají doma mají novou halu a ty světla jsou uplně někde jinde takže tam by měli fotky být ještě lepší. Pokud by měl někdo připomínky k upravě rad se přiučím pořád se řadím mezi začátečníky a poradit si jistě nechám. Omlouvám se za spožděni ale práce je moc lidi nejsou, nikomu se nechee dělat :o)))

https://ulozto.cz/!k1VPyzdd0i8j/hokej-zip
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stump 14. 10. 2016 23:32

Já se taky stále učím ale kdybych měl 6D tak bych honil iso jak o život. Kompenzaci expozice jsem do plusu ještě nikdy neměl natož +2/3 :-) nedá se to vytáhnou na pc radši? A rozmáznutí je super je vidět akce ale rád sekám víc fotek kompletně ostrých na ještě kratší čas pokud to jde. A když vidím ISO 6D tak normálně žasnu :-)) Supeer
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S.P.Q.R 15. 10. 2016 07:10

stump: no mám tu 6d chvilku a měl jsem obavy že ta sigma bude přece jen se svojí světelností slabší než třeba ten tamron a hlavně to osvětlení v te hale bylo katastrofální nesvítili jim ani všechny světla u mantinelu doslova tma:o) ale je vidět že ten FF si fakt poradí i s hodně špatným osvětlením. Jak sem psal moc díky těm co mi ho doporučili. Navíc už sem dostal kapky od jednoho profi fotografa, ktereho znam z polska fotí nám zapasy am.fotbalu že to mam tmave ty upravene fotky:o)) bohužel tady je to asi na každem protože mě se líbí fotky spíš takove tmavší než světle. Až budou kluci hrat doma v te nove hale kde je světla plno popustím sigmě uzdu uvidíme co 6d dokáže :o))) Tam si mužu nastavit Iso ručně protože je světlo po cele ploše stejne...tady bohužel bez automatu byly fotky u mantinelu hodně tmave a na hokeji přepínat iso nejde :o) Tak či tak posun proti 1200D na stejnem objektivu je opravdu hodně viditelny.
S.P.Q.R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 10. 2016 12:11

S takou technikou by bolo "malo svetla" / "vela sumu" / "zbytocne tmava expozicia" uz len vyhovaranie sa. Aj s 1200D je lepsie spravne exponovat na vysoke ISO, ako nespravne/velmi tmavo, no na nizsie ISO.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránka