SMC Pentax-FA 28-105mm F4-5.6

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 7. 9. 2014 12:58

AHoj
co rikate na tento objektiv, mohu sehnat za 3 tisice, otec ma K 10 D, vyhledove asi bude Pentax K 3 anebo K 5 (rozliseni nepotrebujeme spise telo na panorama, prirodu, zoo, ne portrety a ne sport)

nasel jsem toto sklo : SMC Pentax-FA 28-105mm F4-5.6

nyni mame na Pentax v rodine akorat ,,samsung" set 18-55
je to sklo vyrazne lepsi nez set Pentax 18-55 (mame Schneider Kr. 18-55 a ten je snad horsi nez Pentax set 18-55)

kdybyste ho mohli srovna s levnymi Nikkory ci Sigma/Tamron, jak si stoji, je to horsi nebo stejny ?
rychlost ostreni nehraje roli

diky
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 7. 9. 2014 16:43

Tak ten objektiv není vyloženě špatný, měl jsem ho chvíli na K20D.
Byly myslím 3 verze, pokud je to ta bez označení IF, tak to je první verze, poměrně velký a těžký objektiv.
Dobré pentaxí barvy a kontrast, má powerzoom, na dlouhém konci trochu měkčí, ale jinak vcelku ostrý, dobře kontrolovaná CA.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 9. 9. 2014 18:48

Načo by vám aj také sklo bolo, je to stará rároha a to ti píšem ako majitel Pentaxu. Ked už sa chceš niekám posunúť - akože aj idete kupovať K-3 tak si k nej kúp trebárs DA35/2.4 + DA50/1.8 a na širšie zábery postačí ten seták. K tým 3000,- Kč čo by si vyhodil za staré FA28-105 dolož nejakú stovku na DA50 a DA35 si jednoducho prikúp
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 9. 9. 2014 19:28

Já Ti nevím, dotyčný se ptá konkrétně na toto sklo, píše, že chce fotit panorama, příroda, zoo (asi by byla vhodnější skla, ale co)....a ty mu doporučíš pevná skla 35 a 50mm?

Jako sám fotím převážně na pevná skla, ale o tom přece dotaz nebyl...
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 9. 9. 2014 20:24

za 3000 bych to sklo rozhodne nebral.
cport
Návštěvník