Tamron 24-70 vs Sigma 24-105 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mick8 26. 4. 2015 19:28

Zdravím všechny, ptal jsme sice v jednom vlákně, ale nějak se mi lidi nevyjádřili. Mohli byste mi pomoct srovnat tyto dva objektivy? Převážně fotím krajinu, to jo, ale tento objektiv bych chtěl spíše na focení portrétů a v méně světelných prostorách. Rozpětí 70 x 105 neřeším a ostrost vypadá stejná, ale v tu chvíli je T světelnější. Ale nevím, jak je to s rychlostí ostření? Nemáte někdo zkušenosti? Jaký byste vybrali? Dík
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 4. 2015 19:40

Já bych do tmavších prostorů a na portréty spíš vybral nějaký pevný světelný sklo. K tvému výběru jen tolik, že f4 se mi zdá na tvoje použití už moc. U obou bych se bál různých problémů, nebral bych osobně ani jeden, ale to je jenom osobní preference. Nebo by tě mohla vyhovovat třeba kombinace zákládní míň světelný + 85 f1.8? Díval ses na Nikon 24-85 varianty? Jsou levnější.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 26. 4. 2015 19:47

Právě, že pevná skla mám, 50, 85 a tak jsem si říkal, vzít nějaký univerzálnější. To jsi mě moc nepotěšil :-D Takže myslíš, že k tomu co mám, tak jako varianta pro normální použití bohatě stačí N ? A do méně světelných prostor brát pevné... Rozhodně bych tím ušetřil :-)
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 4. 2015 20:04

Moc nechápu, tak když už máš pevný 50,85, tak bys chtěl potom do těch tvých podmínek stejně brát univerzál? Tak v tom případě jedině f2.8, ale potom postrádají smysl ty pevný ne? Prostě záleží na tobě, já bych taky nevěděl :) Jestli tě nevadí nekonstantní světelnost u Nikonu, tak je to relativně levnej záklaďák. Ale já nemám Nikon, tak to ber z rezervou:) Ano a finance jsou taky důležitej faktor, preferuju pevný, takže pak zbývá případně jenom na levnější zoom - na nutné věci. Kdybych peníze neřešil, tak si taky koupímm 24-70-200 f2.8 ještě k tomu.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 26. 4. 2015 20:15

Chtěl jsem univerzálnější jeden. Když potřebuji rychleji měnit ohniska, než běhat.
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flayer 26. 4. 2015 21:31

Z těch dvou bych bral Tamron, protože f/2.8. Kombinace 24-70/2.8 + 85/1.8 bude úplně ideální kombo. O rychlost ostření bych se vůbec nebál, Tamron má ultrazvukový motor :)
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jean-luc-Pickard 26. 4. 2015 21:34

Sigmam se vyhnete to sou sracky
Tamron 28-75 jedine s FF
Tamron 17-50 ci Tokina 11-16 jsou velmi dobre na krajinky

mozna jeste Tokina 12-24

nekdo foti krajinu treba 200mm . . zalezi co chcete fotit, ale kdyz se rekne krajina, tak je mysleno siroke
Jean-luc-Pickard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hadravam 27. 4. 2015 07:03

Já jsem se také rozhodoval mezi Sigmou a Tamronem.Ve Fotoškoda jsem zkoušel oba a vyhrála Sigma je naprosto perfektní.S tím názorem že sigma je sračka ,ale nesouhlasím.Nová ředa Art je naprosto perfektní.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 4. 2015 07:24

Sigmy poslednej generacie su urcite TOP - ale neviem ci by pomohli tie APSC skla, ked sa vsetci bavia o FF objektivoch (pre J-L-P). A ak by som mal vybrat medzi Tamronom a Sigmou 17-50, tak je Sigma urcite lepsia volba (mensi, rychlejsi, tichsi a ostrejsi objektiv najma na dlhom ohnisku).
Sigma 24-105/4 je super sklo, no do interieru to nebude idealne - asi by som bral nieco standardne, no lacnejsie - napr. ten N 24-85 VR
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 27. 4. 2015 07:27

Mám to na FF foťák, tak proto výběr těchto dvou objektivů. I když ten Nikon za tu cenu taky není zlý nápad,až na světelnost.
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 4. 2015 07:37

Tu APSC poznamu som pisal pre vyssie komentujuceho Pickarda, ktory bol trocha mimo...

Nikon ma na konci f4,5 - v interieri to moze dost zavazit.

Sam by som na take nieco urcite bral Tamron 24-70/2,8 VC - obrazovo je najlepsi, ak by to mal byt pracovny objektiv, tak nevaham. Ja pouzivam Canon 24-70/2,8L II, ten je neskutocny (spolu so Sigma 35/1,4 najlepsie sklo co mam) - Tamron sme porovnavali a obrazovo si boli pomerne blizko, stabilizaciou je dokonca vyrazne vo vyhode - AF je fajn, no Canon je v tomto trocha inde (no to aj oproti Nikonu 24-70).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hadravam 27. 4. 2015 08:03

Sigma je do interiéru dobrá ,ale spíš do ateliéru kde bude nasvíceno.Jako universál ven super.Jinak do interiéru pecné sklo.
hadravam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PassyRiot 28. 4. 2015 00:10

na FF zvazit Tamron 28-75, pry dela (delal) 28-105mm oboji 2.8
PassyRiot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 5. 7. 2015 09:56

Měl bych technický dotaz. Je možné strhnout objektiv? Jde mi o situaci, kdy jde opravdu hodně ztuha sundávat sluneční clona z objektivu. Je prosím možné při "odšroubování" sluneční clony nějak strhnout či poškodit objektiv?
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků