Sigma 30/1,4 ART zkusenosti

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 17. 3. 2014 13:03

Zdravim,

ma nekdo z vas tohle sklo? Jake s nim mate zkusenosti - rychlost, spolehlivost, odolnost na protisvetlo, presnost AF apod.?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 4. 8. 2014 08:47

Nikdo nic? Nikdo tohle sklo nemá?
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 8. 2014 10:16

Ked tak skus popozerat recenzie:
http://www.ephotozine.com/article/sigma ... view-21925
http://slrgear.com/reviews/showproduct. ... 589/cat/30
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... _a_review/
http://www.lenstip.com/index.html?test= ... est_ob=370

Oproti predchodcovi, 30/1,4 EX je to vyrazne lepsi objektiv a asi aj vyhodnejsi nakup. Kvalita ale zodpoveda cene, tj. nie je tak "nadstandardne vysoka" ako u 35/1,4 ; 50/1,4 ; 18-35/1,8

Na Canon aj Nikon je to asi celkom dobry nakup, ak chces clonu f1,4

Ak ale neskor planujes FF, tak by som porozmyslal napr. nad Canon 35/2 IS alebo Nikon 35/1,8 ED... bola by to dlhodobejsia investicia a cenovy rozdiel je uplne minimalny.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PepaZR 19. 2. 2015 14:16

Máte někdo tohle sklo ? Zvažuju koupi a koukám že moc rozšířené neni . Zájímá mě kvalita , zda je v pořádku nebo si dávat pozor na kusovost a vybírat třeba ze tří.
O přechodu na FF neuvažuju a tak chci nějakej rozumnej záklaďák a za ty peníze mi tento přijde celkem dobrej . :-)
PepaZR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 22. 2. 2015 20:36

Rozšírené nie je preto lebo zasa až tak staré nie je a za dalšie má táto Sigma alternatívu vo vlastných systémových sklách, takže trebárs majitel Nikonu, Pentaxu. či Sony má k dispozícii svetelnú 35mm za velmi slušnú cenu tak že nemá dôvod ani špekulovať nad Sigmou
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bilbo.cz 23. 2. 2015 13:17

Já ji mám. A jsem vcelku spokojený, i když ji zatím mám krátce. Chtěl jsem ji hlavně kvůli ohnisku. Má podle mě mnohem atraktivnější perspektivu než 35mm. Zkoušel jsem dvě a chovaly se prakticky stejně. Ostrost je slušná, malinko lepší než 35/1,8 DX, rychlost zase malinko horší. Mám zvláštní zkušenost, že mi v jednom případě vyšla celá serie asi šesti fotek po sobě špatně zaostřená a zbytek byl dobrý. Na sporty to celkově moc není. Ale má skvělý typicky sigmový bokeh.
Bilbo.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 24. 5. 2015 11:38

takze do stare verze nema smysl jit?
Budu zklamanej v porovnanim se starou 50f1.4 od Sigmy?
Mam 50f1.4 a premyslim ze bych sel jeste do neceho kratsiho...
Z 50f1.4 i po tech letech jsem nadsenej a vystup mi dela radost...
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2016 07:03

Tak som tuto Artku objednal ako doplnok k Nikonu 50/1,4, som zvedavy na realne porovnanie kvality vystupov na nizke clony ako aj AF. S 50/1,4 som velmi spokojny.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Džema 4. 12. 2016 09:06

tuto artku mam.
Som s nou spokojny.Len na otvorenej clone trosku viac aberuje ale nic co sa neda spravit v PS
Ostrenie bolo trosku oriesok ale nakoniec som ho naladil s pomocou Reikan Focal.
Ak sa naladi tak AF je docela presny.Jasne ,ze niekedy sa sekne ale ozaj nic strasne.
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2016 09:09

OK, diky, uvidime teda. Prosim ta nemozes postnut na nejake ulozisko nejake foto na 1,4 ? Co som nasiel na nete, tak to fotili asi nejaky Cvachovia .
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 13. 12. 2016 12:40

Dnes mi dorazila ART 30/1,4. Bol som sokovany, ked som ju dal na D500 - a ono to hned ostrilo presne :hm To sa mi zdalo podozrivo jednoduche, tak sup na stativ a prehnat cez FOCAL PRO:
Focal Sigm ART 30_1,4.JPG

Toz ono to fakt ostri OK :shock:
Aj tak to bolo podozrive, tak som skusil AF fine tuning na D500...hodilo mi -1. Asi mam carovnu Artku :mrgreen:
BTW: takyto vysledok z Focalu (nulova potreba AF adjustmentu) sa mi zatial nepodaril ani z jednym sklom, ani z original nikonom.
Naposledy upravil landov dne 13. 12. 2016 16:39, celkově upraveno 1
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 13. 12. 2016 12:49

Tak ještě různý vzdálenosti a krajní body :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 12. 2016 13:05

No praveze som to skusal aj na rozne vzdialenosti aj na nekonecno z okna a OK...tak neviem. :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 13. 12. 2016 13:08

Gratulujem
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 12. 2016 13:12

Diky...dufam, ze to vydrzi :-)
landov
Pokročilý

Další stránka