Sigma 50mm f1.4 ART

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 5. 2014 10:06

A čím je to způsobeno, že Pentax nemá potíže s objektivy třetích stran? Respektive která vlastnost u Canonu a Nikonu způsobuje potíže s objektivy třetích stran?
Poslední dobou mám navíc takový dojem, že nová skla se víc uvádějí na Sony, než na Pentax. Jestli je to tím, že Sony vyloženě není zasklené a uživatelé hladoví po čemkoliv, kdežto pentaxisti mají zaskleno a radši kupují (původně bylo: šroubují) svoje kinofilmové modly z bazaru, to se asi dozvíme až časem.
---
PS: byl někdo z vás ve čtvrtek v Megapixelu na předváděčce Sigmy?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2014 10:24

Čím to je ? Pentax protokol K-bajonetu netajil, také s tímto bajonetem několik výrobců svoje zrcadlovky a objektivy v minulosti mělo na trhu ( Ricoh, Chinon, Cosina, Tomioka, Vivitar, Tokina aj.).
Ano, před K-bajonetem vyráběl Pentax zrcadlovky se závitem M42. A z důvodů kompatibility dodává stále ještě redukce, takže cokoliv kdy on a druzí výrobci vyrobili, na jeho tělech dodnes dobře funguje. :-)
Na což mnozí trolové mohou jen se závistí čumět. ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 5. 2014 10:29

Nejlepší je, že všichni ostatní dělají to samé. Nebo jste viděli OSX bez Safari, či Android bez Chromu?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2014 10:31

Dlouho jsem odolával. Ale jen do doby, než jsem zjistil, že mi Wifina Pentaxu na Opeře nefunguje. Takže teď už mám i ten Chrom.... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 5. 2014 10:44

A jak souvisí osmdesátá léta s ostřením Sigmy na Pentaxu v roce 2014?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2014 10:50

Zvláštní, někdy vypadáš jako člověk moudrý. Tedy - už tehdy (a ještě dřív) mohl kdo chtěl, vyrobit objektiv nebo tělo kompatibilní s K- bajonetem. A zřejmě to trvá dodnes.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 5. 2014 11:02

To je sice všechno pravda, ale jak to souvisí s dostupností nových objektivů pro K-bajonet a s bezproblémovým ostřením objektivů třetích stran na Pentaxu.
Můžu se trošku unáhlit a říct, že to spolu pranic nesouvisí?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2014 11:07

Opět, někdy vypadáš jako člověk moudrý. Debata je o přirovnání situace Nikonu a třetích výrobců k Microsoftu a záměrném ztěžování přístupu k jakýmsi protokolům. Což třeba Linux (Pentax) nedělá, ale.... ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 26. 5. 2014 11:09

Ja bych nerekl, ze ostreni objektivu tretich stran je u Pentaxu az tak bezproblemove. Drive to bylo horsi, ale i u novych Art objektivu se stava, ze neostri presne po koupi. Spousta lidi to vyresila tak, ze poslala objektiv s telem k serizeni a pak to zacalo slapat jako hodinky.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 5. 2014 11:12

Puntík píše:Asi to není spor výrobců a třetích stran, ale téma k popovídání. Jinak mi to připomíná skutečně situaci kolem Microsoftu, kdo chtěl, mohl jít do nějakého junixu, kde sice potíže nebyly, ale také nebylo takové spektrum softu. Tady může zájemce jít do Pentaxu, který s objektivy třetích stran potíže nemá, ale zase se pro něj nevyrábí úplně všechno. Nicméně také se s ním (ve své třídě) dá vyfotit totéž, co s Canikonem. A někdy lépe. :-)

Zdravím

Puntíku, neměl bys tak urputně vrtit psem, aby mu nepřišlo nevolno...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2014 11:16

cport píše:Ja bych nerekl, ze ostreni objektivu tretich stran je u Pentaxu az tak bezproblemove........Spousta lidi to vyresila tak, ze poslala objektiv s telem k serizeni a pak to zacalo slapat jako hodinky.


Přísně vzato, ostření objektivů není bezproblémové ani u originálních objektivů žádného výrobce. Proto také dnes všechno má mikroadjustment a třeba F-ABC psal, že každé nové tělo dnes primárně donese do servisu na přesné seřízení AF. :-)

Zdravím

MT, přečti si tu větu celou. A nejen větu.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 5. 2014 11:23

Větu jsem si celou přečetl, z pohledu výrokové logiky se jedná o dvě nezávislá tvrzení, spojená do jedné věty a majicí za cíl reprezentovat pozitivum respektive negativum. Druhý z výroků si můžeme každý ověřit pohou rešerší na eshopech, kdežto ověřit pravdivost prvního výroku není triviální. Proto jsem se ptal. Závěr: Oklikou jsme se dostali k závěru, že předchozí tvrzení o bezproblémovosti neoriginálních objektivů na Pentaxu není tak úplně pravda.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 26. 5. 2014 11:25

kupujte canon a nikon a nic neresite .. fotite ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 5. 2014 11:27

Já bych se v tom už nevrtal, nikomu to neprospěje
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2014 11:34

Melancholický Trol píše: Oklikou jsme se dostali k závěru, že předchozí tvrzení o bezproblémovosti neoriginálních objektivů na Pentaxu není tak úplně pravda.

MT, máš pravdu. Kdyby to byla úplná pravda, byl by to přírodní zákon. Zatím je to jenom pravidlo. :-)

Chel, jak můžeš číst, právě s Nikonem se tady řeší nestandardní ostření, a vedle v příspěvku o focení fotbalu ( na který's sám odpovídal) píše jeho autor o špatném kontinuálním ostření i u Canonu. Což mne udivilo, předpokládal jsem, že to není možné. Asi je něco jinak.

Kozakm, pravda, jen že už tu není delší dobu o čem psát. :-D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků