Má cenu kupovat Tamron SP AF 70-300mm ...

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pepásek 5. 11. 2014 01:43

Zdravím,

prosím o radu rozhoduji se koupit Tamron SP AF 70-300mm ... VC USD pro Nikon nebo Nikon 70-300mm VR zatím jsem pro Tamron, ale nejsem si jist. Mám Nikon D7100

Cituji - Pokud vezmu v úvahu, že doma mám již dva B+W filtry (UV a polarizační) s průměrem 67mm, tak by pro mě koupě Tamronu znamenala buď koupi druhé sady s menším průměrem a nebo zakoupení redukce z 62mm na 67mm. V prvním případě bych investoval další 3000Kč do filtrů, ve druhém případě bych s největší pravděpodobností nenasadil sluneční clonu (a další problém by byl na světě) nechá se sehnat clona http://www.megapixel.cz/jjc-slunecni-clona-3v1-ls-67s to je , ale další výdaje navíc

Děkuji za radu
pepásek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 5. 11. 2014 07:44

Pokud nefotíš zrovna motokros tak UVčko nepotřebuješ. Sluneční clona má hloubku asi 10cm, takže ani prst si na čočku jen tak neotiskneš ;) Polarizák má zase účinek největší pokud jde světlo z boku k objektivu, takže v situacích kdy ti svítí do objektivu má stejně polarizák minimální účinek a klidně ho můžeš vymenit za sluneční clonu. Neříkám, že nemůžou nastat situace kdy ti bude kombinace polarizák a sl. clona chybět, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že těch případů je naprosté minimum.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 11. 2014 10:16

Opticky je o neco lepsi Tamron, zejmena ovsem na FF tele, konstrukcne, vcetne rychlosti ostreni, je lepsi Nikkor.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 5. 11. 2014 16:12

Já si nedávno pořídil na D90 právě Tamrona a jsem nadšený hlavně ze stabilizace, doslova jde vidět "zmrazení obrazu". Ostření se mi taky líbí, ale mám odzkoušeno pouze na statických objektech. Zajdi s tělem do obchodu a vyzkoušej.
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 5. 11. 2014 20:37

Tamron hůře ostří za špatného osvětlení, ale zase je ostřejší, hlavně na ohniska 200-300mm.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 5. 11. 2014 21:04

kup si Nikkor 70-210 F4 objektiv a v menu D7100 aktivuj ,,crop 1.3" a mas to vice nez 300mm na nejdelsim konci,
Tamron = kvalita zpracovani je levna, optika dobra, pomaly
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepásek 5. 11. 2014 21:06

Daf - filtry využiji fotím krajinu, zvěř, nejvíce na horách např, potřebuji fotit let ptáka a při záběru se otočím i o 180 stupňů, alespoň se domnívám. Zatím jsem filtry využíval, ale u jiných foťáků než u D7100.Nejsem si jist s tím UV. Prosím o radu.
Četl jsem recenzi od makofota a velce mě Tamron zaujal. Při recenzí na objektiv nikok i tamron mám z v hlavě zmatek.
Tak, jaký mám VYBRAT
Děkuji za doporučení
pepásek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 11. 2014 21:26

Gender.Bender: vis jak ten crop vubec funguje?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 6. 11. 2014 09:54

Pepásek: UV je nepotřebný filtr. V paxi se používá pouze jako mechanická ochrana před hrubými nečistotami. Já Tamrona používám také hlavně na krajinu a tam je velmi dobře použitelné i ohnisko 300mm protože si můžu dovolit zaclonit na 11. Fotil jsem s ním i rally a ostření stíhalo. Nemám bohužel srovnání s Nikkorem, ale mě Tamron stačí.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepásek 7. 11. 2014 00:38

Daf - děkuji za odpověď.
Jaký mám zakoupit filtr na ochranu objektivu. Nemáte někdo zkušenosti s Tamronem i Nikonem. Co by jste doporučili, abych si zakoupil.
Děkuji za odpověď
pepásek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LGA 7. 11. 2014 04:46

Daf píše:Pepásek: UV je nepotřebný filtr. V praxi se používá pouze jako mechanická ochrana před hrubými nečistotami. Já Tamrona používám také hlavně na krajinu a tam je velmi dobře použitelné i ohnisko 300mm protože si můžu dovolit zaclonit na 11. Fotil jsem s ním i rally a ostření stíhalo. Nemám bohužel srovnání s Nikkorem, ale mě Tamron stačí.
Proto UV filtr používám jako náhradu za přední krytku. Tu mám někde doma v kufru.
Když vidím, jak mnozí úzkostlivě zadělavájí při chvilce nefocení i "čočku" na kompaktech nebo levných seťácích, tak je mě to směšné.

pepásek píše:Daf - děkuji za odpověď.
Jaký mám zakoupit filtr na ochranu objektivu. Nemáte někdo zkušenosti s Tamronem i Nikonem. Co by jste doporučili, abych si zakoupil.
Děkuji za odpověď
Jsem spokojen s filtry od českého prodejce, která si je nechá japonskou firmou v Číně. Jejich výhodou je i to, že jsou velmi tenké.
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 7. 11. 2014 07:31

Pokud na UVčku trváš, tak si pořiď co nejlepší s antireflexními vrstvami a počítej s cenou kolem 1500Kč. Ale uvědom si, že když fotíš krajinu teleobjektivem např. na krajní dlouhé ohnisko, tak přcházíš o ostrost jednak vlastnostmi objektivu na nejdelším ohnisku, dále vzdušnou perspektivou (vzdušný opar) a právě nejakým filtrem. Proto zvaž, jestli to UV fakt potřebuješ protože sluneční slona je velmi dobrou mechanickou ochranou. Navíc je u tohoto objektivu dlouhá asi 10cm.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepásek 9. 11. 2014 20:47

Zdravím,
přes víkend jsem sháněl info o objektivech a rozhodl se pro Tamron.
Dafe - děkuji za rady a dám na Tebe. S UV počkám a popříp. jej dodatečně zakoupím
pepásek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod menicks1 30. 11. 2014 21:39

Uv slouží jako ochrana objektivu jinak je skoro na nic. A bud bez, nebo kvalitní.
menicks1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 10. 12. 2014 06:53

Objevil jsem na mém novém Tamronu, za přední čočkou, uvnitř objektivu smítko prachu. Je tak v 1/3 průměru čočky. Má smysl to reklamovat? Na fotkách jsem si ničeho nevšiml a mít objektiv měsíc v háji, kde mi jej rozeberou a snad vyčistí, to se mi taky moc nechce.

Díky.
tomas.skipp
Návštěvník

Další stránka