Nejde zaostřit - Sigma DG 1:4,5 - 5.6 APO HSM

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod no.iq 26. 1. 2014 14:27

Dobrý den
Mám takový dotaz ohledně objektivu Sigma DG 120-400 mm 1:4,5 - 5.6 APO HSM. Jsem relativně začátečník a nevím, zda nedělám někde nějakou základní chybu. Proto se obracím na Vás :)
Jsem vlastník Nikkonu D500. Doteď jsem fotil se základním objektivem AF-S Nikkor 18-105 mm 1:3,5 - 5,6 G ED, s kterým jsem neměl nejmenší problémy. Nyní jsem si pořídil objektiv s větší ohniskovou vzdáleností, konkrétně objektiv Sigma DG 120-400 mm 1:4,5 - 5.6 APO HSM. Bohužel mám zde velký problém, kdy mi nejde zaostřit na objekty (pořád to honí motorek a ne a ne zaostřit ani ne po 10 s) proto se ptám, zda není nutné něco nastavit ve foťáku, aby to zaostřovalo. Prozatím fotím pouze na manuální ostření, ale zase proč bych neměl využívat autofokus...když už tam je. Fotím především ptactvo z dálky cca 2,5 - 3m. Prosím poradíte mi? Zkoušel jsem objektiv připevnit i na starý analog Nikkon F80, ale má to stejný problém... Děkuji za Váš čas a doufám, že to půjde nějak vyřešit :)
no.iq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerts 26. 1. 2014 15:42

Kupoval jsi ho novy nebo z bazaru?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod no.iq 26. 1. 2014 17:01

Nový
no.iq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 26. 1. 2014 17:16

A jaká je minimální zaostřovací vzdálenost objektivu víš ???????????????????????
Co dělá na vzdálenější objekty ????????
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no.iq 26. 1. 2014 18:53

Na vzdálenější objekty to samé...na objekvivu je nasaná minimální vzdálenost 1,5 m.
no.iq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 1. 2014 18:56

Nemas na objektive zapnuty "focus distance" obmedzovac ? /focus distance limiter, ale nie kazda Sigma to ma, neviem ci aj tato .. ak to ma, tak mas na objektive 3 prepinace, jeden AF-MF, jeden stabilizacia a jeden tento/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 1. 2014 20:01

Neviem aky je stary (vyroba) tento objektiv, ale je mozne ze nespolupracuje s FW fotaku...overit v servise FW objektivu a pripadne nahrat novsi .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod phamon 26. 1. 2014 21:58

Zaostrujes pres hledacek nebo pres LiveView (display)? Pokud u sigmy funguje AF pres hledacek a nezaostruje pres LiveView, pak to chce novejsi firmware objektivu. Pokud AF nezaostruje ani pres hledacek je vadny objektiv. Oboji chce resit pres servis v ramci zaruky.
phamon
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků