Sigma 18-35/1,8 a Canon

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rouak 12. 8. 2014 10:08

Ahoj, v diskusích se zde zatím hojně probírala Sigma 18-35/1,8 a její fungování na Nikonech. Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto sklem v kombinaci s tělem od Canonu. Zvažuji pořízení tohoto objektivu k mému Canonu 7D, ale trochu se bojím problémů se spolehlivostí a přesností ostření. Na internetu jsem našel řadu článků, které objektiv chválí do nebes, i články, které nadšením zrovna nehýří. Jak vám sklo ostří, dá se pomocí docku rozumně seřídit?
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 8. 2014 10:53

Vyzkoušet případně více kusů, nic lepšího se asi nedá dělat.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 12. 8. 2014 11:03

Výběr z více kusů určitě, otázka je, jak moc to člověk zládne na místě smysluplně otestovat. Šlo mi spíš o dlouhodobější zkušenosti. FotoABC svou anabázi a zkušenosti popsal poměrně obsáhle, takže u Nikonu představu mám. Canonisté podezřele mlčí :-). Buď jí má příliš málo lidí, nebo je to bezproblémové sklo. Přikláním se spíš k té první variantě...
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 12. 8. 2014 11:09

Podle počtu prodaných kusů ji zase tak málo lidí nemá. Není to taková masovka, jako 35ART a 50ART, ale mezi lidmi jich je docela dost (vzhledem k ceně a době prodeje)
AndrewJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 12. 8. 2014 11:14

Cau, pred par tydny jsem sigmu k memu 70D koupil a po tydnu vratil (e-shop). Pokud zaostrila tak to bylo naprostu uzasny (ostrost na plnou diru). Je tezka a dobre se s tim foti, ne uz prenasi :-) Nismene je tady dulezite slovo "pokud" zaostrila. Nekdy jo, nekdy ne. Je zvlastni, ze ani mikroadjustmentem jsem se nedopracoval k nejakemu vysledku. Mel jsem pocit, ze pri nastaveni zcela do minusu i do plusu se nic zvlastniho nedeje. Proste se to chovalo porad stejne.
Co se tejka USB docku tak me to prinde jako prasteny na palici. Koupim sklo za 20 litru a jeste si musim poridit nejaky udelator a stravit spoustu casu se stelovanim s vysledkem nejistym!!!

Jedine co me prinde schudny jest navsteva kamenyho kramu a otestovat, vybrat. Pokud tedy neni to neostreni vlastnost...

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 12. 8. 2014 11:23

Anabázi s dockem bych byl ochoten ještě podstoupit, ale trochu mě děsí ta náhodnost správného zaostření.
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 12. 8. 2014 11:32

Tak tak. Kdyby to byl jednoznacne BF ci FF tak to beru, ale mohl jsem mit nejakej vadnej kus...

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 2. 11. 2014 16:32

Tak jsem nakonec Sigmu 18-35 zakoupil a asi měsíc jí provozuji na Canonu 7D. Při interiérovém focení "nablízko" jsem nenarazil na žádný problém, ve slabším osvětlení občas ostří trochu pomaleji, množství špatně zaostřených snímků mi přijde úměrné intenzitě osvětlení a kontrastu ploch, na které ostřím. FF ani BF jsem nezaznamenal. Pokud však ostřím na delší vzdálenosti (řekněme 2-3 metry a dál, procento špatně zaostřených snímků velmi výrazně vzroste i za denního světla. Chápu, že ostřící dráha mezi 2m a nekonečnem je hodně krátká a může snadno dojít k chybě. Když ale zkouším fotit na vzdálenější předměty v režimu AF-C. úspěšnost zaostření zase slušně vzroste (takže objektiv je schopen zaostřit správně, ale až po chvilce "kvedlání"). Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 2. 11. 2014 19:32

Tak ono zcela logicky... AF nejak "dycha" a AF-ON tlacitko je pak pri AF-C je dost vyrazna pomucka na eliminaci problemu, ktery muze zpusobit zachyceni fotky pri zaostreni trochu mimo prave diky tomu "dychani".

To sklo nema konkurenci. Pritelkyne ho ma na D7000 a je ta naprosto neuveritelne ostre, sam jsem necekal, ze by zoom s takovou svetelnosti mohl v celem rozsahu tak nadherne kreslit.

Ja mam naopak VELICE spatnou zkusenost s original objektivem od Nikonu, takze problemy najdes vsude :)

-----

Pak je otazkou, zda to je tim, co jsem psal vyse a nebo tim, ze proste sklo ma problem zaostrit jen na urcitou vzdalenost (to byl problem meho Nikkora 35/1,4G).
Tim, ze mas ale pri AF-C fotky vetsinou ostre, to ale vylucujes, takze bych byl v klidu.
Dzacovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 2. 11. 2014 20:03

Napadlo mě, jestli by přes Sigma dock (který nemám) nepomohlo nastavit režim ostření, kde má přednost přesnost před rychlostí.
S tím AF-C budu ještě laborovat.
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gender.Bender 2. 11. 2014 21:40

je tady odolnost na vnikání světla, pokud nenasadíte sluneční clonu ?
dnes jsem zrovna zkoušel svojí SIgmu v Praze, byla mlha + normální počasí podzimní, když sluneční clonu sundám, fotky jsou příliš tmavé, se clonou ok, Tamron 28-75 tim netrpí
Gender.Bender
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 2. 11. 2014 21:48

rouak píše:Napadlo mě, jestli by přes Sigma dock (který nemám) nepomohlo nastavit režim ostření, kde má přednost přesnost před rychlostí.
S tím AF-C budu ještě laborovat.

Tohle se snad nastavuje v tele - zvlast pro af-c a af-s, nebo ne?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 2. 11. 2014 21:54

Pro AF-C to mohu nastavit v těle, Sigma dock umožňuje nastavit tři varianty ostření přímo pro objektiv, proto se na to ptám, jestli to může mít smysl.
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 11. 2014 17:34

"Sigma dock umožňuje nastavit tři varianty ostření přímo pro objektiv, proto se na to ptám, jestli to může mít smysl."

Já Sigma Dock mám, Sigmu 18-35 jsem přes něj ladil asi týden, ale za ten týden jsem si nevšimnul toho, že by tam byly nějaké tři varianty ostření. Že by to přidal nový firmware??
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 5. 11. 2014 18:39

Taky se mi to nezda. U Sigmy 120-300 Sport byly dve moznosti, pomalejsi a presnejsi (default) a rychlejsi/mene presna.
kozakm
Návštěvník

Další stránka