Nejlepsi bokeh na Canon

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod anonym 19. 1. 2014 02:36

Je to hodně subjektivní... někdo rozumí, jiný to neumí...
anonym

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 1. 2014 02:55

A co třeba potom tenhle bokeh?
(fotka Libora Pawlase)

Mně se kupodivu líbí.

http://galerie.digiarena.e15.cz/showful ... oto=148618
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 19. 1. 2014 08:01

Debaty o bokehu jsou vždycky sranda. To jsem takhle koukal na video od toho "Nikon guye" (Matt Granger), kde srovnává asi 4 objektivy na Nikonu při focení portrétů. Zcela paradoxně mu jeden z nich přijde "nudný", protože má "příliš hladký bokeh" bez struktury, či co to tam mele.
Prostě někomu se líbí, když se mu tam vykreslují ostře řezané tvary a ještě lépe, pokud objektiv v rohu nevykresluje kolečka, ale tvary podobné špatně nafouklému fotbalovému míči. Pokud navíc dokáže objektiv udělat pěknou "kuličku", ještě třeba doplněnou o vířivé efekty, jako je tomu třeba u Heliosů, tečou z toho některým sliny. :-!
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 19. 1. 2014 10:06

Jeste k diskuzi nebo hadce chcete li, podle me kdyz tu fotku s miliony kruznic ukazete laikovi (vetsina lidi) bude se mu urcite libit, rekne ze je to bomba, ale co ten co tomu rozumi? Je takovy bokeh s profi hlediska spravny?

Ukazu vam moje hnusne kruznice z Tamronu 17-50, pripominam ze fotim hlavne architekturu a tuto fotku vubec nepovazuju za povedenou:

http://www.flickr.com/photos/adamfjury/12013526566/

podle me by to melo hlavni objekt doplnovat a ne rusit.
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2014 10:21

To je prece jedno co jak ma byt podle nejakych pravidel. Jde o zamer. Pokud byl zamer videt hnusny kruhy, pak sekeru a po dvou minutach nejaky telo vzadu tak se s tim neda nic delat. Zejmena se s tim neda nic delat kdyz nekdo naprogramoval bota, co vyklada porad 10 stejnych vet, staci vyparsovat text. Cast je v editacnim beta modu na exotopedii, vypada to, ze to ma nakopirovany v ctrl V a prubezne to pastuje. Prvne se musi zvladnout remeslo a pak se muze delat performance. Pokud udelam svickovou tak se na kraj talire muzu vys'rat a tvrdit ze je to nekomercni umeni ktere chapou pouze moji vysneni divaci. Ale k te svickove ma ten mentalni bot tak 20 let, pak by teprve mohl vykadit to ho'vno na talir pro tu jeho klientelu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 19. 1. 2014 10:38

to je psycho :D
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 19. 1. 2014 10:54

asi jsem nenáročný, ale kružnice mi primárně vůbec nevadí, spíše se mi taky líbí, co mně ale vadí fest - aberace v bokehu. Měl jsem jinak vynikající Samsung NX 85/1,4 s výborným bokehem, kružnici snad ani neuměl vytvořit, ale v některých scénách v bokehu produkoval hnusnou aberaci, kombinaci fialové a zelené. S tolik kritizovaným Nikkorem 18-105 jsem nic podobného nezažil.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2014 12:04

Me taky nevadi principielne dost veci, vcetne flare, nekde to muze byt pekny, ale flare pres oblicej hlavniho motivu vetsinou neprojde. Me se tady ty alternetivni zalezitosti dost zajidaji, banalni dotaz na doporucene misto na tydeni dovolenou a odpoved "Prerov" a nasledne celodenni obhajoba v urovni "proc ne" "ostatni tomu nerozumi". Uplne zbytecnej vzdor, vsechno lze lecit medikamentozne. Jo aberaci jsem diky LR poslednich pet let videl jenom u nekoho na webu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 19. 1. 2014 12:16

Mně také nevadí kružnice rozbitého bokehu, jako cokoliv jiného, pokud neruší dojem z primárního motivu, tedy důvodu fotografie. Pokud se ovšem pro slaboučký a prakticky nic neříkající hlavní motiv stávají kružnice bokehu zajímavé, nebo dokonce dominantní, pak je něco špatně na straně pana fotografa. Divák tápe, neví zda chtěl fotit onen motiv, nebo bokeh. A vlastně potom začne váhat i pan fotograf.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2014 12:22

No v tomto pripade rozhodne vahat nebude. Mozna se jednou predavkuje, ale vahat ne.

-- 19. 1. 2014 11:27 --

Poprave mam ale lepsi vzpominku nez je bokeh aktualniho mistra ktery na dotaz doporucuje. Jeste z dob chemickych kompaktu to nekdo blbe chytil a pred objektivem mel kus poutka. A chyba to nebyla, takto to chtel.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rorxy 19. 1. 2014 14:15

No,asi není bokeh na 50/1,8 ideální ,ale pořizovací cena ano :-) Přikládám mojí zkušenost
Přílohy
004 (3).jpg
rorxy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2014 15:36

No pomer cena je vybornej, to je za cenu benzinu a jidla kdyz je sede fotit a druhej konec republiky. Jinak to vlevo je to o cem se mluvi. Takova celulitida.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonym 19. 1. 2014 16:23

Radek71 píše:To je prece jedno co jak ma byt podle nejakych pravidel. Jde o zamer. Pokud byl zamer videt hnusny kruhy, pak sekeru a po dvou minutach nejaky telo vzadu tak se s tim neda nic delat. Zejmena se s tim neda nic delat kdyz nekdo naprogramoval bota, co vyklada porad 10 stejnych vet, staci vyparsovat text. Cast je v editacnim beta modu na exotopedii, vypada to, ze to ma nakopirovany v ctrl V a prubezne to pastuje. Prvne se musi zvladnout remeslo a pak se muze delat performance. Pokud udelam svickovou tak se na kraj talire muzu vys'rat a tvrdit ze je to nekomercni umeni ktere chapou pouze moji vysneni divaci. Ale k te svickove ma ten mentalni bot tak 20 let, pak by teprve mohl vykadit to ho'vno na talir pro tu jeho klientelu.

Aby ses u toho psaní nepo**al... radši už to nehul a nepij, bude to tak lepší.

-- 19. 1. 2014 15:35 --

Tady je to banda pošahanejch xenofobů (viz Radek71, Puntík atp.), nadále se k tomu nebudu vyjadřovat...
anonym

Odeslat příspěvekod pemar 19. 1. 2014 16:39

Já nevím, on každý může mít rád jiný bokeh. Tenhle bokeh by se Vám líbil?

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 1. 2014 16:43

Tento stupen rozostreni se dela kdyz to ma smysl a pozadi nedava zadny druhy plan. Pokud by se mi to nelibilo, coz je OK tak se hne s clonou a objevi se struktura pozadi.
Nema to nic spolecnyho s tvorbou krouzku a ploch ktere rvou oci.
Tady u te fotky bych nejakou clonu pridal, ale nejake hruzne artefakty bych tam nechtel.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka